Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Vyriausybės kanceliarija

Jaunimo užimtumo priemonių rinkodara

2015 m. sausio 5 d. - 2015 m. rugpjūčio 31 d.

Problema

Nors per vienerius metus jaunimo (16 – 29 metų) nedarbo lygis sumažėjo 3,4%, šiuo metu jis siekia 17,5% ir išlieka opia ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos problema. Itin prasta situacija Lietuvos regionuose – Alytaus apskrityje jaunimo nedarbas siekia 32,4%, o Utenos – net 38,5%. Sprendžiant šią prioritetinę problemą, visos Europos Sąjungos mastu buvo sukurta Jaunimo garantijų iniciatyva, kuri pradeda įsibėgėti ir Lietuvoje. Svarbu, jog ženkliai išaugęs finansavimas būtų panaudojamas kuo efektyviau ir Jaunimo garantijų iniciatyvos teikiamomis galimybėmis pasinaudotų kuo daugiau jaunų žmonių.

Lietuvoje jau dabar egzistuoja daugybė priemonių jaunimo nedarbui mažinti, užimtumui didinti bei verslumui skatinti: įdarbinimas subsidijuojant, darbo įgūdžių rėmimas, daugybė motyvavimo ir profesinio orientavimo seminarų. Įvairūs projektai, tokie kaip „Pasitikėk Savimi”, „Savanorystė – pirmasis žingsnis sėkmingos karjeros link”, „Jaunimo savanoriška tarnyba”, padėjo ne vienam jaunam žmogui įsitvirtinti darbo rinkoje. Taip pat skatinamas ir jaunimo verslumas – teikiami verslo krepšeliai, konsultacijos, lengvatinės paskolos.

Jaunimo užimtumo skatinime dalyvauja didelis skaičius institucijų ir organizacijų, kurios vykdo skirtingas priemones, viešina jas skirtingais kanalais, bei turi skirtingus resursus komunikacijai, tačiau dėl integracijos ir bendradarbiavimo trūkumo bei prasto Darbo biržos įvaizdžio jaunimo auditorija nėra pakankamai informuojama apie visas vykdomas priemones ir projektus. Dažnai nėra skiriamas pakankamas dėmesys jaunimo auditorijos ypatumus atitinkančiam viešinimui. Todėl bendradarbiaudami ir konsultuodamiesi su Jaunimo garantijų iniciatyvoje dalyvaujančiomis institucijomis ir organizacijomis, atlikome išsamią esamos komunikacijos analizę. Remdamiesi geraisiais užsienio bei vietos pavyzdžiais sudarėme komunikacijos efektyvinimo planą ir sieksime įgyvendinti konkrečias priemones, kurios leis efektyviau informuoti jaunimą, pateikiant visą informacijos paketą vienoje vietoje. Siekiant užtikrinti nuoseklų komunikacijos koordinavimą ir teikiamų paslaugų gerinimą nagrinėsime jaunimo galimybių rinkodaros priežiūros mechanizmo įgyvendinimo alternatyvas ir skatinsime tokio mechanizmo atsiradimą.

Projekto failai

Dalyviai

2014/15
Aivaras Vencevičius
Aivaras Vencevičius
2014/15
Julija Kačanova
Julija Kačanova

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tyrimais ir inovacijomis paremtas įmonių dekarbonizacijos įgalinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pasiūlyti efektyvų sprendimą, kaip Lietuvos viešasis sektorius gali įgalinti spartesnę įmonių dekarbonizaciją.

Dalyviai: Vaida Arlauskaitė, Evelina Matusevič

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Regionų specializacija 2.0

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – sukurti duomenimis ir sėkmingais užsienio pavyzdžiais paremtą regionų specializacijos modelį, kurio įrankiai ir paskatos užtikrintų tikslingesnę ir tvaresnę regionų ekonominę plėtrą

Dalyviai: Rytis Stankevičius, Augustas Alekna

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mikrobiomo analizė Lietuvoje: pasaulio ir Lietuvos ekosistemos apžvalga, stiprybės, silpnybės ir rekomendacijos

Inovacijų agentūra

Projekto tikslas – padidinti Lietuvos globalų konkurencingumą mikrobiomo sektoriuje nustatant rekomendacijas perspektyvioms mokslinėms ir industrinėms galimybėms.

Dalyviai: Greta Šimeliūnaitė, Ieva Juzumaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žaliųjų inovacijų plėtra į užsienį pasitelkiant vystomojo bendradarbiavimo instrumentus

LR Užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – suformuoti žaliųjų inovacijų plėtros į šalių partnerių rinkas per vystomojo bendradarbiavimo priemones modelį, kuris remsis unikaliu Lietuvos finansinių mechanizmų verslui remti klimatu, prisidės prie ekonominės diplomatijos tikslų įgyvendinimo, skatins žaliųjų produktų eksportą ir turės poveikį įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.

Dalyviai: Aušra Raulušonytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė