Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Užsienio reikalų ministerija

Ekonominės diplomatijos efektyvinimas

2015 m. gegužės 1 d. - 2015 m. rugpjūčio 31 d.

Problema

Lietuvos diplomatinis tinklas užsienyje apima daugiau kaip 50 Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų, kurios glaudžiai bendradarbiauja su ekonominius valstybės interesus įgyvendinančiomis valstybės institucijomis. Lietuvoje šis tinklas jungia ministerijas (Ūkio, Užsienio reikalų, Susisiekimo, Žemės ūkio ir kt.), joms pavaldžias organizacijas („Versli Lietuva“, „Investuok Lietuvoje“ ir kt.) bei verslo organizacijas (Lietuvos Pramoninkų ir Lietuvos verslininkų konfederacijos ir kt.).

Siekiant užtikrinti tinkamą valstybės ir verslo interesų atstovavimą bei reikalingų pokyčių įgyvendinimą sėkmingam bendradarbiavimui su užsienio valstybėmis ir įmonėmis, 2013 metais buvo sukurta Ekonominės diplomatijos taryba (EDT). Ši taryba teikia siūlymus vyriausybei remdamasi Ekonominės diplomatijos tarybos darbo grupės (EDT DG) pasiūlytais problemų sprendimais. Tiek tarybą, tiek darbo grupę sudaro atstovai iš viešo ir iš privataus sektoriaus – taip apjungiamos skirtingos institucijos ir sprendimai priimami atsižvelgiant į kiekvienos poreikius ir interesus.

Antros rotacijos metu Nedas ir Paulius, atlikę išsamią užsienio praktikų analizę, identifikavo Lietuvos ekonominei diplomatijai reikalingus pokyčius bei pateikė siūlymus, padėsiančius efektyviau išnaudoti turimus resursus ir stipriau atstovauti Lietuvos interesus užsienyje. Vienas iš svarbiausių siūlymų – tai stipri „skėtinė“ organizacija, kuri su ekonomine diplomatija susijusioms institucijoms padėtų bendrai koordinuoti veiksmus, išsikelti tikslus ir bendrai jų siekti.

Tokios organizacijos charakteristikas iš dalies atitinka EDT, todėl, detaliai išanalizavę šios tarybos ir darbo grupės veiklą, siekiame identifikuoti, ar ši platforma yra pakankamai efektyvi ir kokie pokyčiai jai reikalingi.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žaliųjų įgūdžių stiprinimas ir vystymas Lietuvoje atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius

LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Projekto tikslas – parengti rekomendacijas, kaip skatinti žaliųjų įgūdžių ugdymą atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

NATO sąjungininkų karių Lietuvoje gerovės indekso sukūrimas

LR krašto apsaugos ministerija

Projekto tikslas – sukurti Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karių gerovės indeksą kaip įrankį, padėsiantį įvertinti ir karinius (tarnybinius), ir civilinius sąjungininkų karių Lietuvoje poreikius.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis.