Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Lietuvos oro uostai

Kauno oro uosto Aviacijos bazė

2015 m. kovo 16 d. - 2015 m. rugpjūčio 31 d.

Problema

2014 m. susijungus trims civiliniams tarptautiniams Lietuvos oro uostams, pradėta įgyvendinti efektyvesnė įmonių veiklos valdymo programa. Kauno oro uostas (KUN) – antras didžiausias oro uostas Lietuvoje, kurio veikla orientuota į žemų kaštų oro linijas, krovinių pervežimą (Cargo) ir orlaivių priežiūrą (MRO). Pastarosioms veikloms vystyti infrastruktūra ir geografinė padėtis yra itin palankios: KUN yra “Via Baltik”a ir magistralinio kelio Vilnius-Klaipėda sankryžoje, šalia yra Kauno Intermodalinis Terminalas, ilgiausias civilinės paskirties kilimo/tūpimo takas Lietuvoje (3250m), leidžiantis priimti didžiausius orlaivius, 3 km. teritorijos riba su LEZ “Oro parku”, iki miesto centro vos 13 km.

Kauno oro uoste šiuo metu atliekami pietinės dalies infrastruktūriniai darbai – pradedama kurti Kauno oro uosto Aviacijos bazė, į kurią dviejų infrastruktūros etapų metu bus investuota apie 22 mln. eurų, Į šią Aviacijos bazę siekiama pritraukti verslo įmones iš orlaivių priežiūros srities. kurios pasaulinė rinka siekia 65 mlrd. $ ir iki 2030 m. stabiliai augs po 3 % kasmet.

Problema: Kauno oro uosto potencialas užsienio investuotojų pritraukimo klausimu yra neišnaudotas ir, nors yra kuriama infrastruktūra, nėra išgryninta aiški galimos verslo plėtros krypties koncepcija. Taip pat dar neištirtas užsienio orlaivių priežiūros įmonių pritraukimo į KUN pietinę dalį potencialas, todėl nėra aišku, ar oro uostui palankiau orientuotis plečiant orlaivio priežiūros, ar į krovinių pervežimo sritis.

Projekto tikslas: atlikti orlaivių priežiūros įmonių analizę regione, paruošti marketingo planą naujajai Aviacijos ir su ja susijusių verslų bazei kartu su rinkodaros priemonėmis, skirtomis investuotojų pritraukimui bei sudaryti potencialių investuotojų sąrašą.

Projekto nauda: KUN Aviacijos bazės koncepciją pateikus užsienio investuotojams, didės tiesioginės užsienio investicijos regione – jau po II-ojo infrastruktūros etapo planuojama apie 16 mln. eurų investicijų, bus sukurta 600 darbo vietų, didės mokesčių surinkimas į biudžetą, gerės Kauno regiono ir Lietuvos įvaizdžio bei konkurencingumo tarptautinėje rinkoje rodikliai.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje.