Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Work in Lithuania

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Problema

Lietuva turi ambicijų plėtoti šalies ekonomiką vystant pažangios gamybos ir aukštos pridėtinės vertės paslaugų sektorius. Efektyvesnei aukštųjų technologijų plėtrai reikia daugiau aukštos kvalifikacijos talentų iš užsienio.

Užimtumo tarnybos duomenimis, vienas svarbiausių verslo plėtros iššūkių pastaruosius keletą metų Lietuvos įmonėms buvo darbuotojų trūkumas. Pagal asociacijos „Unicorns Lithuania“ prognozę, iki 2025 m. vietiniame skaitmeninių paslaugų sektoriuje turėtų įsidarbinti daugiau nei 7 000 naujų darbuotojų, ypač su informacinių ir ryšių technologijomis susijusiose pareigose.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, įgyvendindama pažangos priemonę „Skatinti talentų ir kompetencijų pasiūlą pažangiai ekonomikai“, planuoja sudaryti sąlygas sistemiškai pritraukti, integruoti ir išlaikyti kvalifikuotus užsieniečius darbuotojus, kurių trūksta aukštos pridėtinės vertės sektoriuose.

Tarptautinių talentų pritraukimas yra itin konkurencinga sritis. Tai puikiai apibendrina Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ataskaita „Aukštos kvalifikacijos darbo jėgos migracijos valdymas: migracijos politikos ir iššūkių EBPO šalyse lyginamoji analizė“: „Nors aukštos kvalifikacijos migrantus, nepriklausomai nuo įvairių kliūčių, gali pritraukti šalys, kuriose vartojamos populiarios kalbos ir mokami dideli atlyginimai, šalis su vidutiniu darbo užmokesčiu ir unikalia kalba turės padaryti daugiau nei tik sumažinti administracinius barjerus.“

Taigi, siekiant į Lietuvą pritraukti užsienio talentus, svarbu išsiaiškinti, kas padėtų sumažinti kliūtis migracijos procesuose. Norint tai įgyvendinti, tikslinga rinkti ir sisteminti duomenis apie sėkmingus talentingų darbuotojų persikėlimo atvejus.

Tikslas

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Projekto eiga

2024/04/05

Migracijos situacijos Lietuvoje analizė

2024/04/25

Tyrimo metodologijos suformavimas

2024/04/25

Interviu pradžia

2024/07/19

Interviu pabaiga

2024/08/09

Kokybinė analizė

2024/08/30

Tyrimo rezultatų analizė ir rekomendacijos

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.