Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Ūkio ministerija

Verslo priežiūros institucijų veiklos efektyvinimas: grįžtamojo ryšio modelis (I)

2014 m. gegužės 1 d. - 2014 m. rugpjūčio 31 d.

Problema

2009 m. Ūkio ir Teisingumo ministerijų inicijuota verslo priežiūros pertvarka įgauna pagreitį. Pagrindinis pertvarkos tikslas – užtikrinti, kad priežiūros funkcijos valstybėje būtų atliekamos efektyviai, koordinuotai, mažiausiomis sąnaudomis ir kuo mažiau trikdant ūkio subjektų veiklą. Pertvarkos priemonių sąrašas gana platus, tačiau jame trūksta esminio sėkmės garanto – grįžtamojo ryšio įrankio.

Kaip pertvarkos vykdytojai žinos, kad vieni ar kiti sprendimai veikia/neveikia; ar prireikus galės laiku priimti reikalingus pakeitimus; ar pertvarka bus įvykdyta laiku ir pasieks tokių rezultatų, kokių tikimasi, jeigu nebus įsiklausoma į pačių klientų pastabas proceso metu? Siekdamos pereiti nuo „baudėjo“ prie „konsultanto“ rolės, verslo priežiūros institucijos turėtų taikyti patikrintus ir sėkmingai privačiame sektoriuje veikiančius grįžtamojo ryšio modelius, kurie padėtų ne tik laiku užčiuopti besiformuojančias problemas, bet ir užmegzti draugiškesnius santykius su verslu. Dabartiniu LR Vyriausybės nutarimu visos verslo priežiūros institucijos privalo vykdyti nuolatinę savo klientų apklausą, tačiau ne visos tai daro arba jų naudojami metodai, apklausų kokybė ir rezultatų pritaikymas labai skiriasi, nėra skelbiami viešai ir negali būti palyginti tarpusavyje.

Pasitelkusios geriausius privataus sektoriaus grįžtamojo ryšio pavyzdžius, sukursime vieningą verslo priežiūros institucijoms pritaikytą atsiliepimų sistemą, leisiančią verslui anonimiškai įvertinti tikrinimo procesus ir tikrintojo kompetenciją po kiekvieno inspektavimo, taip prisidėdamos prie verslo priežiūros institucijų veiklos tobulinimo.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Industrinės doktorantūros koncepcijos Lietuvoje peržiūra

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – įvertinti realų Lietuvos verslo sektorių ir aukštojo mokslo institucijų poreikį industrinei doktorantūrai bei pasiūlyti galimus sprendimus bendradarbiavimo stiprinimui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos energetikos sektoriaus atsparumo stiprinimas efektyviai naudojant NATO, ES ir Baltijos jūros regiono instrumentus

LR užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – parengti strategines rekomendacijas, skirtas Lietuvos energetikos sektoriui paremti, optimizuojant ES, NATO ir regioninių instrumentų panaudojimą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.