Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Vyriausybės kanceliarija

Viešojo sektoriaus renginių naudos ir rezultatų matavimo efektyvinimas, siekiant didinti šalies ūkio konkurencingumą

2016 m. gegužės 20 d. - 2016 m. lapkričio 15 d.

Problema

Aukščiausios valdžios institucijos ir ministerijos, įgyvendindamos prioritetus ir siekdamos strateginių tikslų, pasitelkia renginius kaip priemonę – vien Užsienio reikalų ministerija 2016 m. yra numačiusi skirti 305,1 tūkst. eur. surengti 278 įvairių renginių, skirtų skatinti eksportą, išvažiuojamąjį turizmą, pritraukti užsienio investicijas ir stiprinti viešąją diplomatiją. Svarbu išnaudoti šių renginių potencialą, prisidedant prie ekonominės naudos kūrimo, efektyvaus Lietuvos pristatymo užsienyje, investicijų pritraukimo, pilietiškumo skatinimo. Tačiau ne visuomet yra aiškus renginių, kurie yra priemonės, skirtos įgyvendinti aukščiausios valdžios institucijų ir ministerijų prioritetus ir strateginius tikslus, efektyvumas, nes neretai nėra vertinimo kriterijų, matuojančių jų poveikį ir rezultatą, arba naudojami vertinimo kriterijai būna riboti.

Susipažinus su viešojo sektoriaus institucijų gerosiomis renginių vertinimo praktikomis bei patirtais sunkumais galėsime nustatyti, ar įdiegti papildomi veiklos vertinimo kriterijai padėtų efektyviau siekti viešojo sektoriaus organizuojamų renginių tikslų. Siekiame, kad geresnis renginio pasiekų rezultatų suvokimas ir įvairiapusis poveikio įvertinimas prisidėtų prie kokybiškesnės ir objektyvesnės komunikacijos apie įvykusius renginius bei padėtų kelti organizuojamų renginių kokybę.

Tikslas

Susipažinus su esama renginių planavimo, organizavimo ir vertinimo praktika pateikti rekomendacijas, kaip viešojo sektoriaus institucijoms efektyviau išnaudoti organizuojamų renginių potencialą, siekiant pritraukti užsienio investicijas, didinti eksportą, skatinti vidaus ir atvykstamąjį turizmą bei kitais būdais prisidėti prie šalies ūkio konkurencingumo didinimo, šviesti ir informuoti visuomenę ar patraukliai pristatyti valstybę viešojo sektoriaus organizuojamų renginių metu

Projekto eiga

2016/07/22

Esamos situacijos Lietuvoje analizė

2016/09/09

Remiantis užsienio šalių praktikomis parengti įrankiai renginius organizuojantiems

2016/10/31

Pradėtas įgyvendinti pilotinis projektas, praktiškai išbandomi pritaikyti įrankiai

2016/11/15

Užtikrintas projekto tęstinumas perduodant žinias suinteresuotoms šalims

Projekto failai

Dalyviai

2015/16
Greta Juodokaitė
Greta Juodokaitė
2015/16
Ieva Česnulaitytė
Ieva Česnulaitytė

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Intelektinių transporto sistemų plėtros galimybės Lietuvoje

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – įvertinti ITS plėtros galimybes Lietuvoje

Dalyviai: Eglė Mordasaitė, Rugilė Dunauskaitė