• LT
  • EN
Kurk Lt
  • Pagrindinis
  • Apie mus
  • Projektai
  • Dalyviai
  • Naujienos
  • Atranka

Mobilioji programėlė „Pagalba Sau“ – kas, kaip ir kodėl?

    Pagrindinis Naujienos Mobilioji programėlė „Pagalba Sau“ – kas, kaip ir kodėl?
    Kita naujienaAnkstesnė Naujiena

    Mobilioji programėlė „Pagalba Sau“ – kas, kaip ir kodėl?

    2017 m. gegužės 25 d.
    • Jaučiatės įsitempęs?
    • Kankina nerimas?
    • Dažnai būnate blogos nuotaikos?
    • Esate prislėgtas?
    • Nežinote kaip sau padėti?

    Išbandykite programėlę „Pagalba Sau“!

    2017 m. gegužės 15 d. startavo pirmoji Lietuvoje emocinės savipagalbos programėlė „Pagalba Sau“, kurią inicijavo JPP „Kurk Lietuvai“ projektų vadovai Kristina Medžiaušytė ir Donatas Paulauskas, o socialiai atsakingas verslas UAB „TeleSoftas“ pavertė šią idėją realybe.

    „Mes kaip IT paslaugas tiekianti įmonė labai džiaugiamės matydami naujasias technologijas panaudojant visuomenės sveikatos stiprinimo srityje. Mūsų darbuotojams, prisidėjusiems prie projekto, programėlės kūrimas ir vystymas tai pat tapo įdomia užduotimi, kadangi Pagalba Sau projektas neiškeliauja į užsienio rinkas, o lieka ir padeda visuomenei čia – Lietuvoje. Labai tikimės, kad mūsų, kartu su Lietuvos psichologais ir iniciatyvine grupe kurtas produktas padės ne vienam žmogui, o tai pat paskatins kitas iniciatyvas naudotis IT pasaulio galimybėmis“, – sakė UAB „TeleSoftas“ direktorius A. Stonys.

    „Pagalba Sau“ – inovatyvi universalios psichikos sveikatos problemų prevencijos priemonė, kuri buvo sukurta remiantis tarptautinių organizacijų rekomendacijomis bei mokslinių tyrimų išvadomis. Ši mobilioji aplikacija ne tik padeda stebėti savo būseną, bet ir suteikia informaciją, kur kreiptis ar nukreipti kitą, prireikus pagalbos. Programėlės tikslas: emocinio raštingumo, savipagalbos įgūdžių ir asmenybės atsparumo ugdymas, o auditorija – visa Lietuvos visuomenė, besinaudojanti išmaniaisiais telefonais.

    Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad žemi Lietuvos gyventojų psichikos sveikatos ir emocinės gerovės rodikliai yra iššūkis, kurį yra būtina spręsti.

    „Tikiu, kad tokia technologinė prieiga prie psichikos sveikatos gerinimo bus naudinga daugeliui žmonių. Gera emocinė sveikata – tai laimingo ir sveiko gyvenimo sąlyga. Deja, psichikos sveikatos problemos šalyje yra didžiulės. Lietuvoje kasmet nusižudo apie 900 žmonių, tai tokie milžiniški skaičiai, dėl kurių esame pirmoje vietoje ES ir ketvirtoje vietoje pasaulyje pagal savižudybių rodiklį. Net 58 proc. vaikų ir jaunimo patiria patyčias bei patys jas inicijuoja. Kas antras dirbantis žmogus mūsų šalyje kenčia nuo streso“, – sako ministras A. Veryga.

    Programėlės koncepciją sudaro 5 dalys: emocijų stebėjimo mechanizmas, savipagalbos pratimai, pagalbos linijos, interaktyvus pagalbos žemėlapis bei profesionalų parengta edukacinė medžiaga.

    „Programėlėje sukaupta vertinga informacija apie įvairias organizacijas, teikiančias socialines psichologines paslaugas ir pagalbą Lietuvoje ir už jos ribų. Svarbu paminėti, kad „Jaunimo linijos“ savanorių teikiama emocinė parama yra orientuota į pabuvimą su žmogumi tuo momentu, kai jam nelengva, o po pokalbio mes visuomet drąsiname skambinantįjį apsvarstyti ir tęstinės pagalbos sau būdus. Be to, pasirinkta forma – programėlė – yra patraukli šiuolaikiniam jaunimui, lengvai ir bet kada pasiekiama“, – sakė „Jaunimo linijos“ Emocinės paramos programos vadovė Solveiga Utkevičienė.

    Programėlę įgyvendino UAB „TeleSoftas“, ją palaiko LR sveikatos apsaugos ministerija, LR Prezidentės kampanija „Už saugią Lietuvą“, Valstybinis psichikos sveikatos centras bei „Jaunimo linija“.
    Profesionalai, prisidėję prie turinio kūrimo: prof. dr. Arūnas Germanavičius, gydytojas psichoterapeutas Dainius Jakučionis, psichologė Lina Vaisetaitė, dr. Jurgita Rimkevičienė, gyd. psichiatrė – psichoterapeutė Brigita Bax, dr. Agnė Jurgaitytė-Avižinienė, dr. Aušra Širvinskienė, psichologas Antanas Mockus ir kiti.

