Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Automobilių komponentų gamybos sektoriaus vystymo ir užsienio investicijų pritraukimo potencialo analizė ir pasiūlymų teikimas

2016 m. rugsėjo 12 d. - 2017 m. kovo 12 d.

Problema

Automobilių pramonė Europos Sąjungoje (ES) yra viena iš svarbiausių gamybos industrijų bei pagrindinis Europos darbo rinkos variklis. Remiantis 2013 metų duomenimis, net 12,2 mln. arba 5,6 proc. ES dirbančių gyventojų dirbo automobilių gamybos, aptarnavimo ir kelių statybos pramonėje. Tik automobilių gamybos pramonėje dirbančių žmonių skaičius siekė 2,3 mln.

2013 metų duomenimis Lietuvos automobilių gamybos pramonėje dirbo apie 2 tūkst. žmonių. Šios pramonės aktyvumu Lietuva nuo ES vidurkio atsilieka beveik 7 kartais. Nors šioje pramonėje darbuotojų skaičius Lietuvoje paaugo, atsilikimas nuo ES valstybių išliko didelis.

Lietuvoje su automobilių gamybos pramone tiesiogiai susijusių kompanijų apyvarta 2014 metais siekė apie 243,3 mln. eurų. Tuo tarpu, ES šalyse sugeneruota apyvarta siekė virš 900 mlrd. Eurų. Verta pažymėti, kad Lietuva smarkiai atsilieka ne tik nuo ekonomiškai stipresnių, bet ir nuo konkurencingų Centrinės ir Rytų Europos (CRE) šalių.

Per 2013-2015 metus Europos automobilių komponentų gamybos pramonėje buvo pradėti įgyvendinti 632 tiesioginių užsienio investicijų (TUI) projektai, tuo tarpu Lietuvoje per tą patį laikotarpį tik 2 projektai. Jeigu Lietuvos automobilių komponentų gamybos pramonėje TUI projektų skaičių pavyktų padidinti, tai padėtų sukurti ne tik aukštos pridėtinės vertės darbo vietų, bet ir sumažintų protų nutekėjimą, suteiktų geresnį valstybės ekonominį augimą, skatintų regionų konkurencingumą ir gerintų Lietuvos, kaip automobilių komponentų gamybos pramonės galimybių šalies, įvaizdį tarptautinėje erdvėje.

Tikslas

Sukurti ir pradėti įgyvendinti tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo į Lietuvos automobilių komponentų gamybos sektorių strategiją.

Projekto eiga

2016/10/27

Paruošta pasaulio automobilių gamybos rinkos dydžio, augimo ir jos tendencijų analizė

2016/11/29

Atlikta Lietuvos automobilių komponentų pramonės gamybos sektoriaus ir gerųjų praktikų pavyzdžių analizė

2016/12/20

Pateikta užsienio automobilių pramonės investuotojų vizijų ir poreikių analizė bei jų įgyvendinimo galimybės Lietuvoje

2017/03/10

Pateiktos rekomendacijos, kurios padės pritraukti tiesiogines užsienio investicijas ir vystyti Lietuvos automobilių ir jų komponentų gamybos pramonę

Projekto failai

Rezultatas

Vykdant projektą buvo konsultuojamasi su suinteresuotomis šalimis, automobilių pramonės užsienio ir Lietuvos ekspertais bei buvo atliktos pasaulio ir Lietuvos automobilių pramonės analizės ir investuotojų poreikių tyrimas. Iššūkiai, su kuriais susiduria automobilių pramonė, leido identifikuoti 4 prioritetinius segmentus, kuriuose siūlomos rekomendacijos, padėsiančios suformuoti patrauklesnį investicinį klimatą ir sėkmingai vystyti automobilių pramonę Lietuvoje.

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Technologinės įžvalgos taikymas 2028–2034 m. Sumaniosios specializacijos strategijai

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – pateikti gaires ir rekomendacijas dėl technologinių įžvalgų naudojimo Lietuvos S3 planavime 2028–2034 m. cikle. Gairės bus orientuotos į išankstinį mąstymą (ang. Anticipatory thinking) ir planavimą, suderintą su ilgalaikiais Lietuvos ekonomikos ir inovacijų tikslais.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Efektyvių reguliacinių priemonių inovacijoms, naujų technologijų sukūrimui ir vystymui skatinti identifikavimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – nustatyti ir rekomenduoti, kurios ir kokiais būdais reguliavimo priemonės būtų veiksmingiausios skatinant Lietuvos įmones kurti inovatyvius produktus.