Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Dirbtinio intelekto (DI) strategija ir įgyvendinimas

2018 m. rugsėjo 6 d. - 2019 m. kovo 8 d.

Problema

Dirbtinis intelektas dažnai yra pasitelkiamas kalbant apie tolimą ateitį ar kuriant fantastinius filmus. Tačiau ši sparčiai besivystanti technologija jau šiandien keičia mūsų pasaulį. Kol Google, Facebook, Amazon ir kitų naujausių technologijų gigantai pristato savo atradimus dirbtinio intelekto srityje, ar žinome, kas vyksta Lietuvoje?

Šiuo metu Lietuvoje yra tik šiek tiek daugiau nei 15 kompanijų ir 3 startuoliai, kurie naudojasi dirbtiniu intelektu kuriant savo produktus. Nors ir neturime daug kompanijų, tačiau jau dabar egzistuoja dirbtinio intelekto bendruomenė, entuziastingai bendradarbiaujanti ir diskutuojanti apie šią technologiją ir jos galimybes.

Tačiau dirbtinio intelekto atnešami pokyčiai ne visada ir ne visiems yra priimti taip lengvai ir teigiamai. OECD prognozuoja, kad netolimoje ateityje dirbtinis intelektas perims beveik 70% visų darbų Lietuvoje. Todėl jau dabar reikia imtis veiksmų, kad būtume pasiruošę šiems drastiškiems pokyčiams. Vienas iš būdų, kaip tai galime padaryti, tai suvienyti Lietuvos dirbtinio intelekto bendruomenę ir kartu kurti viziją, kaip atrodys ateities Lietuva.

Tikslas

Sukurta Lietuvos dirbtinio intelekto strategija bei papildomi įrankiai, kaip ją galima įgyvendinti. Šiais įrankiais galės pasinaudoti verslai bei mokslines įstaigos Lietuvoje, kurios nori daryti dirbtinio intelekto tyrimus. Strategija ir jos įrankiai užtikrins darnų dirbtinio intelekto srities vystymą Lietuvoje bei suteiks galimybę Lietuvai būti konkurencingai pasaulinėje rinkoje.

Projekto eiga

2018/10/31

Paruošta dirbtinio intelekto apžvalga

2018/12/01

Paruošta DI strategijos pirma versija

2019/03/01

Sandbox proceso ir projekto vykdymo modelis

2019/03/01

Paruošta DI strategijos galutinė versija (lt); Paruošta DI strategijos galutinė versija (angl)

2019/03/14

DI konferencija

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos energetikos sektoriaus atsparumo stiprinimas efektyviai naudojant NATO, ES ir Baltijos jūros regiono instrumentus

LR užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – parengti strategines rekomendacijas, skirtas Lietuvos energetikos sektoriui paremti, optimizuojant ES, NATO ir regioninių instrumentų panaudojimą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.