Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Pasiūlymai dėl MTEP priemonių užsienio investuotojams tobulinimo

2015 m. lapkričio 16 d. - 2016 m. gegužės 20 d.

Problema

Inovacijos ir aukštesne pridėtine verte paremta ūkio struktūra yra tvaraus augimo – didesnių biudžeto pajamų, aukštesnių atlyginimų, didesnių pensijų, geresnės kokybės socialinių ir sveikatos priežiūros paslaugų – prielaida. Lietuvos įmonės pagal investicijas į mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą (MTEP) ir inovacijas ženkliai atsilieka nuo kitų valstybių.

Europos inovacijų sąjungos švieslentėje pagal inovacijų diegimo rezultatus Lietuva užima ketvirtą vietą nuo galo ir nepaisant Europos Sąjungos vidurkį siekiančių viešojo sektoriaus investicijų į mokslą ir technologijas, inovacijų poveikis ekonomikai Lietuvoje yra žemiausias tarp šalių narių.

Kiekviena Europos Sąjungos šalis ar regionas, atsižvelgdami į savo turimą potencialą parengė sumanios specializacijos strategijas, kuriose numatė MTEP ir inovacijų raidos kryptis ir prioritetus. Remiantis šiais prioritetais naujajame Europos Sąjungos finansinio programavimo etape (2014-2020 m.) bus galima argumentuotai paskirstyti investicijas ir finansinę paramą didžiausią potencialą turintiems mokslo ir verslo projektams, taip skatinant šalies ekonomiką ir didinant konkurencingumą.

Vis dėlto prastai identifikuota esama MTEP ekosistema Lietuvoje, neįvertinti užsienio investuotojų poreikiai ir neatlikta kitų užsienio šalių praktikų analizė, kelia grėsmę neefektyvių investicijas į MTEP skatinančių priemonių pasirinkimui.

Tikslas

Atlikti Lietuvoje egzistuojančių MTEP plėtra skatinančių priemonių derinio analizę atsižvelgiant į išanalizuotas gerąsias kitų šalių praktikas ir investuotojų poreikius bei pateikti pasiūlymą dėl esamo MTEP priemonių derinio tobulinimo ir įgyvendinimo.Šiuo projektu siekiame išgryninti socialinio verslo sąvoką pateikiant konkrečius socialinio verslo indikatorius, didinti šios sąvokos žinomumą suformuojant vieningą socialinio verslo sampratą, bei skatinti verslumą įgyvendinant socialines inovacijas.

Projekto eiga

2015/12/31

MTEP Ekosistemos ir priemonių Lietuvoje apžvalga

2016/01/31

Gerųjų užsienio praktikų analizė

2016/03/31

Atlikta Lietuvoje veikiančių MTEP įmonių apklausa

2016/04/30

Atlikta Lietuvoje egzistuojančių MTEP plėtra skatinančių priemonių analizė atsižvelgiant į išanalizuotas gerąsias kitų šalių praktikas ir investuotojų poreikius

2016/05/20

Remiantis atlikta analize pateikti pasiūlymai dėl esamų priemonių tobulinimo ir naujų priemonių kūrimo

Projekto failai

Rezultatas

Projekto metu konsultuojantis su mokslo ir inovacijų ekspertais buvo atlikta išsami Lietuvos inovacijų ekosistemos analizė ir, atsižvelgiant į iššūkius su kuriais susiduria Lietuvoje įsikūrusios MTEP įmonės, buvo identifikuotos esminės čia egzistuojančios problemos. Siekiant spręsti šias problemas ir formuoti patrauklesnę investicinę aplinką inovatyvioms užsienio ir vietos kompanijoms, išskiriami 4 prioritetiniai inovacijų ekosistemos blokai, kuriuose siūlomi pokyčiai.

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Technologinės įžvalgos taikymas 2028–2034 m. Sumaniosios specializacijos strategijai

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – pateikti gaires ir rekomendacijas dėl technologinių įžvalgų naudojimo Lietuvos S3 planavime 2028–2034 m. cikle. Gairės bus orientuotos į išankstinį mąstymą (ang. Anticipatory thinking) ir planavimą, suderintą su ilgalaikiais Lietuvos ekonomikos ir inovacijų tikslais.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Efektyvių reguliacinių priemonių inovacijoms, naujų technologijų sukūrimui ir vystymui skatinti identifikavimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – nustatyti ir rekomenduoti, kurios ir kokiais būdais reguliavimo priemonės būtų veiksmingiausios skatinant Lietuvos įmones kurti inovatyvius produktus.