Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Finansų ministerija

ES paramos komunikacijos strategija 2014-2020 etapui

2013 m. sausio 5 d. - 2013 m. balandžio 30 d.

Problema

Nuo įstojimo į Europos Sąjungą 2004-aisiais, Lietuva netrukus pradės jau trečiąjį ES struktūrinės paramos etapą. Iki šiol, per du finansavimo etapus, šaliai buvo skirta 28 mlrd. litų struktūrinė parama. Tačiau 48% visuomenės mano, kad ES struktūrinė parama skirstoma neskaidriai ar greičiau neskaidriai. Dar 41% mano, kad parama skirstoma neefektyviai. Viešojoje erdvėje dideli projektai, kuriuos įgyvendina valstybė, asocijuojami su lėšų švaistymu ir neefektyvumu.

Naujajame paramos etape šalį pasieks tiek pinigų, kiek iš viso buvo įsisavinta nuo įstojimo į ES. Tai reiškia, kad bus vykdoma dar daugiau ir didesnių projektų, kurie sukurs naujus komunikacinius iššūkius bei naujas galimybes, tad būtinas tinkamas pasiruošimas ir koordinuota institucijų veikla efektyviai informuojant šalies piliečius apie jų, kaip mokesčių mokėtojų, pinigų panaudojimą.

Rotacijos metu detaliai išnagrinėjau esamą situaciją Lietuvoje bei pažvelgiau į kitų šalių patirtį. Parengiau pirminį ES paramos komunikacijos strategijos 2014-2020 etapui variantą, kurį Finansų ministerija toliau derina ir tobulina kartu su pavaldžiomis institucijomis. Ši strategija grįsta trimis paramos aspektais – skaidrumu (tiek teigiamų, tiek probleminių sričių komunikacija, konstruktyvus dialogas), efektyvumu (komunikacija ne tik apie įvykusius projektus, bet ir tokius, kurie bus vykdomi ar planuojami vykdyti ateityje, strateginių planų komunikacija, konsultacijos su visuomene), ir prieinamumu (ES parama nėra diskriminuojanti, ja ir jos rezultatais gali naudotis visi, šie rezultatai yra visur aplink mus).

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žaliųjų įgūdžių stiprinimas ir vystymas Lietuvoje atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius

LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Projekto tikslas – parengti rekomendacijas, kaip skatinti žaliųjų įgūdžių ugdymą atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

NATO sąjungininkų karių Lietuvoje gerovės indekso sukūrimas

LR krašto apsaugos ministerija

Projekto tikslas – sukurti Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karių gerovės indeksą kaip įrankį, padėsiantį įvertinti ir karinius (tarnybinius), ir civilinius sąjungininkų karių Lietuvoje poreikius.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis.