Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Energetikos ministerija

Baltųjų sertifikatų sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas Energijos efektyvumo direktyvos kontekste

2014 m. sausio 5 d. - 2014 m. balandžio 30 d.

Problema

Pagal dabartines prognozes, Europos Sąjungos pažanga siekiant 20% padidinti energijos naudojimo efektyvumą iki 2020 metų yra minimali. 2012 metais priimta ES Energijos efektyvumo direktyva įpareigoja šalis nares įgyvendinti naujas priemones, kad tikslas būtų pasiektas. Pagal direktyvos reikalavimus, Lietuva turėtų sumažinti energijos suvartojimą 287 ktne (tūks. tonų naftos ekvivalento) per šį laikotarpį.Viena iš sėkmingiausių ir ekonomiškai rentabiliausių energijos efektyvumą didinančių priemonių, įsteigta Italijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse, yra baltųjų sertifikatų sistema (BSS). Jos pagrindas – lankstus rinkos mechanizmas sukuriantis ekonomines paskatas didinti energijos efektyvumą. Šie sertifikatai yra išduodami sutaupytos energijos vienetui. Sistema suteikia galimybes energijos vartotojams jais prekiauti. Vartotojai, kuriems didinti energijos efektyvumą yra pigiausia, gali parduoti įgytus sertifikatus vartotojams, kurių kaštai didinant energijos efektyvumą yra didžiausi.

Bendradarbiaudama su Energetikos ministerija ir BSS specialistais Lietuvoje ir užsienyje, atliksiu užsienio šalių energijos naudojimo efektyvumą didinančių sistemų bei susijusių priemonių analizę ir pasiūlysiu būdus jas pritaikyti Lietuvos teisinėje ir socialinėje aplinkoje. Įgyvendinant BSS, Lietuva turės galimybę prisijungti prie Europos Sąjungos energetinio efektyvumo rinkos. Didesnis energijos naudojimo efektyvumas, pasiekiamas pagal BSS modelį, prisidės prie Lietuvos energetinės nepriklausomybės bei padės sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas.

Projekto failai

Dalyviai

Panašūs projektai

2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 5 d.

Gamtinių veiksnių potencialo išnaudojimas stiprinant Lietuvos sveikatinimo turizmo infrastruktūrą

LR Ekonomikos ir inovavijų ministerija

Projekto tikslas – identifikuoti optimaliausią sveikatinimo turizmo infrastruktūrą Lietuvoje, kuri išnaudotų šalies gamtinius gydomuosius veiksnius ir išteklius bei pritrauktų didesnius turistų srautus iš užsienio valstybių ir Lietuvos, taip užtikrinant didžiausią ekonominę grąžą.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 5 d.

Darnaus judumo indekso kūrimas

LR Susisiekimo ministerija

Projekto tikslas – sukurti Darnaus judumo indekso metodologiją, leisiančią įvertinti Lietuvos savivaldybes pagal darnaus judumo pažangą ir palyginti jas su kitomis ES šalimis bei tarp pačių Lietuvos savivaldybių.
2025 m. kovo 4 d. - 2025 m. rugsėjo 5 d.

Žaliųjų technologijų vystymo iššūkiai ir bendruomenių palaikymo stiprinimas Lietuvoje

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – sukurti bendruomenių įsitraukimo ir palaikymo stiprinimo modelį vystant energetinius žaliųjų technologijų investicinius projektus Lietuvoje.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žaliųjų įgūdžių stiprinimas ir vystymas Lietuvoje atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius

LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Projekto tikslas – parengti rekomendacijas, kaip skatinti žaliųjų įgūdžių ugdymą atliepiant žaliosios ekonomikos poreikius
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

NATO sąjungininkų karių Lietuvoje gerovės indekso sukūrimas

LR krašto apsaugos ministerija

Projekto tikslas – sukurti Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karių gerovės indeksą kaip įrankį, padėsiantį įvertinti ir karinius (tarnybinius), ir civilinius sąjungininkų karių Lietuvoje poreikius.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.