Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Seksualinis smurtas: pagalba aukoms

2023 m. kovo 6 d. - 2023 m. rugsėjo 6 d.

Problema

„Nėra sistemos. Yra atskiros sistemos dalelytės, kurios tarpusavy niekaip nesąveikauja.“ – taip Jūratė Šeduikienė, Moterų informacijos centro direktorė apibūdina pagalbos, šiuo metu Lietuvoje prieinamos seksualinio smurto aukoms, kelius ir būdus.

Šis projektas dedikuotas seksualinio smurto problemos Lietuvoje sprendimui, siekiant pagalbos pilnametėms seksualinio smurto aukoms sistemos tobulinimo. Projektas įgyvendinamas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje.

Pasak kriminologų, seksualinis smurtas – vienas latentiškiausių (paslėptų ir teisėsaugos labai mažai fiksuojamų) nusikaltimų. Tai reiškia, kad besikreipiančių į teisėsaugą jį patyrusių asmenų procentas yra labai menkas.  Tam, kad aukos išdrįstu kreiptis pagalbos, reikalinga visapusiška paramos sistema, pagrįsta ne aukos kaltinimu, bet efektyvia pagalba bei supratimu.

Projektu siekiama pasiūlyti būdus, kaip tobulinti jau esamą pagalbos seksualinio smurto aukoms mechanizmą. Atliekant esamos situacijos analizę, paaiškėjo, kad seksualinio smurto tarpinstitucinis algoritmas dar nėra sukurtas – nors egzistuoja didžiulis sklandžiau veikiančio pagalbos seksualinio smurto aukoms mechanizmo poreikis. Todėl, kaip projekto galutinis rezultatas, bus pasiūlytas pagalbos seksualinio smurto aukoms tarpinstitucinis bei tarporganizacinis algoritmas.

Projektu taip pat atkreipiamas dėmesys į visuomenės nuostatų seksualinio smurto aukų atžvilgiu (vadinamojo „aukos kaltinimo“ fenomeno) įtaką suteikiamos pagalbos kokybei, pagalbos aukoms (teisinės, psichologinės, medicininės) tobulinimo poreikį, teisines spragas. Inicijuojamos pagalbos kokybės gerinimo sprendimų paieškos, dalyvaujama visuomenės ir pagalbą tiekiančių institucijų bei organizacijų darbuotojų nuostatų kaitos, edukacijos iniciatyvose.

Tikslas

Projekto tikslas – sukurti tarpinstitucinį bei tarporganizacinį pagalbos seksualinio smurto aukoms  algoritmą.

Projekto eiga

2023/04/30

Įvykdyta apklausa, siekiant identifikuoti pagalbos poreikius (apklausos rezultatai publikuojami esamos situacijos analizėje)

2023/06/28

Sukurtas trilapis su pagrindiniais pagalbos teikėjais ir būdais

2023/07/19

Atlikta esamos situacijos analizė

2023/08/24

Atlikta užsienio praktikų apžvalga

2023/08/30

Suorganizuota viešoji konsultacija su institucijų ir organizacijų atstovais https://epilietis.lrv.lt/lt/konsultacijos/seksualinis-smurtas-kaip-sukurti-veiksminga-pagalbos-sistema

2023/09/06

Sukurtas pagalbos seksualinio smurto aukoms algoritmo pasiūlymas ir rekomendacijos

Projekto failai

Dalyviai

2022/23
Dr. Monika Rogers
Dr. Monika Rogers

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žaliųjų inovacijų plėtra į užsienį pasitelkiant vystomojo bendradarbiavimo instrumentus

LR Užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – suformuoti žaliųjų inovacijų plėtros į šalių partnerių rinkas per vystomojo bendradarbiavimo priemones modelį, kuris remsis unikaliu Lietuvos finansinių mechanizmų verslui remti klimatu, prisidės prie ekonominės diplomatijos tikslų įgyvendinimo, skatins žaliųjų produktų eksportą ir turės poveikį įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.

Dalyviai: Aušra Raulušonytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė