Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Sveikatos apsaugos ministerija

Visuomenės psichikos sveikatos gerinimas

2016 m. rugsėjo 12 d. - 2017 m. kovo 12 d.

Problema

Žemi Lietuvos gyventojų psichikos sveikatos ir emocinės gerovės rodikliai yra iššūkis, kurio privalu imtis politikos formuotojams ir vykdytojams kuriant modernią, sveiką ir laimingą visuomenę.

Lietuvoje kasmet nusižudo apie tūkstantis žmonių. 100 tūkst. gyventojų tenka 30,8 savižudybių – tai milžiniški skaičiai, dėl kurių esame pirmoje vietoje ES ir ketvirtoje vietoje pasaulyje pagal savižudybių rodiklį.
Psichikos sveikatos ir emocinio raštingumo stiprinimo trūksta ir jaunuolių tarpe – šiandien 58 proc. vaikų ir jaunimo patiria patyčias bei patys jas inicijuoja.
Didelis alkoholio vartojimas taip pat prisideda prie prastos psichikos sveikatos – 100 tūkst. gyventojų tenka 1704 susirgusieji psichikos ir elgesio sutrikimais dėl alkoholio vartojimo.
Stresas yra universali problema, tačiau Lietuvoje streso rodikliai ypač aukšti – kas antras darbuotojas mūsų šalyje kenčia nuo streso darbe.
Visi šie ir daugelis kitų rodiklių lemia tai, kad tik mažuma – 35 proc. – Lietuvos gyventojų jaučiasi laimingi.
Be visų kitų politinių, ekonominių ir socialinių veiksnių, lemiančių visuomenės psichikos sveikatos gerovę, viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl šie rodikliai prasti, yra fragmentiška ir neefektyvi psichikos sveikatos problemų prevencija. Tai problema, kurią išskiria ekspertai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir politikos formuotojai bei vykdytojai.

Tikslas

Sukurti nacionalinį moderniais metodais grįstą svarbiausių visuomenės psichikos problemų prevencijos modelį. Pradėti tam tikrų modelio metodų įgyvendinimą: mobilioji emocinė savipagalbos programėlė.

Projekto eiga

2016/11/07

Atlikta esamos situacijos apžvalga

2016/12/01

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp verslo, ministerijos ir ministerijoms pavaldžių įstaigų dėl mobiliosios programėlės kūrimo

2017/03/12

Parengtas nacionalinis psichikos sveikatos problemų prevencijos modelis

2017/05/01

Startuoja mobili emocinės savipagalbos programėlė

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Industrinės doktorantūros koncepcijos Lietuvoje peržiūra

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – įvertinti realų Lietuvos verslo sektorių ir aukštojo mokslo institucijų poreikį industrinei doktorantūrai bei pasiūlyti galimus sprendimus bendradarbiavimo stiprinimui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos energetikos sektoriaus atsparumo stiprinimas efektyviai naudojant NATO, ES ir Baltijos jūros regiono instrumentus

LR užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – parengti strategines rekomendacijas, skirtas Lietuvos energetikos sektoriui paremti, optimizuojant ES, NATO ir regioninių instrumentų panaudojimą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.