Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Švietimo ir mokslo ministerija

Pameistrystės įgyvendinimas Lietuvoje

2014 m. sausio 5 d. - 2014 m. balandžio 30 d.

Problema

Darbo biržos duomenimis daugiau nei 40% Lietuvoje veikiančių pramonės įmonių susiduria su darbininkų kvalifikacijos stoka. Verslininkai skundžiasi, jog profesinėse mokyklose daugiausia dėmesio skiriama teoriniam dalyko mokymui, o praktikai atitenka antraeilis vaidmuo. Be to, specialistai rengiami neatsižvelgiant į darbo rinkos realijas. Seimo patvirtintu ir 2008 m. įsigaliojusiu Profesinio mokymo įstatymu įteisinta pameistrystės mokymo forma turėjo tiesiogiai prisidėti prie šių problemų sprendimo. Tačiau dėl neaiškiai suformuluotos pameistrystės definicijos ir jos finansavimo mechanizmo nebuvimo, ši profesinio mokymo forma nesukūrė norimų rezultatų.

Šios rotacijos metu mes dirbsime dviem kryptimis: pirma, tarpininkausime tarp visų suinteresuotų šalių, taip užtikrinant jog darbai vyksta koordinuotai, šalys yra informuotos apie vienas kito veiksmus ir tokiu būdų yra nuosekliai judama ties efektyviu pameistrystės įgyvendinimu. Antra, sukursime pameistrystės finansavimo modelį, kuris aiškiai parodytų kaip efektyviai paskirstyti finansinę pameistrystės būdų paruošto mokinio naštą tarp valstybės, profesinių mokyklų ir verslo subjektų. Iš vienos pusės, verslo subjektai turėtų būti kompensuojami dėl mokymų metų meistro nesukuriamos vertės bei įrangos nusidevėjimo. Kita vertus, svarbu užtikrinti, jog valstybės indelis būtų nuosekliai mažinamas, o finansinėmis paskatomis nebūtų piknaudžiaujama ir tai netaptų pirminė motyvacija ruošti mokinius pameistrystės būdu, kaip tai atstitiko Estijoje ir Slovėnijoje.

Mūsų siūlomas pameistrystės modelio įgyvendinimas prisidės Lietuvos darbo rinkos konkurencingumo gerinimo, sumažinus atskirtį tarp profesinio mokymo ir darbo rinkos bus sukurta naujų darbo vietų, o užsienio kapitalo bendrovės bus labiau linkusios žengti į Lietuvą žinodamos, jog gali greitai ir efektyviai pasiruošti būsimus darbuotojus.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 5 d.

Gamtinių veiksnių potencialo išnaudojimas stiprinant Lietuvos sveikatinimo turizmo infrastruktūrą

LR Ekonomikos ir inovavijų ministerija

Projekto tikslas – identifikuoti optimaliausią sveikatinimo turizmo infrastruktūrą Lietuvoje, kuri išnaudotų šalies gamtinius gydomuosius veiksnius ir išteklius bei pritrauktų didesnius turistų srautus iš užsienio valstybių ir Lietuvos, taip užtikrinant didžiausią ekonominę grąžą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 5 d.

Darnaus judumo indekso kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – sukurti Darnaus judumo indekso metodologiją, leisiančią įvertinti Lietuvos savivaldybes pagal darnaus judumo pažangą ir palyginti jas su kitomis ES šalimis bei tarp pačių Lietuvos savivaldybių.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 5 d.

Žaliųjų technologijų vystymo iššūkiai ir bendruomenių palaikymo stiprinimas Lietuvoje

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – sukurti bendruomenių įsitraukimo ir palaikymo stiprinimo modelį vystant energetinius žaliųjų technologijų investicinius projektus Lietuvoje.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žaliųjų įgūdžių stiprinimas ir vystymas Lietuvoje atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius

LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Projekto tikslas – parengti rekomendacijas, kaip skatinti žaliųjų įgūdžių ugdymą atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

NATO sąjungininkų karių Lietuvoje gerovės indekso sukūrimas

LR krašto apsaugos ministerija

Projekto tikslas – sukurti Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karių gerovės indeksą kaip įrankį, padėsiantį įvertinti ir karinius (tarnybinius), ir civilinius sąjungininkų karių Lietuvoje poreikius.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.