Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Užsienio reikalų ministerija

Veiklos strategija ir mokymų planas diplomatams, atliekantiems ekonominę funkciją

2015 m. sausio 5 d. - 2015 m. balandžio 30 d.

Problema

Ekonominė diplomatija – priemonių visuma, kuriomis užtikrinami valstybės ekonominiai interesai užsienyje. Šiai funkcijai vykdyti yra skiriami ekonominiai diplomatai Lietuvos atstovybėse užsienyje. Siekiant, kad būtų plačiau atveriamos užsienio šalių rinkos, efektyviau mezgami, palaikomi ir plėtojami ekonominiai santykiai, diplomatų kompetencijos yra tobulinamos mokymuose.

Rotacijos metu analizavome, kaip diplomatų veikla organizuojama Lietuvoje ir kokias gerąsias praktikas ruošiant ekonominius diplomatus taiko kitos šalys. Pateikėme rekomendacijas kaip dabar vykstantys mokymai galėtų būti tobulinami ir labiau atitikti rinkos ir diplomatų poreikius. Įvertinę Kroatijos, Skandinavijos šalių, JAV, JK, Kanados, Estijos šalių patirtį, Lietuvos URM siūlome:

– „Klasės“ mokymus keisti e-mokymais tokiu būdu ne tik suteikiant specifines kompetencijas darbuotojui, bet ir ugdant jo kompiuterinį raštingumą bei užsienio šalių kalbos žinias. E-mokymą ypač skatinti mokantis kalbas

– Diplomatams, atliekantiems ekonominę funkciją, suteikti galimybę iki metų laiko stažuotis verslo įmonėse, išsaugant darbo vietą ministerijoje.

– Iki rotacijos, diplomatams suteikti galimybę dirbti „Verslioje Lietuvoje“ arba „Investuok Lietuvoje“, tokiu būdu stiprinant ryšius tarp Ūkio ir Užsienio reikalų ministerijų.

– Išorinių ekonominių santykių departamentui formuoti veiklos uždavinius diplomatams bei būti atsakingiems už jų stebėjimą ir vertinimą. Į diplomatų veiklos vertinimą įtraukti ir išorinius vertintojus (verslo asociacijas, investuotojus, pan.)

– Atrankose į rotacijas taikyti balų skaičiavimo sistemą, skiriant papildomus taškus už aktualių kalbų mokėjimą, ekonomikos, vadybos žinias, savarankišką mokymąsi.

– Diplomatinėse įstaigose samdyti vietinius konsultantus, nes jie išmano vietos kalbą ir kultūrą, jau turi susiformavusius ryšius, mažesni kaštai.

Diplomatų veiklos kanalo skirtingų etapų sąveika yra būtina siekiant tikslingo diplomatų darbo, ekonominių laimėjimų investicijose ir eksporte bei URM optimalios veiklos.

Projekto failai

Dalyviai

2014/15
Paulius Vaidžiulis
Paulius Vaidžiulis
2014/15
Giedrė Simanauskaitė
Giedrė Simanauskaitė

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tyrimais ir inovacijomis paremtas įmonių dekarbonizacijos įgalinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pasiūlyti efektyvų sprendimą, kaip Lietuvos viešasis sektorius gali įgalinti spartesnę įmonių dekarbonizaciją.

Dalyviai: Vaida Arlauskaitė, Evelina Matusevič

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Regionų specializacija 2.0

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – sukurti duomenimis ir sėkmingais užsienio pavyzdžiais paremtą regionų specializacijos modelį, kurio įrankiai ir paskatos užtikrintų tikslingesnę ir tvaresnę regionų ekonominę plėtrą

Dalyviai: Rytis Stankevičius, Augustas Alekna

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mikrobiomo analizė Lietuvoje: pasaulio ir Lietuvos ekosistemos apžvalga, stiprybės, silpnybės ir rekomendacijos

Inovacijų agentūra

Projekto tikslas – padidinti Lietuvos globalų konkurencingumą mikrobiomo sektoriuje nustatant rekomendacijas perspektyvioms mokslinėms ir industrinėms galimybėms.

Dalyviai: Greta Šimeliūnaitė, Ieva Juzumaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žaliųjų inovacijų plėtra į užsienį pasitelkiant vystomojo bendradarbiavimo instrumentus

LR Užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – suformuoti žaliųjų inovacijų plėtros į šalių partnerių rinkas per vystomojo bendradarbiavimo priemones modelį, kuris remsis unikaliu Lietuvos finansinių mechanizmų verslui remti klimatu, prisidės prie ekonominės diplomatijos tikslų įgyvendinimo, skatins žaliųjų produktų eksportą ir turės poveikį įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.

Dalyviai: Aušra Raulušonytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė