Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Lietuvos biotechnologijų sektoriaus konkurencingumo pasaulinėje bioekonomikoje vertinimas

2023 m. rugsėjo 7 d. - 2024 m. kovo 1 d.

Problema

Europos Sąjungos šalys yra pasiryžusios iki 2050 m. užtikrinti, kad žemyno poveikis klimatui būtų neutralus. Tai yra strateginis Europos žaliojo kurso (angl. European Green Deal) tikslas. Dėl šios priežasties auga tvarių sprendimų, tokių kaip biologiniai produktai, biologinės medžiagos ir modernios bioenergijos poreikis. Perėjimas prie netaršios visuomenės ir ekonomikos yra neatidėliotinas uždavinys bei proga kurti naujas darbo vietas, ekonomines galimybes.

Europos bioekonomikos strategija (2018 m.) atliepia žaliojo kurso tikslus, pabrėždama tvarų atsinaujinančių biologinių išteklių naudojimą. Biotechnologijos įvardinamos kaip viena kertinių varomųjų bioekonomikos jėgų, kurių pagalba kuriami inovatyvūs sprendimai panaudojant organizmus, ląsteles, jų dalis ir molekulinius analogus biologinių produktų gamybai ir paslaugų teikimui.

Lietuvos biotechnologijų sektorius 2020 metais sudarė 2.5% šalies BVP. Lietuva turi ambicingą tikslą – iki 2030 metų padidinti gyvybės mokslų sektoriaus sukuriamos pridėtinės vertės dalį nuo BVP iki 5%. Biotechnologijų subsektorius gali ženkliai prisidėti prie šio tikslo atliepiant augantį tvarių, aplinkai ir visuomenei draugiškų sprendimų poreikį. Šiai dienai pagrindiniai Lietuvos biotechnologijų pajėgumai nukreipti į mediciną ir žmonių sveikatą, paraleliai vystomos industrinės žemės ūkio bei maisto biotechnologijas. Vis dėlto, atsižvelgiant į ryškėjančias tvaraus ekonominio vystymo tendencijas ir Lietuvai turint ambicingų tikslų biotechnologijų srityje, svarbu įvertinti šalies galimybes atliepti tvarių, biologinių produktų bei sprendimų poreikį ir konkuruoti pasaulinėje bioekonomikoje.

Tikslas

Projekto tikslas – įvertinti Lietuvos biotechnologijų sektoriaus galimybes integruotis ir konkuruoti  pasaulinėse bioekonomikos vertės grandinėse ir išskirti perspektyvius biotechnologijų subsektorius investicijų pritraukimui.

Projekto eiga

2023/11/13

Terminų žodynas ir strateginių dokumentų apžvalga

2023/11/20

Biologinių produktų, paslaugų, sprendimų poreikio (dabartinio/ateities) Europiniu ir pasauliu mastu išgryninimas

2023/12/08

Užsienio gerųjų praktikų apžvalga

2024/01/15

Lietuvos turimų resursų ir konkurencingumo analizė

2024/02/19

Rekomendacijos

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

2023/24
Rasa Mončiunskaitė
Rasa Mončiunskaitė

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žaliųjų inovacijų plėtra į užsienį pasitelkiant vystomojo bendradarbiavimo instrumentus

LR Užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – suformuoti žaliųjų inovacijų plėtros į šalių partnerių rinkas per vystomojo bendradarbiavimo priemones modelį, kuris remsis unikaliu Lietuvos finansinių mechanizmų verslui remti klimatu, prisidės prie ekonominės diplomatijos tikslų įgyvendinimo, skatins žaliųjų produktų eksportą ir turės poveikį įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.

Dalyviai: Aušra Raulušonytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė