Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Vilniaus miesto savivaldybė

LegalTech centro Vilniuje koncepcija

2018 m. kovo 5 d. - 2018 m. rugsėjo 5 d.

Problema

Įvairiais skaičiavimais, investicijos į teisės srities technologijų startuolius per pastaruosius penkerius metus viršijo 800 mln. JAV dolerių. Tuo tarpu Bucerius Law School atlikto tyrimo apklausa rodo, kad 30-50 procentų jaunesniųjų teisininkų atliekamų darbų kontorose šiai dienai galėtų būti pakeisti teisinių technologijų (angl. LegalTech) sprendimais. „McKinsey Global Institute“ pateikia 23 procentų rodiklį įtraukiant ir didesnį stažą turinčių teisininkų atliekamas užduotis. Tačiau LegalTech pasiūla svarbi ne tik dėl ekonominės naudos ir našesnio darbo – teisinės technologijos gali užtikrinti didesnį visuomenės prieinamumą prie teisingumo (angl. access to justice) ir teisinės savimonės plėtojimą.

Lietuvai pasižymint vienu didžiausių teisės studentų skaičiumi 1000 gyventojų Europos Sąjungoje ir viena draugiškiausių startuoliams ekosistemų pasaulyje, tikslinga vystyti LegalTech sektorių pasiūlant paslaugas ir produktus vidaus bei užsienio rinkoms. Dar daugiau, ateities teisininkai turėtų būti ruošiami tarpdiscipliniškai pasitelkiant modernias edukavimo formas (pvz. LegalTech hakatonus) ir atsižvelgiant į technologijų bei dirbtinio intelekto nulemtus būsimus pokyčius darbo rinkoje.

LegalTech vystymo Lietuvoje koncepcija sudarytų sąlygas visapusiškai plėtoti teisines technologijas. LegalTech sektoriaus vystymas sustiprintų technologijoms atviro Vilniaus miesto ir visos šalies įvaizdį, pritrauktų užsienio investicijų ir prisidėtų prie valstybės LegalTech lyderystės regione.

Tikslas

Sukurti LegalTech vystymo Lietuvoje koncepciją

Projekto eiga

2018/04/30

Atlikta esamos situacijos Lietuvoje ir gerųjų užsienio praktikų analizė

2018/05/11

Suorganizuota Vilnius LegalTech 2018 konferencija

2018/06/29

Atlikta kokybinė ekspertų apklausa LegalTech vystymo kryptims išsiaiškinti

2018/08/14

Suformuotas bendradarbiavimo tinklas

2018/08/27

Parengta LegalTech vystymo Lietuvoje koncepcija

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Industrinės doktorantūros koncepcijos Lietuvoje peržiūra

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – įvertinti realų Lietuvos verslo sektorių ir aukštojo mokslo institucijų poreikį industrinei doktorantūrai bei pasiūlyti galimus sprendimus bendradarbiavimo stiprinimui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos energetikos sektoriaus atsparumo stiprinimas efektyviai naudojant NATO, ES ir Baltijos jūros regiono instrumentus

LR užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – parengti strategines rekomendacijas, skirtas Lietuvos energetikos sektoriui paremti, optimizuojant ES, NATO ir regioninių instrumentų panaudojimą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.