Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu
RegistruotisLietuvos oro uostai
Kauno oro uosto Aviacijos bazė
Problema
2014 m. susijungus trims civiliniams tarptautiniams Lietuvos oro uostams, pradėta įgyvendinti efektyvesnė įmonių veiklos valdymo programa. Kauno oro uostas (KUN) – antras didžiausias oro uostas Lietuvoje, kurio veikla orientuota į žemų kaštų oro linijas, krovinių pervežimą (Cargo) ir orlaivių priežiūrą (MRO). Pastarosioms veikloms vystyti infrastruktūra ir geografinė padėtis yra itin palankios: KUN yra “Via Baltik”a ir magistralinio kelio Vilnius-Klaipėda sankryžoje, šalia yra Kauno Intermodalinis Terminalas, ilgiausias civilinės paskirties kilimo/tūpimo takas Lietuvoje (3250m), leidžiantis priimti didžiausius orlaivius, 3 km. teritorijos riba su LEZ “Oro parku”, iki miesto centro vos 13 km.
Kauno oro uoste šiuo metu atliekami pietinės dalies infrastruktūriniai darbai – pradedama kurti Kauno oro uosto Aviacijos bazė, į kurią dviejų infrastruktūros etapų metu bus investuota apie 22 mln. eurų, Į šią Aviacijos bazę siekiama pritraukti verslo įmones iš orlaivių priežiūros srities. kurios pasaulinė rinka siekia 65 mlrd. $ ir iki 2030 m. stabiliai augs po 3 % kasmet.
Problema: Kauno oro uosto potencialas užsienio investuotojų pritraukimo klausimu yra neišnaudotas ir, nors yra kuriama infrastruktūra, nėra išgryninta aiški galimos verslo plėtros krypties koncepcija. Taip pat dar neištirtas užsienio orlaivių priežiūros įmonių pritraukimo į KUN pietinę dalį potencialas, todėl nėra aišku, ar oro uostui palankiau orientuotis plečiant orlaivio priežiūros, ar į krovinių pervežimo sritis.
Projekto tikslas: atlikti orlaivių priežiūros įmonių analizę regione, paruošti marketingo planą naujajai Aviacijos ir su ja susijusių verslų bazei kartu su rinkodaros priemonėmis, skirtomis investuotojų pritraukimui bei sudaryti potencialių investuotojų sąrašą.
Projekto nauda: KUN Aviacijos bazės koncepciją pateikus užsienio investuotojams, didės tiesioginės užsienio investicijos regione – jau po II-ojo infrastruktūros etapo planuojama apie 16 mln. eurų investicijų, bus sukurta 600 darbo vietų, didės mokesčių surinkimas į biudžetą, gerės Kauno regiono ir Lietuvos įvaizdžio bei konkurencingumo tarptautinėje rinkoje rodikliai.