Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Ūkio Ministerija

Socialinis verslas – naujas problemų sprendimo būdas

2014 m. sausio 5 d. - 2014 m. balandžio 30 d.

Problema

2012 m. kas penktas Lietuvos gyventojas buvo žemiau skurdo ribos, o 18–24 metų jaunimo skurdo rizikos lygis viršijo šalies vidurkį. Statistikoje vis labiau ima ryškėti ir nuolat auganti kaimo ir miesto atskirtis – mažesnes už skurdo rizikos ribą pajamas 2012 m. mieste gavo 13,7 %, kaime – 28,5 % gyventojų. Tačiau dėl vidinės migracijos tuštėjantys kaimai byloja ir apie kitokią problemą – ten tiesiog nėra ką veikti. Gilėjant socialinėms problemoms, socialinei apsaugai skiriamos valstybės lėšos jau keletą metų nei auga, nei mažėja, tad akivaizdu, kad pasirinkti sprendimo būdai nėra efektyvūs arba valstybė nesugeba suvaldyti socialines problemas iššaukiančių faktorių.

Tuo tarpu kitoje kreivės pusėje – džiuginantys Lietuvos verslumo rodikliai. 2012 m. pabaigoje Lietuvoje buvo užregistruota 14 866 nauji juridiniai asmenys, o pagal tarptautinius verslumo rodiklius tais pačiais metais Lietuva pakilo net 17 pozicijų – iš 21-os vietos į 4-ą. Kaip visa tai gali padėti išspręsti įsisenėjusias visuomenės problemas? Vienas veiksmingiausių pasaulyje atrastų vaistų – socialinis verslas.

Dėl savo unikalaus verslo modelio, socialinis verslas turi dvi misijas – spręsti socialinę problemą ir kartu generuoti pelną. Kol kas socialinio verslo potencialas Lietuvoje neišnaudotas, nes nei pradedantys verslininkai, nei valdžios atstovai nėra girdėję apie tokią verslo formą arba jos nesupranta. Pavasario rotacijos metu, su kolege Juste konsultuojame LR Ūkio ministeriją socialinio verslo plėtros Lietuvoje klausimu. Sukurdama palankią socialinio verslo ekosistemą, valstybė ne tik įgys stiprų sąjungininką kovoje su socialine atskirtimi ar skurdu, bet ir sutaupys socialinių problemų sprendimui skirtų biudžeto lėšų.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Technologinės įžvalgos taikymas 2028–2034 m. Sumaniosios specializacijos strategijai

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – pateikti gaires ir rekomendacijas dėl technologinių įžvalgų naudojimo Lietuvos S3 planavime 2028–2034 m. cikle. Gairės bus orientuotos į išankstinį mąstymą (ang. Anticipatory thinking) ir planavimą, suderintą su ilgalaikiais Lietuvos ekonomikos ir inovacijų tikslais.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Efektyvių reguliacinių priemonių inovacijoms, naujų technologijų sukūrimui ir vystymui skatinti identifikavimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – nustatyti ir rekomenduoti, kurios ir kokiais būdais reguliavimo priemonės būtų veiksmingiausios skatinant Lietuvos įmones kurti inovatyvius produktus.