Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Konkurencijos taryba

Veiksmingos konkurencijos užtikrinimas atliekų tvarkymo sektoriuje

2014 m. sausio 5 d. - 2014 m. balandžio 30 d.

Problema

Lietuvos žmonės mokėdami už savo buitinių atliekų tvarkymą, dažnai nesusimąsto, jog galėtų išleisti mažiau ir gauti kokybiškesnes paslaugas. Savivaldybės turi teisę organizuoti buitinių atliekų tvarkymą, tačiau dažnu atveju, jų pasirinktas būdas privilegijuoja vieną įmonę teikti paslaugas be jokios konkurencingos procedūros arba sudaro nepalankias sąlygas kitoms įmonėms įsilieti į rinką. Todėl šiuo metu situacija yra tokia, kad viena nekonkurencingai veikianti įmonė nesiekia efektyviau ir pigiau teikti paslaugų, nes rinkoje neturi varžovų. Galiausiai, nuo to nukenčia vartotojai ir verslas, kuris sugebėtų teikti šias paslaugas optimaliau.

Tiek Europos komisija, tiek Didžiosios Britanijos konkurencijos institucija (‘Office of Fair Trade’) pabrėžia, jog konkurencingos aplinkos užtikrinimas atliekų sektoriuje padeda ne tik gauti kokybiškiausią bei pigiausią paslaugą, bet ir skatiną aplinkosaugą. Kokybiška atliekų tvarkymo sistema priklauso nuo efektyviai veikiančios rinkos, kurioje dalyviai tarpusavyje gali varžytis dėl įvairesnių paslaugų.

Problemos svarbą pagrindžią tai, jog 2013 m. net 4 LR Konkurencijos tarybos sprendimai buvo susiję su atliekų tvarkymu Lietuvos savivaldybėse. Todėl mes savo antrosios rotacijos metu atliksime kompleksišką Lietuvos atliekų rinkos tyrimą, identifikuojant joje egzistuojančias problemas ir jų pobūdį bei, remiantis kitų reguliuojamų rinkų gerąja patirtimi ir užsienio valstybių praktika atliekų tvarkymo sektoriuje, pateikti siūlymus, kaip tobulinti atliekų tvarkymo paslaugų teikimo sistemą. Pateiktos studijos rezultatai rekomenduos kaip turi veikti atliekų tvarkymo sektorius (galimi įstatymų pakeitimai), siekiant teikti didžiausią naudą vartotojams.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 5 d.

Darnaus judumo indekso kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – sukurti Darnaus judumo indekso metodologiją, leisiančią įvertinti Lietuvos savivaldybes pagal darnaus judumo pažangą ir palyginti jas su kitomis ES šalimis bei tarp pačių Lietuvos savivaldybių.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 5 d.

Žaliųjų technologijų vystymo iššūkiai ir bendruomenių palaikymo stiprinimas Lietuvoje

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – sukurti bendruomenių įsitraukimo ir palaikymo stiprinimo modelį vystant energetinius žaliųjų technologijų investicinius projektus Lietuvoje.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žaliųjų įgūdžių stiprinimas ir vystymas Lietuvoje atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius

LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Projekto tikslas – parengti rekomendacijas, kaip skatinti žaliųjų įgūdžių ugdymą atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

NATO sąjungininkų karių Lietuvoje gerovės indekso sukūrimas

LR krašto apsaugos ministerija

Projekto tikslas – sukurti Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karių gerovės indeksą kaip įrankį, padėsiantį įvertinti ir karinius (tarnybinius), ir civilinius sąjungininkų karių Lietuvoje poreikius.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje.