Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Švietimo mainų paramos fondas

Užsienio studentų skaičiaus didinimas Lietuvos aukštosiose mokyklose

2014 m. rugsėjo 1 d. - 2015 m. sausio 4 d.

Problema

Lietuvoje 2013 metais studijavo 4117 studentai iš ES ir kitų (ne ES) šalių. Bendrame imigracijos kontekste trečiųjų šalių studentai sudaro apie 10-15% visų atvykstančių trečiųjų šalių piliečių arba apie 2% visų studijuojančių. Palyginus su kitomis ES šalimis, Lietuvoje studijuojančių užsienio šalių skaičius yra gana mažas. Europos aukštojo mokslo tarptautiniškumo plėtra yra vienas iš Europos Komisijos prioritetų, Lietuvos Švietimo ir Mokslo ministerija siekia, jog užsienio studentų skaičių Lietuvoje padidinti 5-6 kartus.

Remiantis 2012 metais TMO ir Europos Migracijos tinklo atliktais tyrimais dėl „Studentų iš trečiųjų šalių Lietuvoje“ ir „Studentų iš trečiųjų šalių patirčių Lietuvoje“ keliame sau uždavinius: pateikti tikslesnę ir sklandesnę informaciją internete apie studijas ir gyvenimą Lietuvoje, bei studentų integraciją Lietuvoje padaryti sklandesnę.

Atlikome išsamią analizę apie užsienio studentų priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarką ir integraciją (analizės kryptys: teisinė bazė, migracija, studentų darbo klausimas, aplinkos pritaikomumas užsieniečiams). Atsižvelgiant į gautus analizės rezultatus pateikėme siūlymus:

– dėl dvikalbių pranešimo formų, informuojančių apie laikino leidimo gyventi suteikimą, pratęsimą arba atsisakymą suteikti (VRM, URM)

– dėl Study in Lithuania kampanijos plėtros, rinkodaros pakeitimo (ŠMPF)

– dėl EPIS sistemos plėtros automatizuojant priminimų siuntimą apie dokumentų galiojimo laiką bei gaminimo procesą (VRM)

– dėl leidimo studentams dirbti nuo antrojo kurso ir netaikyti ribojimų studentams dirbti, atvykstantiems iš šalių su kuriomis Lietuva turi pasirašiusi bevizio rėžimo sutartis

– dėl stipendijų plėtros užsienio studentams (ŠMM)

– pasiūlymas ŠMM prisijungti prie Ekonominės diplomatijos tarybos (ŠMM, URM)

– dėl gyvenamosios vietos deklaravimo sistemos, teisinių pakeitimų (VRM, Gyventojų registro tarnyba)

– dėl eilių valdymo strategijos Migracijos valdyboje bei elektroninės registracijos sistemos (Policijos departamentas, VRM)

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Technologinės įžvalgos taikymas 2028–2034 m. Sumaniosios specializacijos strategijai

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – pateikti gaires ir rekomendacijas dėl technologinių įžvalgų naudojimo Lietuvos S3 planavime 2028–2034 m. cikle. Gairės bus orientuotos į išankstinį mąstymą (ang. Anticipatory thinking) ir planavimą, suderintą su ilgalaikiais Lietuvos ekonomikos ir inovacijų tikslais.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Efektyvių reguliacinių priemonių inovacijoms, naujų technologijų sukūrimui ir vystymui skatinti identifikavimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – nustatyti ir rekomenduoti, kurios ir kokiais būdais reguliavimo priemonės būtų veiksmingiausios skatinant Lietuvos įmones kurti inovatyvius produktus.