Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Užsienio reikalų ministerija

ES klausimų integracija į švietimo ir ugdymo programas

2017 m. rugsėjo 6 d. - 2018 m. kovo 4 d.

Problema

Lietuva Europos Sąjungos nare yra jau kiek daugiau nei 13 metų. Nuo to laiko daug kas pasikeitė mūsų valstybės gyvenime ir kiekvienas pilietis vienaip ar kitaip jaučia ES poveikį jo asmeniniam gyvenimui: laisvas keliavimas, mokslas, verslo galimybės, valiuta ir t.t..

Nepaisant Brexit ir kitų politinių įvykių, Lietuvos piliečių pasitikėjimas ES per metus išaugo iki 65% (+10%) ir yra didžiausias lyginant su kitomis šalimis narėmis. Tačiau, Lietuvos piliečiai nesijaučia lygiaverčiais ES piliečiais ir tik 31% mano, kad jų balsas turi įtakos ES priimamiems sprendimams.

Kyla natūralus klausimas – kodėl taip yra? Kodėl tiek mažai žmonių mano, jog jie turi įtakos ES priimamiems sprendimams? Ar tai yra mažos šalies sindromas? Galbūt nepilnavertiškumo kompleksas? Akivaizdu viena – mums tikrai trūksta žinių apie tai, kas yra ES ir kaip ji veikia, todėl galime būti lengvai paveikiami skleidžiamos dezinformacijos ar neigiamos propagandos apie ES.

ES vadovai pritarė, kad komunikacijai apie ES reikia skirti didžiulį dėmesį kiekvienoje valstybėje, ne išimtis ir Lietuva. Manome, jog ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į vaikus ir jaunimą, kurie pagrindus apie ES įgauna dar mokykloje. Todėl šio projekto metu Ieva ir Kristina gilinsis į tai, kaip būtų galima apie ES efektyviau komunikuoti moksleiviams, įtraukiant ES klausimus į formalias ir neformalias švietimo ir ugdymo programas.

Tikslas

Parengti rekomendacijas viešajam ir nevyriausybiniam sektoriui, remiantis gerosiomis užsienio šalių praktikomis, kaip būtų galima ES klausimus integruoti į formalias ir neformalias švietimo ir ugdymo programas, bei kitas pilietiškumo skatinimo veiklas.

Projekto eiga

2017/10/16

Esamos situacijos analizė: išanalizuota kokios Lietuvos institucijos/ organizacijos, kokiais būdais ir kokiu mastu komunikuoja apie ES moksleiviams

2017/11/27

Atlikta mokytojų ir mokinių apklausa ir išsiaiškinta jų nuomonė apie ES klausimų mokymą mokyklose

2017/12/18

Išsiaiškinta kaip apie ES moksleiviams komunikuoja kitos valstybės narės. Atlikta užsienio šalių analizė

2018/01/31

Remiantis gerosiomis užsienio šalių praktikomis, parengtos rekomendacijos viešajam ir nevyriausybiniam sektoriams, dėl ES klausimų integravimo į formalų bei neformalų švietimą ir ugdymą

2018/02/26

Rekomendacijos suderintos su suinteresuotomis šalimis

Projekto failai

Rezultatas

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Technologinės įžvalgos taikymas 2028–2034 m. Sumaniosios specializacijos strategijai

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – pateikti gaires ir rekomendacijas dėl technologinių įžvalgų naudojimo Lietuvos S3 planavime 2028–2034 m. cikle. Gairės bus orientuotos į išankstinį mąstymą (ang. Anticipatory thinking) ir planavimą, suderintą su ilgalaikiais Lietuvos ekonomikos ir inovacijų tikslais.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Efektyvių reguliacinių priemonių inovacijoms, naujų technologijų sukūrimui ir vystymui skatinti identifikavimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – nustatyti ir rekomenduoti, kurios ir kokiais būdais reguliavimo priemonės būtų veiksmingiausios skatinant Lietuvos įmones kurti inovatyvius produktus.