Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Lietuvos bankas

Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros finansavimas

2014 m. gegužės 1 d. - 2014 m. rugpjūčio 31 d.

Problema

Lietuvoje ir daugelyje kitų ES valstybių 2008–2009 m. bankų sektorius patyrė didelės apimties nuostolius. Tai lėmė reikšmingą kreditavimo politikos pasikeitimą: bankai peržiūrėjo netvaraus ekonomikos pakilimo metu taikytas skolinimo sąlygas ir sugriežtino paskolų išdavimo kriterijus siekdami sumažinti jų rizikingumą.

Dėl šių pasikeitimų bankiniame sektoriuje kredito įstaigų teikiamas finansavimas bus ypač sunkiai prieinamas smulkiems ir vidutiniams verslams (SVV). Paskolos dažnu atveju nėra priimtina SVV finansavimo forma dėl įmonių riboto turto, kurį būtų galima panaudoti kaip užstatą, ir dėl reliatyviai didelių rizikų susijusių su SVV veikla.

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse, bankų paskolos yra labiausiai paplitusi įmonių plėtros finansavimo forma, net 70% įmonių yra priklausomos nuo bankinio finansavimo. Tuo tarpu vos 20% JAV įmonių renkasi banko paskolą kaip priimtiniausią išorinio finansavimo būdą.

Alternatyvių sėkmingai veikiančių ir tvarių SVV plėtros finansavimo priemonių kolkas nėra. Neskatinant verslo subjektų ieškoti kitų finansavimo būdų ir nekuriant alternatyvių priemonių, didėja grėsmė, kad ilgainiui šalies smulkus ir vidutinis verslas susidurs su verslo plėtros resursų stygiumi.

Todėl mūsų projekto tikslas yra skatinti smulkiam ir vidutiniam verslui prieinamų alternatyvių finansavimo priemonių kūrimą. Dirbdami Lietuvos Banke pasiūlysime Lietuvos rinkai tinkamiausių SVV finansavimo priemonių įgyvendinimo planą.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Technologinės įžvalgos taikymas 2028–2034 m. Sumaniosios specializacijos strategijai

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – pateikti gaires ir rekomendacijas dėl technologinių įžvalgų naudojimo Lietuvos S3 planavime 2028–2034 m. cikle. Gairės bus orientuotos į išankstinį mąstymą (ang. Anticipatory thinking) ir planavimą, suderintą su ilgalaikiais Lietuvos ekonomikos ir inovacijų tikslais.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Efektyvių reguliacinių priemonių inovacijoms, naujų technologijų sukūrimui ir vystymui skatinti identifikavimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – nustatyti ir rekomenduoti, kurios ir kokiais būdais reguliavimo priemonės būtų veiksmingiausios skatinant Lietuvos įmones kurti inovatyvius produktus.