Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Teisingumo ministerija

Bausmių vykdymo sistemos gerinimas pritaikant tarptautinę finansinę paramą

2014 m. sausio 5 d. - 2014 m. balandžio 30 d.

Problema

Didžioji dalis Lietuvos įkalinimo įstaigų neatitinka tarptautinių, ES ir nacionalinių teisės aktų reikalavimų, nustatančių įkalintųjų laikymo sąlygas ir tokiu būdu yra apribojamos galimybės taikyti turimas probacijos ir resocializacijos priemones (pvz.: apgyvendinimas bendrabučio tipo kambariuose skatina vidines grupuotes ir kastas, kurios užtikrina įkalintųjų priešiškumą socialinei reabilitacijai), o pati valstybė yra kaltinama dėl nuteistųjų kalinimo kankinimo sąlygomis.

Dėl šių priežasčių įkalinimo įstaigoms yra būtina tinkama infrastruktūra. Tokiu būdu valstybės lėšos būtų panaudojamos taupiau ir efektyviau (pvz.: sumažėtų įkalinimo įstaigoms reikalingo priežiūros personalo skaičius), o bausmes atliekančiųjų asmenų socialinės reabilitacijos sąlygos būtų veiksmingesnės.

Valstybės turimų įkalinimo įstaigų perkėlimui į naujas prireiks išties didelių valstybės investicijų, todėl šio projekto metu mes analizuosime, kokiu būdu ir kokiomis sąlygomis Europos Tarybos vystymo banko (Council of Europe development Bank – CEB) finansavimo modelis galėtų būti pritaikytas mūsų valstybės įkalinimo įstaigų infrastruktūros gerinimo projektams. Europos Tarybos vystymo bankas yra ne pelno siekianti finansinė institucija, remianti socialinę aplinką gerinančius projektus ir teikianti finansinę paramą jų vykdytojams. Mūsų paruoštas paskolos modelis ir socialinių priemonių, kurios bus taikomos resocializuojant įkalintuosius, rinkinys atitiks banko keliamus kriterijus kuo didesnei paramai gauti ir bus paruoštas praktiniam įgyvendinimui.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Industrinės doktorantūros koncepcijos Lietuvoje peržiūra

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – įvertinti realų Lietuvos verslo sektorių ir aukštojo mokslo institucijų poreikį industrinei doktorantūrai bei pasiūlyti galimus sprendimus bendradarbiavimo stiprinimui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos energetikos sektoriaus atsparumo stiprinimas efektyviai naudojant NATO, ES ir Baltijos jūros regiono instrumentus

LR užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – parengti strategines rekomendacijas, skirtas Lietuvos energetikos sektoriui paremti, optimizuojant ES, NATO ir regioninių instrumentų panaudojimą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.