Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos

Virsmo technologijos Lietuvos gynyboje

2023 m. rugsėjo 7 d. - 2024 m. kovo 1 d.

Problema

2022 vasarį, po Rusijos invazijos į Ukrainą, kardinaliai pasikeitė Europos gynybos sektorius. Stipriai išaugo dėmesys gynybai, pajėgumų vystymasis ir finansavimas. Daug metų vykstantys gynybos renginiai dabar sumuša visų laikų dalyvių ir lankytojų rekordus. Paaugo NATO šalių narių skaičius.

Dabar rekordiškai daug NATO šalių pasiekia 2006 padarytą susitarimą gynybą finansuoti >2% nuo BVP. 2022 metais viso pasaulio išlaidos gynybai pasiekė visų laikų rekordą. Atsirado nauji EDF ir NATO fondai, finansuojantys inovatyvias gynybos sektoriaus įmones. Suaktyvėjimas jaučiamas ir Lietuvos kaimynystėje – Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje įvyko ar planuojami rekordinio dydžio gynybos kontraktai.

Suaktyvėjimas jaučiamas ir Lietuvoje. Stipriai išaugo gynybos biudžetas bei įrangos modernizavimo apimtys. Atsirado daugiau finansavimo (milinvest fondai). 2023 metais palengvintas prototipų testavimas KAS (2023 04 01 įsigaliojęs KAM ministro įsakymas). Priimti sprendimai dėl  Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės plėtros gairių 2022–2027 metais.

Gynybos sektorius labai platus ir aprėpia daug skirtingų dalyvių (mokslas, verslas, valstybinės organizacijos, kariuomenė ir t.t.) bei labai daug skirtingų objektų ir technologijų. Lietuva yra per maža kad visą gynybos sektorių aprėptų pati. Todėl yra aiškus poreikis išsirinkti prioritetus ir tikslus, kad visi gynybos sektoriaus dalyviai galėtų lengviau judėti ta pačia kryptimi.

Tikslas

Projekto tikslas – parengti ilgalaikę technologinių prioritetų strategiją krašto apsaugos sistemai, kuri užtikrintų Lietuvos kariuomenės technologinį pranašumą. Strategija padėtų skirtingiems gynybos sektoriaus dalyviams (mokslui, verslui, valstybės institucijoms, Lietuvos kariuomenei) nukreipti pastangas į vienodus tikslus, taip pat palengvintų bendradarbiavimą ir konkurencingumą bei inovacijų vystymą Lietuvos gynybos pramonėje.

Projekto eiga

2023/10/31

Lietuvos gynybos pramonės apžvalga

2023/12/22

Trumpas raportas apie technologijų taikymą Lietuvos kariuomenėje

2024/02/21

Lietuvos gynybos pramonės žemėlapis

2024/03/01

Lietuvos mokslo potencialo (gynybos srityje) duomenų bazė

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.