Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Užsienio reikalų ministerija

Veiklos strategija ir mokymų planas diplomatams, atliekantiems ekonominę funkciją

2015 m. sausio 5 d. - 2015 m. balandžio 30 d.

Problema

Ekonominė diplomatija – priemonių visuma, kuriomis užtikrinami valstybės ekonominiai interesai užsienyje. Šiai funkcijai vykdyti yra skiriami ekonominiai diplomatai Lietuvos atstovybėse užsienyje. Siekiant, kad būtų plačiau atveriamos užsienio šalių rinkos, efektyviau mezgami, palaikomi ir plėtojami ekonominiai santykiai, diplomatų kompetencijos yra tobulinamos mokymuose.

Rotacijos metu analizavome, kaip diplomatų veikla organizuojama Lietuvoje ir kokias gerąsias praktikas ruošiant ekonominius diplomatus taiko kitos šalys. Pateikėme rekomendacijas kaip dabar vykstantys mokymai galėtų būti tobulinami ir labiau atitikti rinkos ir diplomatų poreikius. Įvertinę Kroatijos, Skandinavijos šalių, JAV, JK, Kanados, Estijos šalių patirtį, Lietuvos URM siūlome:

– „Klasės“ mokymus keisti e-mokymais tokiu būdu ne tik suteikiant specifines kompetencijas darbuotojui, bet ir ugdant jo kompiuterinį raštingumą bei užsienio šalių kalbos žinias. E-mokymą ypač skatinti mokantis kalbas

– Diplomatams, atliekantiems ekonominę funkciją, suteikti galimybę iki metų laiko stažuotis verslo įmonėse, išsaugant darbo vietą ministerijoje.

– Iki rotacijos, diplomatams suteikti galimybę dirbti „Verslioje Lietuvoje“ arba „Investuok Lietuvoje“, tokiu būdu stiprinant ryšius tarp Ūkio ir Užsienio reikalų ministerijų.

– Išorinių ekonominių santykių departamentui formuoti veiklos uždavinius diplomatams bei būti atsakingiems už jų stebėjimą ir vertinimą. Į diplomatų veiklos vertinimą įtraukti ir išorinius vertintojus (verslo asociacijas, investuotojus, pan.)

– Atrankose į rotacijas taikyti balų skaičiavimo sistemą, skiriant papildomus taškus už aktualių kalbų mokėjimą, ekonomikos, vadybos žinias, savarankišką mokymąsi.

– Diplomatinėse įstaigose samdyti vietinius konsultantus, nes jie išmano vietos kalbą ir kultūrą, jau turi susiformavusius ryšius, mažesni kaštai.

Diplomatų veiklos kanalo skirtingų etapų sąveika yra būtina siekiant tikslingo diplomatų darbo, ekonominių laimėjimų investicijose ir eksporte bei URM optimalios veiklos.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje.