Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu
RegistruotisVyriausybės kanceliarija
Žmogiškųjų išteklių pritraukimo ir susigrąžinimo sistemos sukūrimas
Problema
Demografiniai iššūkiai Lietuvai siunčia rimtus signalus. Europos Komisijos 2015 metų duomenimis, Lietuva yra sparčiausiai ES senėjanti šalis. Darbingo amžiaus gyventojų mažėja dėl neigiamo natūralaus gyventojų prieaugio ir nuolatinės gyventojų emigracijos. Remiantis Eurostat 2015m. duomenimis, prognozuojama, jog iki 2060 metų, ES darbingo (15-64m.) ir pensinio (65+m.) amžiaus žmonių santykis nuo 27,8% pakils iki 50,1%. Tai reiškia, kad du dirbantys žmonės išlaikys vieną pensijinio amžiaus žmogų. Tokios tendencijos kolkas veda Lietuvą į situaciją kuomet iki 2080 m. Lietuvoje gyvens tik 1,65 mln. žmonių.
Senstanti visuomenė taip pat reiškia, jog mažėja ir darbingo amžiaus žmonių kiekis. Remiantis EBPO Lietuvos ekonomikos apžvalga (2015m.), kvalifikuotos darbo jėgos stygius Lietuvoje yra labiausiai varžantis verslo plėtrą veiksnys. Apie tai dažnai atsiliepia ir darbdaviai Lietuvoje, teigiantys, kad investuotojai patiria vis daugiau sunkumų siekdami įdarbinti tinkamus darbuotojus. Europos Komisija (2016m.) didele problema įvardina kvalifikuotų darbuotojų trūkumą, kas tampa vienu iš didžiausių šalies ekonomikos augimo trukdžių.
2016 metų Pasaulio ekonomikos forumo duomenys rodo, jog Lietuva pasaulio konkurencingumo indekse, pagal šalies pajėgumą prisitraukti talentus užima 111 vietą iš 138 valstybių. Siekiant konkuruoti dėl protų ir prisitraukti trūkstamą darbo jėgą, dešimtys valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų šiuo metu Lietuvoje vykdo pavienes žmogiškųjų išteklių (toliau ŽI) pritraukimo iniciatyvas, tačiau koordinavimo ir bendradarbiavimo trūkumas lemia pasiektų veiklos rezultatų neaiškumą. Siekiant kilti tarptautiniuose rodikliuose ir prisidėti prie demografijos problemos sprendimo, Lietuvoje reikalinga vieninga strategija ir atsakingas koordinuojantis organas, kuris toliau efektyviai plėstų ŽI pritraukimo ekosistemą.
Tikslas
Išanalizuoti Lietuvos valstybinių institucijų ir viešųjų įstaigų vykdomas veiklas susijusias su žmogiškųjų išteklių pritraukimu. Taip pat, remiantis užsienio šalių geraisiais ŽI pritraukimo valdymo sistemų pavyzdžiais, sukurti efektyvią ŽI pritraukimo valdymo sistemą ir pradėti jos įdiegimo darbus Lietuvoje.
Projekto eiga
2017/05/17
Užsienio šalių žmogiškųjų išteklių pritraukimo ir susigrąžinimo sistemų analizė
2017/05/19
Žmogiškųjų išteklių pritraukimo ir susigrąžinimo veiklų, vykdomų Lietuvoje, analizėSukurti žmogiškųjų išteklių pritraukimo ir susigrąžinimo sistemos pasiūlymai
2017/05/31
Pradėtas žmogiškųjų išteklių pritraukimo sistemos įgyvendinimas: protokolinis sprendimas dėl ŽI pritraukimo sistemos valdymo sukūrimo
2017/08/16
null
Projekto failai
Rezultatas