Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Lietuvos bankas

Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros finansavimas

2014 m. gegužės 1 d. - 2014 m. rugpjūčio 31 d.

Problema

Lietuvoje ir daugelyje kitų ES valstybių 2008–2009 m. bankų sektorius patyrė didelės apimties nuostolius. Tai lėmė reikšmingą kreditavimo politikos pasikeitimą: bankai peržiūrėjo netvaraus ekonomikos pakilimo metu taikytas skolinimo sąlygas ir sugriežtino paskolų išdavimo kriterijus siekdami sumažinti jų rizikingumą.

Dėl šių pasikeitimų bankiniame sektoriuje kredito įstaigų teikiamas finansavimas bus ypač sunkiai prieinamas smulkiems ir vidutiniams verslams (SVV). Paskolos dažnu atveju nėra priimtina SVV finansavimo forma dėl įmonių riboto turto, kurį būtų galima panaudoti kaip užstatą, ir dėl reliatyviai didelių rizikų susijusių su SVV veikla.

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse, bankų paskolos yra labiausiai paplitusi įmonių plėtros finansavimo forma, net 70% įmonių yra priklausomos nuo bankinio finansavimo. Tuo tarpu vos 20% JAV įmonių renkasi banko paskolą kaip priimtiniausią išorinio finansavimo būdą.

Alternatyvių sėkmingai veikiančių ir tvarių SVV plėtros finansavimo priemonių kolkas nėra. Neskatinant verslo subjektų ieškoti kitų finansavimo būdų ir nekuriant alternatyvių priemonių, didėja grėsmė, kad ilgainiui šalies smulkus ir vidutinis verslas susidurs su verslo plėtros resursų stygiumi.

Todėl mūsų projekto tikslas yra skatinti smulkiam ir vidutiniam verslui prieinamų alternatyvių finansavimo priemonių kūrimą. Dirbdami Lietuvos Banke pasiūlysime Lietuvos rinkai tinkamiausių SVV finansavimo priemonių įgyvendinimo planą.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Industrinės doktorantūros koncepcijos Lietuvoje peržiūra

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – įvertinti realų Lietuvos verslo sektorių ir aukštojo mokslo institucijų poreikį industrinei doktorantūrai bei pasiūlyti galimus sprendimus bendradarbiavimo stiprinimui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos energetikos sektoriaus atsparumo stiprinimas efektyviai naudojant NATO, ES ir Baltijos jūros regiono instrumentus

LR užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – parengti strategines rekomendacijas, skirtas Lietuvos energetikos sektoriui paremti, optimizuojant ES, NATO ir regioninių instrumentų panaudojimą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.