Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

NATO energetinio saugumo centras

Karinio padalinio energetinio efektyvumo tobulinimas

2013 m. gegužės 1 d. - 2013 m. rugpjūčio 31 d.

Problema

Kariuomenė yra ta struktūra, kuri sunaudoja ypač daug energetinių išteklių, o lėšos skiriamos kariuomenei ir nacionaliniam saugumui daugelyje šalių šiuo metu mažėja. Todėl vis dažniau įvairios gynybinės sąjungos bei šalys mini efektyvesnį energetinių išteklių panaudojimą kariuomenėje bei alternatyvių energijos šaltinių pritaikymą armijos daliniuose. Išanalizavus kariuomenės padalinių energetinį poreikį jie gali būti paverčiami energetiškai nepriklausomais ir net generuojančiais energiją, pvz.panaudojus įvairius atsinaujinančius energijos šaltinius.

Mano projekto tikslas yra išanalizuoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuoto pėstininkų bataliono energetinius poreikius – elektros, šilumos energijos, vandens poreikį, karinio transporto sunaudojamą kurą ir kt. ir įvertinti kokiomis priemonėmis šis batalionas galėtų naudoti energetinius išteklius efektyviau, taip pat kur ir kaip būtų galima pritaikyti atsinaujinančius energetinius išteklius bei numatyti jų atsiperkamumą.
Tokia analizė gali būti pritaikoma ir kituose Lietuvos bei užsienio kariniuose daliniuose. Atitinkamai pritaikius energetinio efektyvumo sprendimus kariuomenėje, panašius sprendimus galima pritaikyti ir miesteliams ar gyvenvietėms.

Projekto failai

Dalyviai

2012/13
Vytautas Keršiulis
Vytautas Keršiulis

Panašūs projektai

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žaliųjų inovacijų plėtra į užsienį pasitelkiant vystomojo bendradarbiavimo instrumentus

LR Užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – suformuoti žaliųjų inovacijų plėtros į šalių partnerių rinkas per vystomojo bendradarbiavimo priemones modelį, kuris remsis unikaliu Lietuvos finansinių mechanizmų verslui remti klimatu, prisidės prie ekonominės diplomatijos tikslų įgyvendinimo, skatins žaliųjų produktų eksportą ir turės poveikį įgyvendinant darnaus vystymosi tikslus.

Dalyviai: Aušra Raulušonytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Lietuvos kriptoturto rinkos analizė ir plėtra

„Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – ištyrus Lietuvos ir užsienio kapitalo kriptoturto rinkas, suformuoti Lietuvos kriptoturto vertės pasiūlymą stipriausioms užsienio kapitalo įmonėms. Sukūrus šį vertės pasiūlymą, planuojama inicijuoti dialogą su užsienio kapitalo įmonėmis taip siekiant į Lietuvą pritraukti patikimiausias ir didžiausias pasaulio kriptoturto rinkos įmones. 

Dalyviai: Viktorija Orlovaitė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Pakartotinio elektronikos naudojimo skatinimas Lietuvos viešajame sektoriuje

LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

Projekto tikslas – skatinti pakartotinį elektronikos naudojimą viešajame sektoriuje turto įsigijimo, naudojimo ir nurašymo tvarkoje identifikuojant ir praplečiant galimybes, kaip teikti prioritetą pakartotiniam elektronikos naudojimui. 

Dalyviai: Rūta Kukulskytė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Žinių algoritmas: dirbtinio intelekto taikymas Lietuvos žurnalistikoje

LR Kultūros ministerija

Projekto tikslas – atlikti DI įrankių taikymo Lietuvos žurnalistikoje praktikos tyrimą: atskleisti DI naudojimo žurnalistikoje mastą ir įvairovę, suprasti DI naudojimą supančias baimes, stigmas ir iššūkius, skatinti etišką, saugų ir skaidrų DI įrankių naudojimą žurnalistikoje.

Dalyviai: Agnė Mikštienė

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Persikėlimo patirtys: aukštos profesinės kvalifikacijos migrantų istorijų tyrimas

Work in Lithuania

Projekto tikslas – atskleisti pagrindinius Lietuvoje gyvenančių aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių persikėlimą nulėmusius veiksnius, jų lūkesčius ir asmeninę patirtį.

Dalyviai: Barbora Sharrock

2024 m. kovo 5 d. - 2024 m. rugsėjo 6 d.

Darbo rinkos poreikių ir bedarbių įgūdžių atotrūkis: sprendimai bedarbių švietimo srityje

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – optimizuoti paramos mokymuisi priemonių sistemą taip, kad ji būtų: (1) tikslingiau orientuota į bedarbių integraciją darbo rinkoje; (2) prieinama didesnei daliai bedarbių.

Dalyviai: Agnė Pakšytė, Gintarė Petrauskaitė