Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Informacinių platformų, skirtų Ukrainos pabėgėliams, sujungimas ir pasiekiamumo didinimas

2022 m. rugsėjo 7 d. - 2023 m. kovo 3 d.

Problema

Šiandien Lietuvoje yra įsikūrę 69 522 pabėgėliai iš Ukrainos, iš kurių net 24 894 vaikai. Dauguma jų mamos su vaikais, su aukštu medijų raštingumo lygmeniu bei turinčios prieigą prie interneto. Lietuvoje veikia daugiau nei 30 informacinių platformų, skirtų nuo karo bėgantiems ukrainiečiams.

Nepaisant to, apklausose neretai nurodoma, jog informacijos svarbiausiai integraciniais klausimais trūksta arba nėra žinoma, kur tokios informacijos ieškoti.

Kita problema, susijusi su informacija, kurią pastebėjo komanda yra tai, kad duomenys, kurie reikalingi integracijai, siekiant suteikti tinkamą apgyvendinimo vietą, yra surenkami iš skirtingų Ministerijų bei sistemų. Tai labai apsunkina darbą savivaldybėms ir kitoms organizacijoms, kurios rūpinasi pabėgėlių srautais.

Tikslas

Projektas turi du tikslus – aprūpinti pabėgėlius visa reikalinga, aktualia informacija iš patikimo šaltinio, bei sukurti įrankį, kuris susistemintų visą informaciją į vieną vietą, o tai palengvintų išskirstyti pabėgėlių srautus ir rasti labiausiai poreikius atitinkančias vietas.

Projekto eiga

2022/10/20

Sukurtas integracijos problemų žemėlapis (tik angliška versija)

2022/11/15

Atlikta apžvalga: skaitmeniniai komunikacijos kanalai kaip informacijos šaltinis Ukrainos pabėgėliams (tik angliška versija); Savivaldybių tinkamų ukrainiečiams (antrajai bangai) apgyvendinti analizė

2022/11/30

Atlikta dabartinių informacinių platformų Ukrainos pabėgėliams Lietuvoje analizė (tik angliška versija)

2022/12/07

Sukurtos rekomendacijos dėl nedidelių Ltua.lt pakeitimų. SuUkraina atnaujinimo planas buvo suderintas su Ltua.lt koordinatoriumi Vyriausybės kanceliarijoje

2023/01/31

Sukurtas interaktyvaus žemėlapio aprašas

2023/02/12

Atnaujintas SuUkraina puslapis, pateikta redagavimo rezultato ataskaita (tik angliška versija)

2023/02/13

Pradėta ltua.lt viešinimo kampanija

2023/03/20

Pateiktas ateinančių 6 mėnesių planas bei instrukcijos redaktoriui

Projekto failai

Rezultatas

Projektas turėjo dvi kryptis. Pirmiausia, padidinti informacijos pasiekiamumą pabėgėliams. Vyriausybės puslapis ltua.lt buvo aktualizuotas ir pagerintas, buvo sukurtas gidas suukraina.lt, taip pat buvo įvykdyta reklaminė kampanija, siekiant užtikrinti šių informacinių platformų pasiekiamumą.

Antra, buvo sukurtas interaktyvus duomenų žemėlapis, skirtas palengvinti darbą institucijoms, koordinuojančioms pabėgėlių srautus.

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.