Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Kvalifikacijų suteikimo sistemos Lietuvoje tobulinimas

2017 m. kovo 13 d. - 2017 m. rugsėjo 1 d.

Problema

PIAAC (EBPO) tyrimas bei vietos darbdavių apklausos rodo, kad didelės dalies suaugusiųjų Lietuvoje turimos kompetencijos neatitinka šiandieninės darbo rinkos poreikių. Tai daro tiesioginę įtaką ir investicijomis Lietuvoje besidomintiems užsienio verslo atstovams, ir vietos verslams, kuriems darbo rinkoje šiuo metu sunku surasti pakankamai tinkamų specialistų.

Svarbu tiek informuoti jaunus žmones apie galimybes rinktis studijas ir darbą paklausiose srityse, tiek užtikrinti kvalifikacijų ir kompetencijų atnaujinimo ar perkvalifikavimo galimybes kitoms amžiaus grupėms. Kadangi valstybės remiamos perkvalifikavimo paslaugos šiuo metu teikiamos tik bedarbiams pagal jų asmeninius pageidavimus, dažnai neatitinkančius darbo rinkos paklausos, o 30-55 m. asmenims tokios paslaugos išvis nėra teikiamos, tinkamas profesinio orientavimo modelis bei sukurtos galimybės mokytis visą gyvenimą (atnaujinti savo kvalifikacijas ir kompetencijas bei įgyti naujų) leistų darbuotojams įsitvirtinti darbo rinkoje, atliepiant darbo vietų paklausą. Tai prisidėtų prie tvaraus ir darnaus Lietuvos ekonomikos augimo ir tarptautinio konkurencingumo užtikrinimo.

Tikslas

Pateikti darbo rinkoje reikalingų kvalifikacijų ir kompetencijų ugdymo Lietuvoje sistemos apžvalgą; išanalizuoti užsienio valstybių, efektyviai teikiančių mokymosi visą gyvenimą paslaugas, pavyzdžius; parengti pasiūlymus Lietuvos perkvalifikavimo sistemos stiprinimui. Taip pat, išanalizuoti augančių Lietuvos ūkio sričių (aviacijos mechanikos, elektronikos inžinerijos ir informacinių technologijų) specialistų poreikį ir perspektyvas ir pateikti pasiūlymus profesinio orientavimo praktikų tobulinimui.

Projekto eiga

2017/04/02

Atlikta specialistų poreikio augančiose ūkio srityse analizė

2017/05/04

Pateikta kvalifikacijų ir kompetencijų ugdymo galimybių suaugusiems apžvalga

2017/06/02

Pateikta gerųjų užsienio praktikų analizė suaugusiųjų kompetencijų ir kvalifikacijų tobulinimo srityje

2017/07/14

Įgyvendintos profesinio orientavimo priemonės augančioms ūkio sritims – paruošta profesinio orientavimo ekskursijų metodika

2017/09/01

Pasiūlymai perkvalifikavimo sistemos stiprinimui

Projekto failai

Rezultatas

Projekto metu buvo pateikta darbo rinkoje reikalingų kvalifikacijų ir kompetencijų ugdymo Lietuvoje sistemos apžvalga, atlikta tęstinio mokymosi situacijos Lietuvoje analizė bei finansavimo šaltinių apžvalga bei išanalizuoti užsienio valstybių pavyzdžiai, kurie atspindėtų trumpalaikių ir personalizuotų finansavimo priemonių perkvalifikavimui naudą, privalumus ir trūkumus. Atsižvelgiant į tai, kad profesinis orientavimas į Lietuvos ūkiui aktualias sritis valstybės lygiu skatinamas nebuvo, projekto metu buvo suorganizuota profesinio orientavimo iniciatyva „Ateities inžinieriai“. Iniciatyvos metu per du mėnesius virš 1100 moksleivių susipažino su inžinerinių specialybių darbo vietomis Lietuvoje. Šios iniciatyvos pagrindu buvo parengta metodinė priemonė analogiškoms veikloms, orientuotoms į aktualias ūkio šakas, organizavimui. Taip pat projekto metu buvo parengti siūlymai Lietuvos perkvalifikavimo sistemos stiprinimui, ypatingą dėmesį skiriant verslo poreikį atliepiančiom priemonėm, kurios galėtų kuo labiau užtikrinti persikvalifikuojančiųjų įsidarbinamumą. Kartu buvo inicijuotas pilotinis projektas – perkvalifikuojant grupę bedarbių į orlaivių mechaniko specialybę, mokant juos Lietuvos darbo biržos remiamu mokymu pameistrystės būdu. https://youtu.be/KCK3kCqkOIo

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.