Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Ūkio ministerija

Verslo priežiūros institucijų veiklos efektyvinimas: grįžtamojo ryšio modelis (II)

2014 m. rugsėjo 1 d. - 2015 m. sausio 4 d.

Problema

2009 m. Ūkio ir Teisingumo ministerijų inicijuota verslo priežiūros pertvarka įgauna pagreitį. Pagrindinis pertvarkos tikslas – užtikrinti, kad priežiūros funkcijos valstybėje būtų atliekamos efektyviai, koordinuotai, mažiausiomis sąnaudomis ir kuo mažiau trikdant ūkio subjektų veiklą. Pertvarkos priemonių sąrašas gana platus, tačiau jame trūksta esminio sėkmės garanto – grįžtamojo ryšio įrankio.

Kaip pertvarkos vykdytojai žinos, kad vieni ar kiti sprendimai veikia/neveikia; ar prireikus galės laiku priimti reikalingus pakeitimus; ar pertvarka bus įvykdyta laiku ir pasieks tokių rezultatų, kokių tikimasi, jeigu nebus įsiklausoma į pačių klientų pastabas proceso metu? Siekdamos pereiti nuo „baudėjo“ prie „konsultanto“ rolės, verslo priežiūros institucijos turėtų taikyti patikrintus ir sėkmingai privačiame sektoriuje veikiančius grįžtamojo ryšio modelius, kurie padėtų ne tik laiku užčiuopti besiformuojančias problemas, bet ir užmegzti draugiškesnius santykius su verslu. Dabartiniu LR Vyriausybės nutarimu visos verslo priežiūros institucijos privalo vykdyti nuolatinę savo klientų apklausą, tačiau ne visos tai daro arba jų naudojami metodai, apklausų kokybė ir rezultatų pritaikymas labai skiriasi, nėra skelbiami viešai ir negali būti palyginti tarpusavyje.

Pasitelkusios geriausius privataus sektoriaus grįžtamojo ryšio pavyzdžius ir ankstesnės JPP kartos atliktą pilotinį projektą, sukursime vieningą verslo priežiūros institucijoms pritaikytą atsiliepimų sistemą, leisiančią verslui anonimiškai įvertinti tikrinimo procesus ir tikrintojo kompetenciją po kiekvieno inspektavimo, taip prisidėdamos prie verslo priežiūros institucijų veiklos tobulinimo.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žaliųjų įgūdžių stiprinimas ir vystymas Lietuvoje atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius

LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Projekto tikslas – parengti rekomendacijas, kaip skatinti žaliųjų įgūdžių ugdymą atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

NATO sąjungininkų karių Lietuvoje gerovės indekso sukūrimas

LR krašto apsaugos ministerija

Projekto tikslas – sukurti Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karių gerovės indeksą kaip įrankį, padėsiantį įvertinti ir karinius (tarnybinius), ir civilinius sąjungininkų karių Lietuvoje poreikius.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis.