Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Panevėžio miesto savivaldybė

Robotai renkasi Panevėžį: Pramonės 4.0 ekosistemos vystymas regiono plėtrai

2018 m. rugsėjo 6 d. - 2019 m. kovo 8 d.

Problema

Panevėžys – vienas stipriausių šiaurės-rytų Europos regiono robotikos centrų! Tokį ambicingą tikslą išsikėlė miestas, pasirinkęs robotiką ir automatizavimą kaip pagrindinę kryptį regiono plėtrai (Nacionalinės regioninės politikos prioritetai iki 2030 metų, 2018).

Panevėžio regionas jau kurį laiką susiduria su dideliais socialiniais ir ekonominiais iššūkiais. Per pastaruosius 15 metų gyventojų skaičius Panevėžio regione sumažėjo ketvirtadaliu (MOSTA, 2017). Ekonominis vystymasis gerokai atsilieka nuo Lietuvos vidurkio. (Lietuvos statistikos departamentas, 2018). Negana to, tik 27,7 % gyventojų teigiamai vertina Panevėžio įvaizdį (LMA, 2017).

Kita vertus, Panevėžio regionas išsiskiria iš kitų Lietuvos regionų savo specifiniais resursais. Jis ne tik turi gilias pramonės tradicijas, dešimtis sėkmingai veikiančių pramonės įmonių, bet ir potencialą tapti ateities technologijų centru. Panevėžyje yra vienintelė Lietuvoje KTU Pramoninių robotų laboratorija, aukštos pridėtinės vertės paslaugas siūlo Panevėžio mechatronikos centras, o mokslo ir verslo integracijai skatinti įsteigtas Panevėžio mokslo ir technologijų parkas. Miesto švietimo įstaigose siūlomos mokymo programos robotikos ir automatizavimo srityse, ne viena Panevėžyje įsikūrusi įmonė yra įdiegusi arba net pati kuria robotikos sprendimus.

PWC, Ernst & Young ir Robotic Industries Association tyrimai rodo, kad automatizavimas ir robotizavimas paveikia visas pramonės šakas ir itin reikšmingai prisideda prie sukurtos pridėtinės vertės augimo. Negana to, pasaulyje sparčiai plinta Pramonė 4.0 – ketvirtoji pramonės revoliucija, arba gamybos modernizavimas diegiant ne tik automatizavimo sistemas bei robotus, bet ir pažangiausias skaitmenines technologijas.

Žingsniavimas koja kojon su pasaulinėmis Pramonės 4.0 tendencijomis galėtų būti veiksmingas atsakas į Panevėžį kamuojančias problemas.

Nepaisant Panevėžio regiono potencialo robotikos, automatizavimo ir skaitmeninimo srityse, visapusiška Pramonės 4.0 vystymui skirta strategija kol kas neegzistuoja. Nėra identifikuoti Pramonės 4.0 ekosistemos narių vaidmenys, neparengtas veiksmų planas, nėra numatyta, kaip Panevėžio regioną integruoti į nacionalinę Pramonės 4.0 strategiją.

Tikslas

Įtraukiant visas suinteresuotąsias šalis parengti ir pradėti įgyvendinti strategines gaires Pramonės 4.0 ekosistemos vystymui Panevėžio regione.

Projekto eiga

2018/10/28

Atlikta Panevėžio regiono Pramonės 4.0 ekosistemos apžvalga

2018/11/30

Surengtas interviu ciklas su suinteresuotosiomis šalimis dėl potencialių Pramonės 4.0 ekosistemos vystymo priemonių

2018/12/14

Pirminės Pramonės 4.0 vystymo strategijos gairės pristatytos ir aptartos apskritojo stalo diskusijos metu

2019/01/31

Inicijuotas Panevėžio regiono strateginės Pramonės 4.0 vystymo patarėjų tarybos steigimas

2019/02/28

Parengtas Pramonės 4.0 vystymo strategijos projektas

2019/03/04

Įgyvendinti pirmieji strategijos veiksmai: Panevėžio robotų fiesta; Prekės ženklas ir komunikacija

Projekto failai

Rezultatas

 

Projektas finansuotas:

Programos logo

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.