Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Vyriausybės kanceliarija

Viešojo sektoriaus renginių naudos ir rezultatų matavimo efektyvinimas, siekiant didinti šalies ūkio konkurencingumą

2016 m. gegužės 20 d. - 2016 m. lapkričio 15 d.

Problema

Aukščiausios valdžios institucijos ir ministerijos, įgyvendindamos prioritetus ir siekdamos strateginių tikslų, pasitelkia renginius kaip priemonę – vien Užsienio reikalų ministerija 2016 m. yra numačiusi skirti 305,1 tūkst. eur. surengti 278 įvairių renginių, skirtų skatinti eksportą, išvažiuojamąjį turizmą, pritraukti užsienio investicijas ir stiprinti viešąją diplomatiją. Svarbu išnaudoti šių renginių potencialą, prisidedant prie ekonominės naudos kūrimo, efektyvaus Lietuvos pristatymo užsienyje, investicijų pritraukimo, pilietiškumo skatinimo. Tačiau ne visuomet yra aiškus renginių, kurie yra priemonės, skirtos įgyvendinti aukščiausios valdžios institucijų ir ministerijų prioritetus ir strateginius tikslus, efektyvumas, nes neretai nėra vertinimo kriterijų, matuojančių jų poveikį ir rezultatą, arba naudojami vertinimo kriterijai būna riboti.

Susipažinus su viešojo sektoriaus institucijų gerosiomis renginių vertinimo praktikomis bei patirtais sunkumais galėsime nustatyti, ar įdiegti papildomi veiklos vertinimo kriterijai padėtų efektyviau siekti viešojo sektoriaus organizuojamų renginių tikslų. Siekiame, kad geresnis renginio pasiekų rezultatų suvokimas ir įvairiapusis poveikio įvertinimas prisidėtų prie kokybiškesnės ir objektyvesnės komunikacijos apie įvykusius renginius bei padėtų kelti organizuojamų renginių kokybę.

Tikslas

Susipažinus su esama renginių planavimo, organizavimo ir vertinimo praktika pateikti rekomendacijas, kaip viešojo sektoriaus institucijoms efektyviau išnaudoti organizuojamų renginių potencialą, siekiant pritraukti užsienio investicijas, didinti eksportą, skatinti vidaus ir atvykstamąjį turizmą bei kitais būdais prisidėti prie šalies ūkio konkurencingumo didinimo, šviesti ir informuoti visuomenę ar patraukliai pristatyti valstybę viešojo sektoriaus organizuojamų renginių metu

Projekto eiga

2016/07/22

Esamos situacijos Lietuvoje analizė

2016/09/09

Remiantis užsienio šalių praktikomis parengti įrankiai renginius organizuojantiems

2016/10/31

Pradėtas įgyvendinti pilotinis projektas, praktiškai išbandomi pritaikyti įrankiai

2016/11/15

Užtikrintas projekto tęstinumas perduodant žinias suinteresuotoms šalims

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Industrinės doktorantūros koncepcijos Lietuvoje peržiūra

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – įvertinti realų Lietuvos verslo sektorių ir aukštojo mokslo institucijų poreikį industrinei doktorantūrai bei pasiūlyti galimus sprendimus bendradarbiavimo stiprinimui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos energetikos sektoriaus atsparumo stiprinimas efektyviai naudojant NATO, ES ir Baltijos jūros regiono instrumentus

LR užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – parengti strategines rekomendacijas, skirtas Lietuvos energetikos sektoriui paremti, optimizuojant ES, NATO ir regioninių instrumentų panaudojimą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.