    Taip pat labai dėkojame „Baltic Mobile Recordings“ Viliui ir Aleksandrai Kerams už techninę pagalbą ir garso įrašų sukūrimą bei Dariui Matui ir Viktorijai Bružaitei už profesionalų programėlės tekstų įgarsinimą.

    Kviečiame pažiūrėti trumpą video iš programėlės pristatymo renginio Valstybės pažinimo centre: https://www.youtube.com/watch?v=XrnWgskP8u

    P.S. Labai laukiame pastebėjimų, kaip dar būtų galima patobulinti šį įrankį el. paštu: pagalba.sau@sam.lt

    Donatas Paulauskas, emocinė sveikata, inovacijos, Jaunimo linija, Kristina Medžiaušytė, mobilioji programėlė, Pagalba Sau, prevencija, Psichikos sveikata, TeleSoftas, Už saugią Lietuvą, VPSC
    Kristina Medžiaušytė

    Kristina Medžiaušytė

    More posts by Kristina Medžiaušytė

    Susijusios naujienos

    • Išmanus žingsnis stiprinant psichikos sveikatą

      Kristina Medžiaušytė

      Išmanusis telefonas ir sveikata – ar tarp jų yra kas nors bendra? Visi esame girdėję skeptiškus atsiliepimus, kad sveikata ir išmanieji telefonai yra sunkiai suderinami dalykai, kad telefonai labiau kenkia nei padeda mūsų fizinei irSkaityti plačiau

    • Trys mėnesiai: tu, aš ir „Pagalba Sau“

      Kristina Medžiaušytė

      Nuo gegužės 15 d. prabėgo jau trys mėnesiai, kai mūsų šalyje pasirodė pirmoji Lietuvoje mobili emocinės savipagalbos programėlė „Pagalba Sau“. Programėlės tikslas – emocinio raštingumo, savipagalbos įgūdžių ir asmenybės atsparumo ugdymas, o auditorija – visa LietuvosSkaityti plačiau

    • Psichikos sveikata: 5 klausimai, kurių visada norėjote paklausti

      Kristina Medžiaušytė

      1. Kodėl mums psichikos sveikata yra svarbi? Visuomenei gera psichikos sveikata padeda siekti gerovės, solidarumo, socialinio teisingumo, o vykdant politiką – dėl blogos psichikos sveikatos patiriama įvairių išlaidų, nuostolių ir sukuriama našta piliečiams ir visuomenei.Skaityti plačiau

    • Kokie vaikų ir paauglių psichikos sveikatos rodikliai Lietuvoje?

      Elena Gaudiešiūtė

      Koronaviruso pandemijos metu šalia ekonominių pasekmių, pradėta kalbėti ir apie galimas pasekmes žmonių psichikos sveikatai. Psichikos sveikatos temos aktualumo ir svarbos iškėlimas yra itin reikalingas Lietuvai. Sveikata negali egzistuoti be psichikos sveikatos, kuri yra fundamentali mūsųSkaityti plačiau

    • Pristatytas leidinys „Kibernetinis saugumas ir verslas. Ką turėtų žinoti kiekvienas įmonės vadovas“

      Kurk Lietuvai

      „Kibernetinis saugumas prasideda nuo suvokimo, kad kiekvienai organizacijai reikėtų imtis atitinkamų elektroninių saugos priemonių. Bet kuri įmonė naudojanti net tokias elementarias el. paslaugas, kaip el. paštas ar banko sąskaita, gali tapti programišių auka, nepaisant josSkaityti plačiau

    Kita naujienaAnkstesnė naujiena

    ›  Apie mus

    ›  DUK

    ›  Galerija

    ›  Privatumo politika

    Kontaktai:


    Agila Barzdienė 

    Programos „Kurk Lietuvai“ vadovė 

    El. paštas: agila.barzdiene@investlithuania.com


    Monika Merkytė 

    Programos „Kurk Lietuvai“ koordinatorė 

    Tel.: +370 699 69425

    El. paštas: monika.merkyte@investlithuania.com


    Adresas:
     Upės g. 23 - 1,
    III aukštas, LT-08128 Vilnius

    Kurk Lietuvai

    Programos organizatoriai

    Investuok_lietuvoje_white
    ukio_ministerija_white
    Kuriame_Lietuvos_ateitį_white
    Visos teisės saugomos 2019 Kurk LT    SOME.LT    Prisijungimas nariams
    • Pagrindinis
    • Apie mus
    • Projektai
    • Dalyviai
    • Naujienos
    • Atranka
    • Kalba: LT
      • LT LT
      • EN EN
    Kurk Lt

    Sklandžiam svetainės veikimui, jūsų naršymo patirties gerinimui bei rinkodarai naudojame slapukus. Paspaudę „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Daugiau apie slapukus ir kaip jų atsisakyti sužinosite slapukų politikoje.