Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Go Vilnius“

Užsienio studentų įdarbinimo skatinimas Vilniaus mieste

2021 m. rugsėjo 15 d. - 2022 m. kovo 4 d.

Problema

XVIII-osios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos projekte „Dereguliacija ir geresnis verslo klimatas” yra siekiama sukurti „paprastą ir aukštos kvalifikacijos specialistams patrauklią migracijos sistemą” bei suteikti „nediskriminacines galimybes užsienio studentams integruotis Lietuvoje.“

Užsienio studentų skaičius Lietuvoje kasmet auga. STRATA duomenimis, 2021-2022 mokslo metais šalyje studijavo 7702 užsienio piliečiai. Tačiau po studijų gyventi dirbti šalyje lieka tik 7 procentai užsieniečių, arba vos mažiau nei 150 absolventų. Tuo tarpu EBPO (Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos), kuriai priklauso ir Lietuva, vidurkis yra 25 proc. liekančių užsieniečių absolventų (STRATA apžvalga, 2017).

2018 metų M. Misiulaitytės ir R. Šablinskaitės tyrimo duomenimis, 84% užsienio studentų Lietuvoje nėra dirbę arba atlikę praktikos. 48% jų teigia, jog nepavyko rasti darbo ar vietos praktikai Lietuvoje. Yra daug priežasčių, kodėl studentams nepavyksta įsidarbinti. Aukščiau minėtos apklausos metu buvo išsiaiškinta dalis problemų iš studentų perspektyvos. „Lietuvos įvairovės chartijos” ir „Diversity Development Group” ekspertai 2021 m. atliko imigrantus įdarbinančių įmonių apklausą. Joje dalyvavo įmonės, įtrauktos į Patvirtintų įmonių sąrašą. Tačiau jau minėtuose tyrimuose nebuvo duomenų apie iššūkius, kurie kyla darbdaviams samdantiems užsienio studentus ar absolventus. Įmonių nepasirengimas priimti užsieniečius studentus Lietuvoje yra akcentuojamas Talentų politikos dokumente, kurį 2021 m. išleido Tarptautinis migracijos politikos vystymo centras (angl. ICMPD).

Dėl šių priežasčių, norint pagerinti integracinį užsienio studentų procesą svarbu suprasti įmonių perspektyvą. Atsižvelgiant į darbdavių bei ekspertų patirtį bei pastebėjimus būtina rasti būdų palengvinti įdarbinimo ar samdymo praktikai eigą. Tokiu būdu bus gerinamas užsienio studentų (absolventų) bei aukštos kvalifikacijos talentų išlaikymas Lietuvoje.

Tikslas

Paruošti praktinių priemonių rinkinį, skirtą užsienio studentų ir absolventų integracijos į darbo rinką Vilniaus mieste, skatinimui.

Projekto eiga

2021/10/22

Atlikta esamos situacijos Lietuvoje analizė

2021/12/01

Atlikta įmonių apklausa apie užsienio studentų/absolventų įdarbinimo bei priėmimo praktikai problematiką

2021/12/07

Atlikta gerųjų užsienio praktikų analizė

2022/02/22

Paruoštos į(si)darbinimo atmintinės įmonėms (lietuvių ir anglų kalbomis) bei užsienio studentams (anglų k.)

2022/02/22

Įvykęs renginys, skirtas užsienio studentams bei įmonėms

2022/03/04

Paruošti ir išdalinti pirmojo užsieniečio samdos krepšeliai įmonėms (10 vnt.)

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

2021/22
Vilius Šlapelis
Vilius Šlapelis

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žaliųjų inovacijų plėtra į užsienį pasitelkiant vystomojo bendradarbiavimo instrumentus

LR Užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – suformuoti žaliųjų inovacijų plėtros į šalių partnerių rinkas per vystomojo bendradarbiavimo priemones modelį, kuris remsis unikaliu Lietuvos finansinių mechanizmų verslui remti klimatu, prisidės prie ekonominės diplomatijos tikslų įgyvendinimo, skatins žaliųjų produktų eksportą ir turės poveikį įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.

Dalyviai: Aušra Raulušonytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė