Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Centrinė projektų valdymo agentūra

Ukrainos atsigavimas: bendradarbiavimas energetikos sektoriuje

2023 m. kovo 6 d. - 2023 m. rugsėjo 6 d.

Problema

Vykstant karui Ukrainoje, Lietuva aktyviai dalyvauja įvairiuose atstatymo projektuose, iš kurių dalį valdo Lietuvos Centrinė projektų valdymo agentūra, pristatydama šalį kaip atsakingą partnerę. Pripažindama Ukrainos atsigavimo rėmimo svarbą, Lietuva taip pat siekia sutelkti dėmesį į energetikos sektorių, kuriam būtina išsami, ilgalaikė strategija ir didelės investicijos. Šiuo bendradarbiavimu siekiama užtikrinti Ukrainos energetinį ir ekonominį atsparumą, palengvinant greitą atsigavimą. 

Norint tai pasiekti, svarbu nustatyti sritis, kuriose Lietuvos pajėgumai sutampa su Ukrainos energetikos sektoriaus poreikiais. Esant ribotiems ištekliams, dėmesys telkiamas į atsinaujinančius energijos šaltinius, kuriems ir Ukrainoje teikiama pirmenybė, bei turi būti siaurinamas ir toliau. Atitinkamų suinteresuotųjų šalių, ypač abiejų šalių verslų, įtraukimas yra labai svarbus norint pradėti įgyvendinti apčiuopiamus projektus. 

Išnaudodama savo istorinius ir kultūrinius ryšius, efektyvų bendradarbiavimą ir esamas partnerystes, Lietuva turi pranašumą. Jos patirtis integruojantis į Europos Sąjungą, ypač energetikos sektoriuje, yra svarbi Ukrainos vystymuisi. Tolesni veiksmai turi išnaudoti šias žinias, taip stiprindami Ukrainos pasitikėjimą Lietuva ir atverdami kelią platesniam šalių bendradarbiavimui. 

Norimiems rezultatams pasiekti Lietuvos Vyriausybė turi įvertinti ir įvardinti prioritetus sektoriniam bendradarbiavimui bei sukurti įgalinančias sąlygas. Grindžiant tyrimais ir analize, reikšmingi darbai gali būti tęsiami pagal ilgalaikį įsitraukimo ir koordinavimo planą, padedantį kurti tiek Ukrainos, tiek Lietuvos ateitį. 

Tikslas

Projekto tikslas – pateikti įrodymais pagrįstą Lietuvos ir Ukrainos energetikos sektoriaus bendradarbiavimo kryptį, kurią sudaro:  

  • Siūlomos sritys sektoriniam bendradarbiavimui ir atitinkami projektų pasiūlymai;
  • Rekomendacijos konkrečių veiksmų ar instrumentų įgyvendinimui.

Projekto eiga

2023/04/28

Lietuvos atsinaujinančių energijos šaltinių srities pajėgumų analizė, siekiant apibrėžti potencialius sektorius bendradarbiavimui (žiūrėti dokumentą Roundtable I Presentation anglų kalba)

2023/05/09

I-oji apskritojo stalo diskusija su Lietuvos energetikos sektoriaus ekspertais (žiūrėti dokumentą Roundtable I Report anglų kalba)

2023/06/05

Tolesnė Ukrainos energetikos sektoriaus poreikių analizė (žiūrėti dokumentą Post-roundtable, Biomass-focus Presentation anglų kalba)

2023/07/07

Tarptautinių gerųjų praktikų analizė (žiūrėti dokumentus International Practices Overview ir Financing: Energy Projects In Ukraine anglų kalba)

2023/07/28

Tikslinių grupių diskusijos (žiūrėti dokumentus Summary For Participants and Discussions Report)

2023/09/06

II-oji apskritojo stalo diskusija. Lietuvos ir Ukrainos sutapimai: pristatomi galimi projektai (žiūrėti failus Final Document ir Roundtable II Presentation)

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.