Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

LR Vyriausybės kaceliarija

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Problema

Lietuvos ateities vizijoje „Lietuva 2050“ atsižvelgiant į didėjančio demografinio disbalanso ir globalių iššūkių (konfliktų bei klimato kaitos) kontekstą, įvardijamas siekis kurti tvarią bei išmintingą migracijos ir integracijos politiką. 2025-ųjų kovo mėnesį patvirtintame Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plane minimi vienuolika su užsieniečių imigracija ir integracija susiję veiksmų, už kurių vykdymą atsako arba jame dalyvauja daugiau nei pusė visų ministerijų ir kitos institucijos (Valstybės saugumo departamentas, Lietuvos savivaldybių asociacija ir kt.). Didelis suinteresuotųjų šalių ir socialinių partnerių skaičius indikuoja, kad šie klausimai yra horizontalaus pobūdžio, t. y. apima platų ratą skirtingų sričių ir aspektų (prieglobsčio sistema, darbo ir grįžtamoji migracija, integracija ir kt.).

Vis dėlto, dabartiniame instituciniame kontekste nėra sutarimo dėl užsieniečių  integracijos sistemos valdymo, tvaraus tarpinstitucinio veiksmų ir atsakomybių koordinavimo mechanizmo. Dėl šios priežasties, užsieniečių migracijos ir integracijos politika įgyvendinama reaguojant į kylančius iššūkius, o ne proaktyviai, t. y. remiantis ateities įžvalgomis ir sutarus dėl bendrų tikslų ir veiksmų.

Visa tai trukdo formuoti ilgalaikę ir subalansuotą užsieniečių integracijos sistemą, kuri, vietos bei globalių iššūkių kontekste yra itin svarbus stiprios, įtraukios ir saugios valstybės garantas.

Tikslas

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.

Projekto eiga

2025/04/18

Esamos situacijos analizė

2025/05/09

Galimų ateities scenarijų ir tendencijų, susijusių su imigracija, apžvalga

2025/05/23

Gerųjų strateginio integracijos valdymo pavyzdžių ir praktikų užsienyje apžvalga

2025/05/30

Tarpinstitucinė-ekspertinė (apskritojo stalo) diskusija dėl ilgalaikių integracijos sistemos valdymo tikslų ir priemonių

2025/06/13

Viešosios konsultacijos ir dirbtuvės Jonavos raj. savivaldybėje

2025/09/05

Pristatomas užsieniečių integracijos valdymo modelio projektas ir rekomendacijos dėl viziją „Lietuva 2050“ atitinkančių veiksmų plano

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Industrinės doktorantūros koncepcijos Lietuvoje peržiūra

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – įvertinti realų Lietuvos verslo sektorių ir aukštojo mokslo institucijų poreikį industrinei doktorantūrai bei pasiūlyti galimus sprendimus bendradarbiavimo stiprinimui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos energetikos sektoriaus atsparumo stiprinimas efektyviai naudojant NATO, ES ir Baltijos jūros regiono instrumentus

LR užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – parengti strategines rekomendacijas, skirtas Lietuvos energetikos sektoriui paremti, optimizuojant ES, NATO ir regioninių instrumentų panaudojimą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.