Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Nacionalinis kibernetinio saugumo centras

Kibernetinio saugumo bendruomenės būrimas: Cyber Campus koncepcija

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Problema

Nacionalinėje kibernetinio saugumo plėtros programoje (2023–2030 m.) įvardijama, kad Lietuvoje dėl pasikeitusių kibernetinių grėsmių pobūdžio ir augančio jų masto silpsta šalies kibernetinis atsparumas. Šį procesą iš dalies lemia viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo stoka. 

Informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus kelrodyje (2023) nurodoma, kad kibernetinio saugumo ekosistema Lietuvoje yra fragmentuota ir stokoja aiškios jungiamosios grandies. Lyderystės ir bendradarbiavimo trūkumas kelia rimtą iššūkį efektyviam kibernetinio atsparumo stiprinimui šalyje. Dabartiniame geopolitiniame kontekste, atsižvelgiant į augančias kibernetinės grėsmes, būtina sukurti platformą, kuri galėtų apjungti esamas kibernetinio saugumo iniciatyvas, dalyvius iš įvairių sričių ir sektorių siekiant bendro tikslo – stiprinti Lietuvos kibernetinį atsparumą.  

Nacionalinis koordinavimo centras (NKC) išskiriamas kaip institucija, kuriai pavesta užtikrinti aktyvios kibernetinio saugumo bendruomenės formavimą. Atsižvelgiant į Prancūzijos, Švedijos ir Izraelio pavydžius siekiama sukurti Cyber Campus platformą, kuri suburtų akademijos, viešojo ir privataus sektorių atstovus taip sukuriant pridėtinę vertę tiek bendruomenės nariams, tiek ir plačiajai visuomenei kibernetinio saugumo srityje. 

Tikslas

Projekto tikslas – sukurti kibernetinio saugumo pilotinio projekto Cyber Campus koncepciją ir jos įgyvendinimo planą. Cyber Campus bus lygiateisiškumo pagrindais organizuota, kibernetinio saugumo ekosistemai skirta platforma, kuria siekiama suburti aktyvią kibernetinio saugumo bendruomenę, sudarytą iš verslo, viešojo sektoriaus ir mokslo atstovų.

Projekto eiga

2024/03/29

Struktūruoti interviu su pagrindinėmis suinteresuotomis šalimis

2024/04/12

Kibernetinio saugumo ekosistemos problematikos apžvalga

2024/04/30

Gerųjų praktikų apžvalga (Prancūzijos, Švedijos, Izraelio pavyzdžiai)

2024/05/05

Cyber Campus vertės pasiūlymas

2024/05/16

Vertės pasiūlymo pristatymas – viešoji konsultacija

2024/06/28

Antroji Cyber Campus koncepcijos versija atsižvelgiant į fokus grupių metu gautą grįžtamąjį ryšį (iteracija 2)

2024/08/23

Pilotinis renginys įtraukiant kibernetinio saugumo bendruomenę

2024/08/27

Finalinė Cyber Campus koncepcijos versija

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Dirbtinio intelekto akto įgyvendinimui reikalingų kompetencijų žemėlapio kūrimas

LR Ryšių reguliavimo tarnyba

Šio projekto tikslai – 1) nustatyti, kuriuose Lietuvos sektoriuose kuriamos didelės rizikos DI sistemos; 2) įvertinti reguliavimo institucijų kompetencijas, susijusias su DI akto reikalavimais šioms DI sistemoms; 3)pateikti pasiūlymą, kaip užpildyti nustatytus kompetencijų trūkumus.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos gynybos ekosistemos stiprinimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Šio projekto tikslas – nustatyti pagrindinius bendrus iššūkius, su kuriais susiduria gynybos įmonės ir išsiaiškinti, kurie viešojo sektoriaus įrankiai Lietuvoje turi didžiausią potencialą paskatinti proveržį gynybos pramonėje. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelio kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – kartu su Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės komanda parengti vieningos viešojo transporto kelionių planavimo ir bilietų sistemos modelį numatant reikiamus teisėkūros, organizacinės ir koordinacinės atsakomybės, kompetencijų vystymo, technologinius bei reikiamo biudžeto aspektus.