Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Lietuvos bankas

Finansiniai instrumentai Lietuvos infrastruktūrai

2014 m. gegužės 1 d. - 2014 m. rugpjūčio 31 d.

Problema

Kas laukia Lietuvos, kai baigsis ES parama? Už 2007 – 2013 metus iš ES struktūrinių fondų Lietuva gavo apie 23 milijardus litus paramos įvairiems projektams įgyvendinti. Nuo šių iki 2020 metų kasmet turėtumėme gauti po 7 mlrd. litų. Tačiau šios finansinės injekcijos baigiasi, o kartu baigiasi ir mūsų kaip valstybės vartotojos statusas. Iš vartotojų turime tapti kuriančia ir finansiškai nepriklausoma ES nare.

Savo projektu sieksime išnaudoti neatrastą potencialą viešiesiems projektams finansuoti – antrosios pakopos pensijų kaupimo fondus. Pagal dabar galiojantį Pensijos kaupimo įstatymą yra sudaryta galimybė dalį savo pensijos kaupti II pakopoje. Pensijos kaupėjas patiki savo senatvės atlygio kaupimą pensijų fondo valdytojui, kuris nusprendžia kur investuoti ir kaip valdyti patį kaupimą. Remiantis pensijų fondų valdymo įmonių duomenimis, šioje pensijų pakopoje yra sukaupiama apie 5,6 milijardus litų, tačiau tik 1,4 milijardai yra investuojami į akcijas ir obligacijas Lietuvoje. Likusią dalį lėšų bankai ir pensijų fondai investuoja užsienyje.

Esame pasirengę išsiaiškinti kas trukdo pensijų fondams investuoti į viešuosius projektus ir infrastruktūrą Lietuvoje. Užčiuopę rinkos pulsą bei bendradarbiaudami su Lietuvos Banku pasiūlysime finansinius instrumentus, kurie leis daugiau lėšų iš pensijų fondų nukreipti į valstybinius infrastruktūros projektus, kurie šiuo metu didžiąja dalimi yra finansuojami iš ES paramos.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Industrinės doktorantūros koncepcijos Lietuvoje peržiūra

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – įvertinti realų Lietuvos verslo sektorių ir aukštojo mokslo institucijų poreikį industrinei doktorantūrai bei pasiūlyti galimus sprendimus bendradarbiavimo stiprinimui.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Lietuvos energetikos sektoriaus atsparumo stiprinimas efektyviai naudojant NATO, ES ir Baltijos jūros regiono instrumentus

LR užsienio reikalų ministerija

Projekto tikslas – parengti strategines rekomendacijas, skirtas Lietuvos energetikos sektoriui paremti, optimizuojant ES, NATO ir regioninių instrumentų panaudojimą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

ŽIEDIŠKUMO LINK: gairių žiedinės statybos valdymo ir vystymo modeliui kūrimas

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – parengti gaires žiedinės statybos valdymo ir vystymo modelio kūrimui. 
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Aukštųjų technologijų įmonių plėtros skatinimas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – pateikti rekomendacijas dėl reguliacinės aplinkos ir inovacijų ekosistemos pokyčių, kurios skatintų aukštųjų technologijų įmonių plėtrą Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Ateities iššūkiams parengto užsieniečių integracijos strateginio valdymo modelio kūrimas

LR Vyriausybės kaceliarija

Projekto tikslas – parengti užsienio šalių pavyzdžiais, duomenimis ir ateities įžvalgomis paremtus siūlymus dėl užsieniečių integracijos sistemos valdymo ir kitų su imigracija susijusių veiksmų, juos teikti sprendimų priėmėjams ir integruoti atnaujinant Lietuvos migracijos politikos gaires.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 8 d.

Reguliacinės smėliadėžės sistemos sukūrimas gyvybės mokslų sektoriuje Lietuvoje

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – sukurti ir pasiūlyti reguliacinės smėliadėžės sistemą, pritaikytą Lietuvos gyvybės mokslų sektoriui.