Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Užsienio reikalų ministerija

Veiklos strategija ir mokymų planas diplomatams, atliekantiems ekonominę funkciją

2015 m. sausio 5 d. - 2015 m. balandžio 30 d.

Problema

Ekonominė diplomatija – priemonių visuma, kuriomis užtikrinami valstybės ekonominiai interesai užsienyje. Šiai funkcijai vykdyti yra skiriami ekonominiai diplomatai Lietuvos atstovybėse užsienyje. Siekiant, kad būtų plačiau atveriamos užsienio šalių rinkos, efektyviau mezgami, palaikomi ir plėtojami ekonominiai santykiai, diplomatų kompetencijos yra tobulinamos mokymuose.

Rotacijos metu analizavome, kaip diplomatų veikla organizuojama Lietuvoje ir kokias gerąsias praktikas ruošiant ekonominius diplomatus taiko kitos šalys. Pateikėme rekomendacijas kaip dabar vykstantys mokymai galėtų būti tobulinami ir labiau atitikti rinkos ir diplomatų poreikius. Įvertinę Kroatijos, Skandinavijos šalių, JAV, JK, Kanados, Estijos šalių patirtį, Lietuvos URM siūlome:

– „Klasės“ mokymus keisti e-mokymais tokiu būdu ne tik suteikiant specifines kompetencijas darbuotojui, bet ir ugdant jo kompiuterinį raštingumą bei užsienio šalių kalbos žinias. E-mokymą ypač skatinti mokantis kalbas

– Diplomatams, atliekantiems ekonominę funkciją, suteikti galimybę iki metų laiko stažuotis verslo įmonėse, išsaugant darbo vietą ministerijoje.

– Iki rotacijos, diplomatams suteikti galimybę dirbti „Verslioje Lietuvoje“ arba „Investuok Lietuvoje“, tokiu būdu stiprinant ryšius tarp Ūkio ir Užsienio reikalų ministerijų.

– Išorinių ekonominių santykių departamentui formuoti veiklos uždavinius diplomatams bei būti atsakingiems už jų stebėjimą ir vertinimą. Į diplomatų veiklos vertinimą įtraukti ir išorinius vertintojus (verslo asociacijas, investuotojus, pan.)

– Atrankose į rotacijas taikyti balų skaičiavimo sistemą, skiriant papildomus taškus už aktualių kalbų mokėjimą, ekonomikos, vadybos žinias, savarankišką mokymąsi.

– Diplomatinėse įstaigose samdyti vietinius konsultantus, nes jie išmano vietos kalbą ir kultūrą, jau turi susiformavusius ryšius, mažesni kaštai.

Diplomatų veiklos kanalo skirtingų etapų sąveika yra būtina siekiant tikslingo diplomatų darbo, ekonominių laimėjimų investicijose ir eksporte bei URM optimalios veiklos.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Technologinės įžvalgos taikymas 2028–2034 m. Sumaniosios specializacijos strategijai

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – pateikti gaires ir rekomendacijas dėl technologinių įžvalgų naudojimo Lietuvos S3 planavime 2028–2034 m. cikle. Gairės bus orientuotos į išankstinį mąstymą (ang. Anticipatory thinking) ir planavimą, suderintą su ilgalaikiais Lietuvos ekonomikos ir inovacijų tikslais.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Efektyvių reguliacinių priemonių inovacijoms, naujų technologijų sukūrimui ir vystymui skatinti identifikavimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – nustatyti ir rekomenduoti, kurios ir kokiais būdais reguliavimo priemonės būtų veiksmingiausios skatinant Lietuvos įmones kurti inovatyvius produktus.