Grįžti
Dr. Kateryna Latysh
2022/23

Dr. Kateryna Latysh

Linkedin

Išsilavinimas

  • Teisės mokslų daktarė (2016), Ukrainos advokatė, Ukrainos nacionalinės advokatūros narė, docentė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto mokslinė asistentė.
  • Tarptautinės visuomeninės organizacijos „Kriminalistų kongresas“ ir Tarptautinės baudžiamosios teisės asociacijos (AIDP) narė.
  • Monografijos, vadovėlio ir enciklopedijos bei daugiau nei 20 mokslinių straipsnių (iš kurių 3 yra indeksuoti Scopus ir Web of Science), susijusių su kriminalistika ir nusikaltimų tyrimais, autorė.

Patirtis

  • 12 metų teisinio darbo patirtis nacionalinės jurisdikcijos tyrimų procesuose ir teismuose
  • 2 metų darbo patirtis viešajame sektoriuje Kanados (2013 m.) ir Ukrainos parlamentaro padėjėjos pareigose (2018-2019 m.)
  • 8 metų akademinė ir dėstymo patirtis Jaroslav Mudryi Ukrainos nacionaliniame teisės universitete

Motyvacija

Esu iš Ukrainos, bet dalis mano šeimos turi lietuviškų šaknų, todėl Lietuva man yra kur kas daugiau nei vieta pabėgti nuo karo. Kiekvienais metais atvykdama į Vilnių svajojau, kad vieną dieną turėsiu galimybę dirbti ir gyventi šiame nuostabiame mieste. „Kurk Lietuvai“ dėka turiu puikią galimybę dalyvauti kuriant įrodymais pagrįstus politikos formavimo sprendimus Lietuvoje ir Ukrainoje.

Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo gilinimas gali prisidėti prie abiejų šalių investicijų plėtros. Dėl šios priežasties noriu prisidėti savo akademinėmis žiniomis ir praktiniais įgūdžiais sprendžiant problemas, ginant klientus, siekiant rezultatų ir efektyviai darbant komandoje ir savarankiškai. Ši programa įkvepia tobulėti ir augti.

Rotacija

1
2022 m. rugsėjo 7 d. - 2023 m. kovo 3 d.

Visuotinė (universali) jurisdikcija

LR Teisingumo ministerija

Projekto tikslas – atlikti universalios jurisdikcijos taikymo Lietuvos ir kitų Europos šalių teismuose analizę ir pasiūlyti sprendimus, kaip šį procesą efektyvinti, ypač tiriant karo nusikaltimus, nusikaltimus žmoniškumui ir baudžiamąsias bylas dėl galimo genocido Ukrainoje.
2
2023 m. kovo 6 d. - 2023 m. rugsėjo 6 d.

Ukrainiečių centras – kultūrinis tiltas ukrainiečiams tarp Lietuvos regionų

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Projekto tikslas – ištirti ukrainiečių poreikius įvairiuose Lietuvos regionuose, juos atliepti ir skleisti žinią apie centro veiklą regioniniu lygmeniu užmezgant ryšius regioniniam bendradarbiavimui.