Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos

Virtualios buveinės įkūrimas

2017 m. rugsėjo 6 d. - 2018 m. kovo 4 d.

Problema

Šiandien galiojantis reikalavimas nurodyti juridinio asmens buveinės fizinį adresą apsunkina įmonių steigimą bei greitą ir efektyvią komunikaciją su atsakingomis institucijomis. Vis dažniau pastebima praktika, jog įmonės neturinčios fizinio adreso, registracijos metu perka vadinamąją virtualaus biuro paslaugą iš tarpininkų. Dėl to apsunkinama komunikacija fiziniu buveinės adresu, siunčiama korespondecija dažnai nepasiekia įmonės vadovų ar juos pasiekia per vėlai.

Šių problemų sprendimu gali tapti virtuali buveinė – platforma, į kurią realiu laiku atkeliautų svarbiausi pranešimai bei dokumentai iš valstybės institucijų. Lietuva jau techniškai pasiruošusi įgalinti virtualią buveinę – stipriai išplėtota interneto infrastruktūra, e-valdžios paslaugas naudojantis verslas, patikimas nuotolinis asmens tapatybės nustatymas. Įteisinus virtualią buveinę palengvėtų įmonių steigimas, būtų užtikrinama saugi bei efektyvi komunikacija tarp juridinių asmenų ir valstybės.

Projekto metu Raminta ir Adelė atliks virtualios buveinės įteisinimo Lietuvoje galimybių-rizikų analizę, įvertins gerąją užsienio valstybių praktiką bei spręs nacionalinio komunikacijos kanalo efektyvinimo problemą. Virtualios buveinės projektu dalyvės sieks stiprinti verslo subjektų ryšį su valstybe bei supaprastinti įmonių steigimo ciklą, taip didinant šalies konkurencingumą.

Tikslas

Atlikti virtualios buveinės sukūrimo Lietuvoje galimybių-rizikų analizę dėl dviejų buveinės formų, fizinės ir virtualios, įteisinimo bei paruošti strategiją virtualios buveinės įgyvendinimui.

Projekto eiga

2017/11/01

Teminis tyrimas

2017/12/01

Viešoji konsultacija

2018/01/01

Strategija

2018/02/01

Įgyvendinimo planas

2018/03/01

Apskrito stalo diskusija

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Industrinės doktorantūros koncepcijos Lietuvoje peržiūra

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – įvertinti realų Lietuvos verslo sektorių ir aukštojo mokslo institucijų poreikį industrinei doktorantūrai bei pasiūlyti galimus sprendimus bendradarbiavimo stiprinimui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos energetikos sektoriaus atsparumo stiprinimas efektyviai naudojant NATO, ES ir Baltijos jūros regiono instrumentus

LR užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – parengti strategines rekomendacijas, skirtas Lietuvos energetikos sektoriui paremti, optimizuojant ES, NATO ir regioninių instrumentų panaudojimą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.