Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Laisvųjų ekonominių zonų (LEZ) lengvatų teikimo stebėsenos sistemos kūrimas

2014 m. rugsėjo 1 d. - 2015 m. sausio 5 d.

Problema

Laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ) įsikūrusios įmonės, atitinkančios sąlygas, gali gauti mokesčių lengvatas ir kitas paskatas. Finansinė parama įmonėms yra laikoma Valstybės pagalba ir turi atitikti Europos Komisijos (EK) reikalavimus. Reikalavimų pažeidimai gali lemti finansines nuobaudas ir konkurencijos iškraipymą, todėl Valstybei ir įmonėms yra svarbi skaidri ir vieninga lengvatų apskaitos ir valdymo sistema.

Paskatas įmonėms teikia skirtingos Lietuvos institucijos, bet šiuo metu pasigendama aiškios sistemos, kaip skaičiuojama visa įmonėms suteikiama Valstybės pagalba: ilgai užtrunka išsiaiškinti, koks yra bendras pagalbos dydis konkrečiai įmonei ir ar jis neviršija maksimaliai leidžiamo intensyvumo.Šiuo metu aktyvią veiklą Lietuvoje vykdo dvi LEZ (Kauno ir Klaipėdos), tačiau aktyvėjant įmonių veiklai penkiose naujai įsteigtose LEZ (Akmenės, Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių, Marijampolės), vieninga paramos stebėsenos sistema taps dar aktualesnė bei padės mažinti administravimo naštą. Prie to taip pat prisideda ir nauji Valstybės pagalbos skirstymo bei stebėsenos reikalavimai.Projekto metu išanalizuosime esamus ryšius tarp institucijų ir LEZ, Valstybės pagalbos registravimo ir skaičiavimo metodikas, bei duomenų judėjimo srautus.

Identifikavę trikdžius ir teisinės aplinkos reikalavimus, sukursime stebėsenos sistemą, kuri leis efektyviai rinkti ir valdyti informaciją apie LEZ įmonėms suteikiamas paskatas.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.