Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Lietuvos bankas

Finansiniai instrumentai Lietuvos infrastruktūrai

2014 m. gegužės 1 d. - 2014 m. rugpjūčio 31 d.

Problema

Kas laukia Lietuvos, kai baigsis ES parama? Už 2007 – 2013 metus iš ES struktūrinių fondų Lietuva gavo apie 23 milijardus litus paramos įvairiems projektams įgyvendinti. Nuo šių iki 2020 metų kasmet turėtumėme gauti po 7 mlrd. litų. Tačiau šios finansinės injekcijos baigiasi, o kartu baigiasi ir mūsų kaip valstybės vartotojos statusas. Iš vartotojų turime tapti kuriančia ir finansiškai nepriklausoma ES nare.

Savo projektu sieksime išnaudoti neatrastą potencialą viešiesiems projektams finansuoti – antrosios pakopos pensijų kaupimo fondus. Pagal dabar galiojantį Pensijos kaupimo įstatymą yra sudaryta galimybė dalį savo pensijos kaupti II pakopoje. Pensijos kaupėjas patiki savo senatvės atlygio kaupimą pensijų fondo valdytojui, kuris nusprendžia kur investuoti ir kaip valdyti patį kaupimą. Remiantis pensijų fondų valdymo įmonių duomenimis, šioje pensijų pakopoje yra sukaupiama apie 5,6 milijardus litų, tačiau tik 1,4 milijardai yra investuojami į akcijas ir obligacijas Lietuvoje. Likusią dalį lėšų bankai ir pensijų fondai investuoja užsienyje.

Esame pasirengę išsiaiškinti kas trukdo pensijų fondams investuoti į viešuosius projektus ir infrastruktūrą Lietuvoje. Užčiuopę rinkos pulsą bei bendradarbiaudami su Lietuvos Banku pasiūlysime finansinius instrumentus, kurie leis daugiau lėšų iš pensijų fondų nukreipti į valstybinius infrastruktūros projektus, kurie šiuo metu didžiąja dalimi yra finansuojami iš ES paramos.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Technologinės įžvalgos taikymas 2028–2034 m. Sumaniosios specializacijos strategijai

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – pateikti gaires ir rekomendacijas dėl technologinių įžvalgų naudojimo Lietuvos S3 planavime 2028–2034 m. cikle. Gairės bus orientuotos į išankstinį mąstymą (ang. Anticipatory thinking) ir planavimą, suderintą su ilgalaikiais Lietuvos ekonomikos ir inovacijų tikslais.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Efektyvių reguliacinių priemonių inovacijoms, naujų technologijų sukūrimui ir vystymui skatinti identifikavimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – nustatyti ir rekomenduoti, kurios ir kokiais būdais reguliavimo priemonės būtų veiksmingiausios skatinant Lietuvos įmones kurti inovatyvius produktus.