Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

LR Kultūros ministerija

Kultūros ir kultūrinių industrijų (KKI) akceleratoriaus veikimo modelio ir partnerysčių vystymas

2023 m. kovo 6 d. - 2023 m. rugsėjo 6 d.

Problema

Šis projektas yra projekto „Kultūros ir kūrybinių industrijų (KKI) akceleratoriaus programos kūrimas” tęsinys.  

Kultūros ir kūrybinės industrijos (KKI) sujungia kultūrą ir kūrybą su ekonomine grąža bei kuria miestams ir regionams pridėtinę vertę. 

Lietuvos KKI sektoriaus įmonių skaičiaus augimas 2008 – 2016 m. buvo vienas sparčiausių visoje Europos sąjungoje (daugiau nei 10 procentų). 

Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2019 m. KKI Lietuvoje sudarė 2.2% BVP, o 2025 m. užsibrėžta pasiekti 3% BVP. 

Visgi, remiantis Nacionalinės kultūrinių ir kūrybinių industrijų asociacijos ir Ateities visuomenės instituto atliktu tyrimu, beveik 60% kūrėjų 2019 m. savo kūrybos nė karto nepristatė užsienyje, tik 20.85% Lietuvos kūrėjų gyvena vien iš kūrybinės veiklos, 57% menininkų nėra nė karto gavę privačių rėmėjų paramos, 2019 m. tik 13% kūrėjų nurodė, kad dalį jų pajamų sudaro privačių rėmėjų lėšos.  

2021-2027 m. ES fondų investicijų programos lėšomis pirmą kartą Lietuvoje kuriama ir bus vykdoma į KKI sektorių orientuota akceleravimo programa. 

Akceleratorius – dažniausiai verslui skirta programa – intensyvus mokymų, konsultacijų ir mentorystės kursas, suvedantis įmones (dažniausiai startuolius) su investuotojais ir orientuotas į verslo plėtrą, tinklaveikos skatinimą.  

Lietuvos KKI akcelerarorius siekia skatinti Lietuvos KKI sektoriaus veiklos efektyvumą, inovacijų kūrimą, kultūros monetizavimą, sklaidą ir socialinį poveikį, padididanti Lietuvos KKI prieigą prie privačių investicijų ir pasaulinės rinkos, didinanti Lietuvos KKI produktų ir paslaugų žinomumą tiek šalies viduje, tiek užsienyje.  

Tikslas

Šio projekto tikslas – išgryninti KKI akceleratoriaus veikimo modelį, veiklų turinį, siekiamus rezultatus, kiekvienai akceleratoriaus veiklai rasti trūkstamus partnerius, išgryninti jų funkcijas bei atsakomybes. Taip pat į diskusiją įtraukti investuotojus, verslininkus, išgirsti jų pastabas, komentarus, kas trukdo Lietuvos investuotojams ir verslininkams investuoti į Lietuvos KKI produktus ir paslaugas, kodėl Lietuvos verslininkai ir investuotojai KKI mato kaip rizikingą, nepelningą ir galbūt tik paramos vertą sritį.  

Projekto eiga

2023/04/25

Kultūros ir kūrybinių industrijų (KKI) akceleratoriaus Lietuvoje veikimo modelio pristatymas ir galimos partnerystės

2023/05/04

Atlikta Pietų Korėjos ArtTech akceleratorių gerųjų pavyzdžių apžvalga

2023/05/31

Atliktas Lietuvos ArtTech akceleravimo programos atnaujinimas

2023/06/01

Surengtas koordinacinis susitikimas KKI akceleratoriaus partneriams

2023/06/02

Suorganizuotas susitikimas su VšĮ “Inovacijų agentūra”

2023/07/05

Viešųjų konsultacijų ataskaita dėl investavimo į Kultūros ir kūrybinių industrijų (KKI) produktus ir paslaugas

2023/07/07

Rekomendacijos kultūros ir kūrybinių industrijų (KKI) akceleratoriaus įgyvendinimui ir tolimesniems žingsniams

Projekto failai

Dalyviai

2022/23
Akvilė Žilionytė
Akvilė Žilionytė

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žaliųjų inovacijų plėtra į užsienį pasitelkiant vystomojo bendradarbiavimo instrumentus

LR Užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – suformuoti žaliųjų inovacijų plėtros į šalių partnerių rinkas per vystomojo bendradarbiavimo priemones modelį, kuris remsis unikaliu Lietuvos finansinių mechanizmų verslui remti klimatu, prisidės prie ekonominės diplomatijos tikslų įgyvendinimo, skatins žaliųjų produktų eksportą ir turės poveikį įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.

Dalyviai: Aušra Raulušonytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė