Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Lietuvos konkurencingumo didinimas kibernetinio saugumo industrijoje

2018 m. kovo 6 d. - 2018 m. rugsėjo 5 d.

Problema

Valstybinės įstaigos, privačios įmonės ir individai vis daugiau dėmesio skiria kibernetiniam saugumui (KS) ir jo svarba neabejojama. Valstybės nacionaliniu lygmeniu rengia KS strategijas ir vis daugiau pinigų tam skiria biudžetuose. Didėjantys atakų skaičiai ir jų padariniai, žmonių neatsparumas kibernetinėms grėsmėms, įsigaliojantys nauji duomenų apsaugos reikalavimai ES lygmeniu ir didžiuliai finansiniai nuostoliai kuria vis didesnį kibernetinio saugumo specialistų poreikį.

Kibernetinio saugumo specialistų trūkumas jaučiamas visame pasaulyje. Prognozuojama, kad jau 2020 metais bus 3,5 milijonai laisvų darbo vietų kibernetinio saugumo srityje visame pasaulyje. Lietuva – ne išimtis. Čia jau dabar jaučiamas aukštos kvalifikacijos specialistų trūkumas, o 2020 metais reikės 13300 IT specialistų iš kurių, bent 700 internetinio saugumo specialistai. „Investuok Lietuvoje“ turimais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 100 sertifikuotų kibernetinio saugumo specialistų ir 229 studentai kibernetinio saugumo bakalauro ir magistro programose.

Užsienio investuotojai, kaip vieną svarbiausių kriterijų pasirenkant šalį įvardina talentus. Taigi siekiant, kad Lietuva taptų dar konkurencingesnė kibernetinio saugumo industrijoje ir pritrauktų tiesioginių užsienio investicijų šioje srityje, privalu investuoti į KS gebėjimų, atitinkančių rinkos poreikius, vystymą. Tačiau, KS specialistai yra svarbūs ne tik investicijoms pritraukti, bet ir kibernetinės erdvės bei valstybės saugumui užtikrinti.

Tikslas

Bendradarbiaujant su Krašto apsaugos ministerija parengti pasiūlymus Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos tarpinstituciniam veiklos planui, siekiant ugdyti pažangius gebėjimus ir rinkos poreikius atitinkančius kibernetinio saugumo įgūdžius ir kvalifikaciją.

Projekto eiga

2018/04/30

Esamos situacijos analizė: apžvelgtos pasaulinės KS industrijos tendencijos ir kibernetinio saugumo specialistų padėtis Lietuvoje

2018/05/21

Gerųjų užienio praktikų analizė: Išanalizuota kokiais būdais kitos šalys sprendžia KS specialistų trūkumo problemą

2018/06/19

Viešoji konsultacija: išsiaiškintas KS specialistų poreikis viešajame ir privačiame sektoriuje Lietuvoje, bei atlikta užsienio įmonių apklausa siekiant išsiaiškinti KS specialistų poreikį investuojant į kitas šalis

2018/07/31

Parengti pasiūlymai dėl KS talentų ugdymo Lietuvoje

2018/08/21

Parengti pasiūlymai pristatyti ir suderinti su suinteresuotomis šalimis

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Technologinės įžvalgos taikymas 2028–2034 m. Sumaniosios specializacijos strategijai

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – pateikti gaires ir rekomendacijas dėl technologinių įžvalgų naudojimo Lietuvos S3 planavime 2028–2034 m. cikle. Gairės bus orientuotos į išankstinį mąstymą (ang. Anticipatory thinking) ir planavimą, suderintą su ilgalaikiais Lietuvos ekonomikos ir inovacijų tikslais.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Efektyvių reguliacinių priemonių inovacijoms, naujų technologijų sukūrimui ir vystymui skatinti identifikavimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – nustatyti ir rekomenduoti, kurios ir kokiais būdais reguliavimo priemonės būtų veiksmingiausios skatinant Lietuvos įmones kurti inovatyvius produktus.