Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Lietuvos bankas

Siekis – efektyviausia vidinė komunikacija visame viešajame sektoriuje

2015 m. gegužės 1 d. - 2015 m. rugpjūčio 31 d.

Problema

Efektyvi vidinė komunikacija yra vienas svarbiausių organizacijos sėkmingo funkcionavimo elementų, užtikrinančių sklandžią veiklą, kuriančių darnius darbuotojų ir vadovybės tarpusavio santykius bei darančių įtaką sprendimo priėmimo procesams. Tyrimai rodo, jog darbuotojai įdeda du kartus daugiau pastangų atlikdami savo darbą ir beveik keturis kartus dažniau teigiamai atsiliepia apie savo organizaciją kitiems, kai jie yra patenkinti organizacijoje vykstančiais vidinės komunikacijos procesais. Efektyvus informacijos valdymas lemia darbuotojų įsitraukimą, pasitenkinimą ir mažina jų kaitą.

Rotacijos metu su Pauliumi Valiuliu pirmiausia tyrėme Lietuvoje veikiančių didžiųjų įmonių vidinės komunikacijos praktikas. Buvo analizuotos šios kompanijos: TEO, Omnitel, If, ERGO, SEB, Swedbank, Barclays, Mars. Taip pat domėjomis Baltijos ir Šiaurės šalių centrinių bankų gerosiomis patirtimis.

Vėliau atlikome Lietuvos banko vidinės komunikacijos auditą, kuriame analizavome horizontalią komunikaciją (tarp padalinių, įgūdžių dalinimosi praktikas tarp darbuotojų), vertikalią komunikaciją (tarp vadovų ir darbuotpjų, tarp valdybos ir darbuotojų, Lietuvos banko tikslų, vertybių, rezultatų žinomumą tarp darbuotojų). Taip pat analizavome vidinės komunikacijos kanalo – intraneto Mano LB naudingumą, efektyvumą bei atitikimą darbuotojų poreikiams.

Atsižvelgiant į tyrimo rezultatus, sukūrėme vidinės komunikacijos gerinimo veiksmų planą, kurį pristatėme Lietuvos banko tarnybų ir savarankiškų padalinių vadovams, aptarėme su Komunikacijos ir Personalo departamentais. Šis dokumentas buvo pristatytas Lietuvos banko Valdybos nariams, kurie dokumentą patvirtino. Galiausiai su dokumento turiniu ir nuveiktais rezultatais supažindinomo banko darbuotojus, pakvietę į du atvirus susitikimus bei išplatindami informaciją vidiniame intranete.

Vidinės komunikacijos komercinių įmonių gerąja praktika taip pat pasidalinome su LR Vyriausybės darbuotojais bei Specialiųjų tyrimų tarnybos tarnautojais.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.