Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Laisvųjų ekonominių zonų (LEZ) lengvatų teikimo stebėsenos sistemos kūrimas

2014 m. rugsėjo 1 d. - 2015 m. sausio 5 d.

Problema

Laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ) įsikūrusios įmonės, atitinkančios sąlygas, gali gauti mokesčių lengvatas ir kitas paskatas. Finansinė parama įmonėms yra laikoma Valstybės pagalba ir turi atitikti Europos Komisijos (EK) reikalavimus. Reikalavimų pažeidimai gali lemti finansines nuobaudas ir konkurencijos iškraipymą, todėl Valstybei ir įmonėms yra svarbi skaidri ir vieninga lengvatų apskaitos ir valdymo sistema.

Paskatas įmonėms teikia skirtingos Lietuvos institucijos, bet šiuo metu pasigendama aiškios sistemos, kaip skaičiuojama visa įmonėms suteikiama Valstybės pagalba: ilgai užtrunka išsiaiškinti, koks yra bendras pagalbos dydis konkrečiai įmonei ir ar jis neviršija maksimaliai leidžiamo intensyvumo.Šiuo metu aktyvią veiklą Lietuvoje vykdo dvi LEZ (Kauno ir Klaipėdos), tačiau aktyvėjant įmonių veiklai penkiose naujai įsteigtose LEZ (Akmenės, Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių, Marijampolės), vieninga paramos stebėsenos sistema taps dar aktualesnė bei padės mažinti administravimo naštą. Prie to taip pat prisideda ir nauji Valstybės pagalbos skirstymo bei stebėsenos reikalavimai.Projekto metu išanalizuosime esamus ryšius tarp institucijų ir LEZ, Valstybės pagalbos registravimo ir skaičiavimo metodikas, bei duomenų judėjimo srautus.

Identifikavę trikdžius ir teisinės aplinkos reikalavimus, sukursime stebėsenos sistemą, kuri leis efektyviai rinkti ir valdyti informaciją apie LEZ įmonėms suteikiamas paskatas.

Projekto failai

Dalyviai

2014/15
Aivaras Vencevičius
Aivaras Vencevičius
2014/15
Nedas Abaris
Nedas Abaris

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tyrimais ir inovacijomis paremtas įmonių dekarbonizacijos įgalinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pasiūlyti efektyvų sprendimą, kaip Lietuvos viešasis sektorius gali įgalinti spartesnę įmonių dekarbonizaciją.

Dalyviai: Vaida Arlauskaitė, Evelina Matusevič

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Regionų specializacija 2.0

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – sukurti duomenimis ir sėkmingais užsienio pavyzdžiais paremtą regionų specializacijos modelį, kurio įrankiai ir paskatos užtikrintų tikslingesnę ir tvaresnę regionų ekonominę plėtrą

Dalyviai: Rytis Stankevičius, Augustas Alekna

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mikrobiomo analizė Lietuvoje: pasaulio ir Lietuvos ekosistemos apžvalga, stiprybės, silpnybės ir rekomendacijos

Inovacijų agentūra

Projekto tikslas – padidinti Lietuvos globalų konkurencingumą mikrobiomo sektoriuje nustatant rekomendacijas perspektyvioms mokslinėms ir industrinėms galimybėms.

Dalyviai: Greta Šimeliūnaitė, Ieva Juzumaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žaliųjų inovacijų plėtra į užsienį pasitelkiant vystomojo bendradarbiavimo instrumentus

LR Užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – suformuoti žaliųjų inovacijų plėtros į šalių partnerių rinkas per vystomojo bendradarbiavimo priemones modelį, kuris remsis unikaliu Lietuvos finansinių mechanizmų verslui remti klimatu, prisidės prie ekonominės diplomatijos tikslų įgyvendinimo, skatins žaliųjų produktų eksportą ir turės poveikį įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.

Dalyviai: Aušra Raulušonytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė