Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Vyriausybės kanceliarija

Lietuvos strateginio planavimo dokumentų sistemos optimizavimo modelis

2017 m. kovo 12 d. - 2017 m. rugsėjo 5 d.

Problema

Šiuo metu yra apie 115 įvairių strateginio planavimo dokumentų. Be to, stebima tendencija Vyriausybei teikti tvirtinti vis daugiau strateginio planavimo dokumentų. Kuriami nauji dokumentai iš dalies dubliuoja jau suplanuotą veiklą, o jau patvirtintuose strateginiuose dokumentuose trūksta tarpusavio sąsajų, aukštesnio lygmens dokumentai neatsispindi žemesniame lygmeny. Dalis nuostatų net neperkeliamos. Tai lemia, jog neintegravus Nacionalinės pažangos programos nuostatų į ministerijų strateginius veiklos planus, yra neužtikrinamas ilgos ir vidutinės trukmės dokumentų įgyvendinimas. Šios ir dar kitos problemos atsikleidė atliekant tiek Vyriausybės vidaus analizes, tiek valstybinio audito ataskaitoje „Programinio biudžeto sistema: strateginių veiklos planų sudarymas ir įgyvendinimo stebėsena“.

Neintegrali strateginio planavimo dokumentų sistema lemia nenuoseklų viešosios politikos tikslų nustatymą, be to, nesudaromos prielaidos efektyviai veiklos rezultatų stebėsenai, į rezultatus orientuotam valdymui.

Tikslas

Nuodugniai išanalizavus Lietuvos strateginio planavimo dokumentų sistemą ir pasirinktų šalių gerąsias strateginio planavimo dokumentų sistemų optimizavimo praktikas, sukurti naują Lietuvos strateginio planavimo dokumentų sistemos modelį ir pateikti pasiūlymus dėl esamos sistemos optimizavimo.

Projekto eiga

2017/05/05

Paruošta pasirinktų užsienio šalių strateginio planavimo dokumentų sistemų optimizavimo analizė

2017/06/30

Lietuvos strateginio planavimo dokumentų sistemos analizė

2017/07/07

Suinteresuotųjų šalių apklausa

2017/08/18

Sukurtas Lietuvos strateginio planavimo dokumentų sistemos optimizavimo modelis

2017/09/01

Parengti pasiūlymai dėl strateginio planavimo dokumentų sistemos optimizavimo

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.