Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Vilniaus miesto savivaldybė

E-demokratija: galimybės pilietinei visuomenei

2014 m. spalio 1 d. - 2015 m. kovo 15 d.

Problema

2012 m. sausio mėnesį Vilniaus miesto savivaldybė savo tinklalapyje Vilnius.ltbaigė diegti ir vartotojams pristatė elektroninės demokratijos sistemą. Taip buvo siekiama sudaryti palankesnes sąlygas Vilniaus gyventojams dalyvauti sprendžiant vietos savivaldos klausimus: sistemoje buvo įdiegtos galimybės gyvai stebėti vykstančių Tarybų posėdžių transliacijas bei peržiūrėti jų įrašus, dalyvauti nuomonės apklausose, teikti elektronines peticijas ir kitus įvairaus pobūdžio dokumentus.

Pagrindinė JPP „Kurk Lietuvai“ projekto metu sprendžiama problema yra mažas e. demokratijos sistema besinaudojančių vartotojų skaičius ir aktyvumas. 2014 m. Vilnius.lt tinklalapyje vartotojai lankėsi 2,4 milijono kartų, o e. demokratijos sistemos įrankiais naudojosi beveik 12 tūkst. kartų. Savivaldybė yra išsikėlusį tikslą pasiekti sistemos diegimo projekto įgyvendinimo stebėsenos rodiklius: 2015 m. vartotojų apsilankymų skaičių padidinti iki 12,5 milijono (520 proc. pokytis), o e. demokratijos įrankių panaudojimą padidinti iki 16 tūkst. (143 proc. pokytis).

Siekdami prisidėti prie Vilniaus miesto savivaldybės išsikeltų tikslų, e. demokratijos sistemą tobulinsime efektyvindami sistemos įrankius ir užtikrindami, kad tikslinės grupės būtų informuotos apie sistemoje generuojamą turinį. Mūsų rotacijos metu, rengiamasi pradėti vykdyti viešąsias konsultacijas internetu, didinti e. peticijų ir apklausų efektyvumą bei tobulinti susijusios informacijos sklaidą. Tai įgyvendinus, Vilniaus miesto savivaldybės e. demokratijos sistemos pritaikomumas vartotojams bus daug paprastesnis bei aiškesnis, ko rezultate bus sudarytos palankesnės sąlygos vartotojų skaičiaus didėjimui.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Industrinės doktorantūros koncepcijos Lietuvoje peržiūra

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – įvertinti realų Lietuvos verslo sektorių ir aukštojo mokslo institucijų poreikį industrinei doktorantūrai bei pasiūlyti galimus sprendimus bendradarbiavimo stiprinimui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos energetikos sektoriaus atsparumo stiprinimas efektyviai naudojant NATO, ES ir Baltijos jūros regiono instrumentus

LR užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – parengti strategines rekomendacijas, skirtas Lietuvos energetikos sektoriui paremti, optimizuojant ES, NATO ir regioninių instrumentų panaudojimą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.