Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Ukrainiečių centras – kultūrinis tiltas ukrainiečiams tarp Lietuvos regionų

2023 m. kovo 6 d. - 2023 m. rugsėjo 6 d.

Problema

Dėl Rusijos agresijos Ukrainoje Lietuvoje prieglobstį rado daugiau nei 81 710 ukrainiečių. Daugiau kaip 20 000 ukrainiečių užregistruota Vilniuje ir kituose regionuose, pavyzdžiui, Kaune (13 814+), Klaipėdoje (15 011+) ar Alytuje (1 538+). Be to, egzistuoja ypatinga ukrainiečių pabėgėlių kategorija: lietuvių kilmės asmenys, turintys Ukrainos pilietybę, kurie į Ukrainą migravo daugiausia sovietmečiu. Nuo 2014 m., kai prasidėjo karas, Lietuvos valdžios institucijos šiems asmenims suteikė „perkeliamojo asmens statuso“ statusą.

Ukrainiečių centras iš pradžių buvo vieta, kur nuo karo pabėgę žmonės galėjo susitikti, bendrauti, dalytis idėjomis ir patirtimi. Šiandien jis virto ukrainiečių kultūros centru, kurio misija – išsaugoti ir populiarinti ukrainiečių kultūrą visame pasaulyje. Tačiau jis veikia tik Vilniuje, o tai riboja toli nuo sostinės gyvenančius žmones. Todėl, siekiant patenkinti poreikius ir sujungti ukrainiečius visoje šalyje, siekiama išplėsti jo veiklą regioniniu lygmeniu.

Projektas vykdomas anglų kalba.

Tikslas

Projekto tikslas – ištirti ukrainiečių poreikius įvairiuose Lietuvos regionuose, juos atliepti ir skleisti žinią apie centro veiklą regioniniu lygmeniu užmezgant ryšius regioniniam bendradarbiavimui.

Projekto eiga

2023/04/17

Esamos situacijos analizė

2023/04/28

Pradėtos konsultacijos su regioninėmis bendruomenėmis ir ukrainiečių kultūrinių, švietimo ir kitų specifinių poreikių tyrimas: vizitai savivaldybėse ir apklausa

2023/06/10

Tarpinių projekto rezultatų pristatymas VDU konferencijoje

2023/08/31

Pabaigtas ukrainiečių kultūrinių, švietimo ir kitų specifinių poreikių tyrimas: vizitai ir apklausa

2023/08/31

Rekomendacijos dėl bendruomenių tinklų plėtros

2023/09/06

Baigiamasis renginys ir pristatymas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.