Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Versli Lietuva“

Moterų verslumo skatinimas

2014 m. sausio 5 d. - 2014 m. balandžio 30 d.

Problema

Nedidelis moterų verslumas ir dar žemesnis įsitraukimo lygis į aukštųjų technologijų startuolius, kas metus Lietuvai kainuoja maždaug 1 mlrd. Lt. Nors paskutiniame dešimtmetyje moterų verslininkių daugėjo, jų Europoje ir Lietuvoje yra ženkliai mažiau nei vyrų verslininkų. Pagal kasmetinį Lietuvos verslumo stebėsenos tyrimą, 2012 m. moterys sudarė vos 31 procentą verslo savininkų. Moterų, dirbančių aukštųjų technologijų srityje, dar mažiau – IT įmonėse dirba tik apie 15 proc. moterų.

Moterų verslumo skatinimas Lietuvoje kuria konkrečią naudą verslo plėtrai valstybiniu mastu. Namų šeimininkės arba darbo neturinčios moterys per metus prie Lietuvos ekonomikos galėtų prisidėti maždaug 1 mlrd. litų. Tai turėtų įtakos šalies ūkio augimui, kadangi didėjantis moterų procentas versle, reiškia sektoriaus plėtrą bei platesnį intelektinio potencialo panaudojimą šalies konkurencingumui. Taip pat būtų gerinamas šalies įvaizdis, kadangi moterų verslumo klausimas yra aktuali ne tik Lietuvos, bet ir ES problema, kuriai yra skiriama vis daugiau dėmesio.

Nepaisant progreso šioje srityje, moterys vis dar dažnai susiduria su didesniais sunkumais plėtojant savo verslą nei vyrai. Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas teigia, jog socialiniai ir kultūriniai barjerai, sunkumai įsigyjant pradinį kapitalą ir atitinkamų kvalifikacijų trūkumas lemia tai, jog moterys, kurdamos verslą, patiria daugiau kliūčių nei vyrai ir todėl identifikuoja moteris kaip specifinę tikslinę grupę, kuriai reikalingos specifinės verslo paramos priemonės. Todėl mūsų projekto tikslas yra pasiūlyti programą moterų verslumo skatinimui Lietuvoje.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Industrinės doktorantūros koncepcijos Lietuvoje peržiūra

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – įvertinti realų Lietuvos verslo sektorių ir aukštojo mokslo institucijų poreikį industrinei doktorantūrai bei pasiūlyti galimus sprendimus bendradarbiavimo stiprinimui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos energetikos sektoriaus atsparumo stiprinimas efektyviai naudojant NATO, ES ir Baltijos jūros regiono instrumentus

LR užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – parengti strategines rekomendacijas, skirtas Lietuvos energetikos sektoriui paremti, optimizuojant ES, NATO ir regioninių instrumentų panaudojimą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.