Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Lietuvos pranašumų puslaidininkių ir optoelektronikos sektoriuose įvertinimas

2023 m. rugsėjo 7 d. - 2024 m. kovo 1 d.

Problema

Tiesioginės užsienio investicijos (TUI) atlieka svarbų vaidmenį skatinant ekonomikos plėtrą. Jomis iš užsienio pritraukiamas kapitalas, technologijos ir žinios. Norint pritraukti TUI, Lietuvos vertės pasiūlymas turi būti konkurencingas, išskiriantis šalį iš kitų valstybių.   

Naujausios puslaidininkių pramonės tendencijos, kai tiekimo grandinės perkeliamos į vertybiškai artimas valstybes, Europai atvėrė naujas investicijų pritraukimo ir plėtros galimybes. 

Lietuvos fotonikos sektorius jau pelnė pasaulinį pripažinimą. Šios pramonės mokslinis potencialas gali būti išplėtotas ir platesnėje optoelektronikos sferoje. Tokią plėtrą dar labiau paskatintų pritrauktos TUI, užpildydamos trūkstamas vertės grandinės dalis ir suteikdamos trūkstamų žinių.   

Projekto metu „Kurk Lietuvai“ programos dalyviai gilinasi į įvairius elektronikos sektorius, kurie galėtų atkreipti tarptautinių įmonių dėmesį. Po pirminės elektronikos pramonės apžvalgos, tolimesnei analizei pasirinktos perspektyviausiomis laikomos puslaidininkių ir optoelektronikos sritys. 

Tikslas

Projekto tikslas – identifikuoti regioninius Lietuvos pranašumus puslaidininkių ir optoelektronikos sektoriuose; pateikti Lietuvos vertės pasiūlymą TUI pritraukimui. 

Projekto eiga

2023/10/30

Pirminė elektronikos sektoriaus analizė

2023/12/08

Puslaidininkių ir optoelektronikos technologijų tendencijų analizė

2023/12/15

TUI tendencijų pasirinktuose sektoriuose identifikavimas

2024/02/05

Lietuvos stiprybių, silpnybių, galimybių ir grėsmių (SSGG) analizė

2024/03/01

Rekomendacijos Lietuvos vertės pasiūlymui

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.