Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Švietimo ir mokslo ministerija

Doktorantūros temų orientavimas į verslo poreikius

2017 m. rugsėjo 6 d. - 2018 m. kovo 4 d.

Problema

Šiuo metu Lietuvoje studijuoja daugiau nei 2000 doktorantų – jaunų mokslininkų, rengiamų karjerai akademijoje. Tačiau net ketvirtadalis jų po studijų planuoja karjerą tęsti ne universitetuose, o privačiajame sektoriuje. Tokiems doktorantams būtų naudinga studijų metu įgyti praktinių įgūdžių, padėsiančių įsitvirtinti verslo įmonėse ir ten pritaikyti savo mokslines žinias.

Vakarų Europos universitetuose šiuo metu populiarėja praktika mokslo doktorantūros temas orientuoti į kokrečius praktinius verslo subjektų poreikius, sudarant galimybes kai kuriuos tiriamuosius darbus atlikti ir įmonės viduje. Tokia praktika, kuomet studijos vykdomos kartu su privačiojo sektoriaus partneriu, o studento atliekami tyrimai orientuoti į įmonės mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP), neretai dar vadinama industrine doktorantūra. Studentas šioje programoje turi išpildyti tuos pačius akademinius reikalavimus, kaip ir tradicinis akademinis doktorantas, o baigęs studijas įgyja tokį pat tradicinį akademinį daktaro laipsnį (Dr (liet. k.) arba PhD (angl. k.)). Vienintelis skirtumas, kad sudaroma galimybė orientuoti savo darbo temą į konkrečius pramonės poreikius ir įgyti gebėjimų, vėliau padėsiančių įsitvirtinti privačiajame sektoriuje.

Lietuvoje yra galimybė vystyti į pramonės poreikius orientuotas doktorantūros studijas per Lietuvos Mokslų Tarybos vykdomą doktorantūros temų finansavimo konkursą. Tačiau tam, kad įgalinti verslo subjektus aplikuoti ir kartu su mokslo institucijomis vykdyti doktorantūros studijas, reikia atlikti konkrečius pakeitimus studijų finansavimo ir trišalių santykių įforminimo dokumentuose. Šiuo projektu mes siekiame sukurti palankias sąlygas verslui ir mokslui bendradarbiauti ateities aukštos kvalifikacijos specialistų ruošime.

Tikslas

Šio projekto tikslas – sukurti sistemą jauniems mokslininkams atlikti savo tyrimus ne tik mokslo institucijose, bet ir Lietuvos įmonėse.

Projekto eiga

2017/10/31

Atlikta gerosios užsienio praktikos apžvalga

2017/12/31

Atlikta konsultacija su mokslo ir verslo atstovais

2017/02/28

Parengti dokumentai, įforminantys įmonių dalyvavimą doktorantūros procese

Projekto failai

Rezultatas

Sukurtas valstybės finansuojamų doktorantūros vietų paskirstymo konkurso būdu tvarkos aprašas. https://youtu.be/alVJo6f5dDQ

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žaliųjų įgūdžių stiprinimas ir vystymas Lietuvoje atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius

LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Projekto tikslas – parengti rekomendacijas, kaip skatinti žaliųjų įgūdžių ugdymą atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

NATO sąjungininkų karių Lietuvoje gerovės indekso sukūrimas

LR krašto apsaugos ministerija

Projekto tikslas – sukurti Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karių gerovės indeksą kaip įrankį, padėsiantį įvertinti ir karinius (tarnybinius), ir civilinius sąjungininkų karių Lietuvoje poreikius.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis.