Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Centrinė projektų valdymo agentūra

Ukrainos atsigavimas: bendradarbiavimas energetikos sektoriuje

2023 m. kovo 6 d. - 2023 m. rugsėjo 6 d.

Problema

Vykstant karui Ukrainoje, Lietuva aktyviai dalyvauja įvairiuose atstatymo projektuose, iš kurių dalį valdo Lietuvos Centrinė projektų valdymo agentūra, pristatydama šalį kaip atsakingą partnerę. Pripažindama Ukrainos atsigavimo rėmimo svarbą, Lietuva taip pat siekia sutelkti dėmesį į energetikos sektorių, kuriam būtina išsami, ilgalaikė strategija ir didelės investicijos. Šiuo bendradarbiavimu siekiama užtikrinti Ukrainos energetinį ir ekonominį atsparumą, palengvinant greitą atsigavimą. 

Norint tai pasiekti, svarbu nustatyti sritis, kuriose Lietuvos pajėgumai sutampa su Ukrainos energetikos sektoriaus poreikiais. Esant ribotiems ištekliams, dėmesys telkiamas į atsinaujinančius energijos šaltinius, kuriems ir Ukrainoje teikiama pirmenybė, bei turi būti siaurinamas ir toliau. Atitinkamų suinteresuotųjų šalių, ypač abiejų šalių verslų, įtraukimas yra labai svarbus norint pradėti įgyvendinti apčiuopiamus projektus. 

Išnaudodama savo istorinius ir kultūrinius ryšius, efektyvų bendradarbiavimą ir esamas partnerystes, Lietuva turi pranašumą. Jos patirtis integruojantis į Europos Sąjungą, ypač energetikos sektoriuje, yra svarbi Ukrainos vystymuisi. Tolesni veiksmai turi išnaudoti šias žinias, taip stiprindami Ukrainos pasitikėjimą Lietuva ir atverdami kelią platesniam šalių bendradarbiavimui. 

Norimiems rezultatams pasiekti Lietuvos Vyriausybė turi įvertinti ir įvardinti prioritetus sektoriniam bendradarbiavimui bei sukurti įgalinančias sąlygas. Grindžiant tyrimais ir analize, reikšmingi darbai gali būti tęsiami pagal ilgalaikį įsitraukimo ir koordinavimo planą, padedantį kurti tiek Ukrainos, tiek Lietuvos ateitį. 

Tikslas

Projekto tikslas – pateikti įrodymais pagrįstą Lietuvos ir Ukrainos energetikos sektoriaus bendradarbiavimo kryptį, kurią sudaro:  

  • Siūlomos sritys sektoriniam bendradarbiavimui ir atitinkami projektų pasiūlymai;
  • Rekomendacijos konkrečių veiksmų ar instrumentų įgyvendinimui.

Projekto eiga

2023/04/28

Lietuvos atsinaujinančių energijos šaltinių srities pajėgumų analizė, siekiant apibrėžti potencialius sektorius bendradarbiavimui (žiūrėti dokumentą Roundtable I Presentation anglų kalba)

2023/05/09

I-oji apskritojo stalo diskusija su Lietuvos energetikos sektoriaus ekspertais (žiūrėti dokumentą Roundtable I Report anglų kalba)

2023/06/05

Tolesnė Ukrainos energetikos sektoriaus poreikių analizė (žiūrėti dokumentą Post-roundtable, Biomass-focus Presentation anglų kalba)

2023/07/07

Tarptautinių gerųjų praktikų analizė (žiūrėti dokumentus International Practices Overview ir Financing: Energy Projects In Ukraine anglų kalba)

2023/07/28

Tikslinių grupių diskusijos (žiūrėti dokumentus Summary For Participants and Discussions Report)

2023/09/06

II-oji apskritojo stalo diskusija. Lietuvos ir Ukrainos sutapimai: pristatomi galimi projektai (žiūrėti failus Final Document ir Roundtable II Presentation)

Projekto failai

Dalyviai

2022/23
Dalia Krapavickaitė
Dalia Krapavickaitė
2022/23
Mariana Varkaliene (Maksymiv)
Mariana Varkaliene (Maksymiv)

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žaliųjų inovacijų plėtra į užsienį pasitelkiant vystomojo bendradarbiavimo instrumentus

LR Užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – suformuoti žaliųjų inovacijų plėtros į šalių partnerių rinkas per vystomojo bendradarbiavimo priemones modelį, kuris remsis unikaliu Lietuvos finansinių mechanizmų verslui remti klimatu, prisidės prie ekonominės diplomatijos tikslų įgyvendinimo, skatins žaliųjų produktų eksportą ir turės poveikį įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.

Dalyviai: Aušra Raulušonytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė