Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Lietuvos bankas

Siekis – efektyviausia vidinė komunikacija visame viešajame sektoriuje

2015 m. gegužės 1 d. - 2015 m. rugpjūčio 31 d.

Problema

Efektyvi vidinė komunikacija yra vienas svarbiausių organizacijos sėkmingo funkcionavimo elementų, užtikrinančių sklandžią veiklą, kuriančių darnius darbuotojų ir vadovybės tarpusavio santykius bei darančių įtaką sprendimo priėmimo procesams. Tyrimai rodo, jog darbuotojai įdeda du kartus daugiau pastangų atlikdami savo darbą ir beveik keturis kartus dažniau teigiamai atsiliepia apie savo organizaciją kitiems, kai jie yra patenkinti organizacijoje vykstančiais vidinės komunikacijos procesais. Efektyvus informacijos valdymas lemia darbuotojų įsitraukimą, pasitenkinimą ir mažina jų kaitą.

Rotacijos metu su Pauliumi Valiuliu pirmiausia tyrėme Lietuvoje veikiančių didžiųjų įmonių vidinės komunikacijos praktikas. Buvo analizuotos šios kompanijos: TEO, Omnitel, If, ERGO, SEB, Swedbank, Barclays, Mars. Taip pat domėjomis Baltijos ir Šiaurės šalių centrinių bankų gerosiomis patirtimis.

Vėliau atlikome Lietuvos banko vidinės komunikacijos auditą, kuriame analizavome horizontalią komunikaciją (tarp padalinių, įgūdžių dalinimosi praktikas tarp darbuotojų), vertikalią komunikaciją (tarp vadovų ir darbuotpjų, tarp valdybos ir darbuotojų, Lietuvos banko tikslų, vertybių, rezultatų žinomumą tarp darbuotojų). Taip pat analizavome vidinės komunikacijos kanalo – intraneto Mano LB naudingumą, efektyvumą bei atitikimą darbuotojų poreikiams.

Atsižvelgiant į tyrimo rezultatus, sukūrėme vidinės komunikacijos gerinimo veiksmų planą, kurį pristatėme Lietuvos banko tarnybų ir savarankiškų padalinių vadovams, aptarėme su Komunikacijos ir Personalo departamentais. Šis dokumentas buvo pristatytas Lietuvos banko Valdybos nariams, kurie dokumentą patvirtino. Galiausiai su dokumento turiniu ir nuveiktais rezultatais supažindinomo banko darbuotojus, pakvietę į du atvirus susitikimus bei išplatindami informaciją vidiniame intranete.

Vidinės komunikacijos komercinių įmonių gerąja praktika taip pat pasidalinome su LR Vyriausybės darbuotojais bei Specialiųjų tyrimų tarnybos tarnautojais.

Projekto failai

Dalyviai

2014/15
Giedrė Simanauskaitė
Giedrė Simanauskaitė

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tyrimais ir inovacijomis paremtas įmonių dekarbonizacijos įgalinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pasiūlyti efektyvų sprendimą, kaip Lietuvos viešasis sektorius gali įgalinti spartesnę įmonių dekarbonizaciją.

Dalyviai: Vaida Arlauskaitė, Evelina Matusevič

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Regionų specializacija 2.0

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – sukurti duomenimis ir sėkmingais užsienio pavyzdžiais paremtą regionų specializacijos modelį, kurio įrankiai ir paskatos užtikrintų tikslingesnę ir tvaresnę regionų ekonominę plėtrą

Dalyviai: Rytis Stankevičius, Augustas Alekna

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mikrobiomo analizė Lietuvoje: pasaulio ir Lietuvos ekosistemos apžvalga, stiprybės, silpnybės ir rekomendacijos

Inovacijų agentūra

Projekto tikslas – padidinti Lietuvos globalų konkurencingumą mikrobiomo sektoriuje nustatant rekomendacijas perspektyvioms mokslinėms ir industrinėms galimybėms.

Dalyviai: Greta Šimeliūnaitė, Ieva Juzumaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žaliųjų inovacijų plėtra į užsienį pasitelkiant vystomojo bendradarbiavimo instrumentus

LR Užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – suformuoti žaliųjų inovacijų plėtros į šalių partnerių rinkas per vystomojo bendradarbiavimo priemones modelį, kuris remsis unikaliu Lietuvos finansinių mechanizmų verslui remti klimatu, prisidės prie ekonominės diplomatijos tikslų įgyvendinimo, skatins žaliųjų produktų eksportą ir turės poveikį įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.

Dalyviai: Aušra Raulušonytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė