Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija

Lietuvos parama Ukrainai

2022 m. rugsėjo 7 d. - 2023 m. kovo 3 d.

Problema

Prasidėjus Rusijos plataus masto agresijai Ukrainoje 2022 vasarį, pasaulio prioritetai pasikeitė. Ukraina paruošė 10 metų trukmės planą savo atsigavimui bei pateikė Ukrainos „Formulę taikai“, sudarytą iš 10 pasiūlymų beprasmio karo baigimui ir pristatytą G20 suvažiavime Indonezijoje.

Europos Komisijos prezidentė Ursula von der Leyen Lugano konferencijoje paskelbė planus apie bendros platformos paramos organizavimui kūrimą, o kai kurios šalys prisiėmė atsakomybę už konkrečius Ukrainos miestus, planuodamos juos atstatyti karui pasibaigus. Berlyno konferencijoje Vokietijos kancleris Olaf Scholz siūlė Maršalo planą Ukrainos atstatymui pabrėždamas, jog vakarai turėtų pasiruošti tam, kad Ukrainos rekonstrukcija užtruks.

Lietuva taip pat ruošiasi prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų ieškant būdų paremti ilgalaikę Ukrainos rekonstrukciją. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ieško būdų koordinuoti Lietuvos įsitraukimą į Ukrainos atstatymo darbus. Įvairios organizacijos bei verslai taip pat jau kurį laiką aktyviai remia Ukrainą, teikdami neatidėliotiną humanitarinę ir karinę pagalbą.

Ilgalaikiai paramos projektai gali būti kuriami išnaudojant jau sukauptą patirtį bei pajėgumus. Būtent į tokias, Ukrainos ateičiai ir šalies atsigavimui skirtas veiklas, orientuojamasi šiame projekte.

Tikslas

Projektu siekiama sujungti suinteresuotas šalis iš skirtingų sektorių, skatinti dalintis informacija apie vykdomą veiklą ir apibrėžti sritis bei veiklas, kuriose nevyriausybinės organizacijos galėtų bendradarbiauti remiant Ukrainą.

Projekto eiga

2022/11/11

Lietuvos paramos Ukrainai apžvalga (anglų k.)

2022/12/12

Dirbtuvės su Lietuvos NVO (anglų k.)

2023/01/10

Glaustas Ukrainos NVO aprašas (anglų k.)

2023/02/24

Gerosios užsienio praktikos (anglų k.)

2023/03/14

NVO renginys

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.