Kurkime modernią Lietuvos ateitį kartu

Registruotis
Grįžti

Vidaus reikalų ministerija

Socialinių inovacijų centro įkūrimas, įveiklinant buvusį Augustijonų kompleksą ir šv. Ramintojos bažnyčią

2019 m. kovo 12 d. - 2019 m. rugsėjo 6 d.

Problema

Policijos pareigūnai yra vieni didžiausią stresą darbe patiriančių profesijos atstovai. Didžiausio dėmesio sulaukia intrapsichiniai policijos pareigūnų išgyvenimai po kritinių įvykių ar traumuojančių sprendimų priėmimo, tačiau kur kas mažiau nagrinėjamas įvairių policijos organizacinių veiksnių poveikis pareigūnų ilgalaikei sveikatai, darbingumui ir gerovei. Lietuvoje nėra skiriamas pastovus dėmesys sprendžiant tarpasmeninių santykių pareigūno darbe įtaką jo veiklos rezultatams ir psichologinei būklei.

Vilniaus senamiestyje stovinti švč. mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia nuo 2018 metų buvo perduota Vidaus reikalų ministerijai. Iki tol daugiau nei 20 metų buvusi uždaryta vieta po perdavimo atvėrė duris ir šiuo metu yra ruošiama įveiklinimo koncepcija, apimanti Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią ir buvusius Augustijonų vienuolyno komplekso pastatus, kuriuose šiuo metu veikia Europos humanitarinis universitetas (EHU), Vytauto Didžiojo gimnazija (VDG), o kita dalis pastatų yra apleisti. Abi mokslo įstaigos yra įsikūrusios renovuotuose Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai priklausančiuose pastatuose. Augustijonų vienuolyno kieme šiai dienai veikia ir Ramintojos tikinčiųjų bendruomenė. Ne visos suinteresuotos šalys yra reglamentavusios pagal kokį teisinį pagrindą dirba ir kokias veiklas, priklausomai nuo turimų kompetencijų, vykdo.

Tarpinstitucinis bendradarbiavimas yra iššūkis ne tik šiame konstekste. Nacionaliniu lygiu, tarpinstitucinio bendradarbiavimo stoka lemia tai, jog viešojo sektoriaus institucijų ir dalies NVO teikiamų viešųjų ir socialinių paslaugų ypač tų, kurios yra teikiamos socialiai jautrioms gyventojų grupėms, veiksmingumas yra nepakankamas, jungtinėje veikloje retai taikomi infrastruktūros ir išteklių mainai. Jungtinė veikla yra vykdoma epizodiškai, jos metu paslaugos teikiamos nedarniai, mažai integruojamos tarpusavyje. Todėl retu atveju pavyksta pasiekti ilgalaikės sinergijos. Augustijonų kiemo kontekse trūksta jungtinės veiklos modelio, kuris padėtų įveiklinti pastatus ir pačią bažnyčią tam, kad viešosios socialinės paslaugos būtų teikiamos koordinuotai ir efektyviai.

Tikslas

Sukurtas socialinių inovacijų centro (angl. hub) veiklos modelis, kuris apimtų jungtinės veiklos buvusio Augustijonų vienuolyno ir Švč. Mergelės Marijos Ramintojos pastatų komplekse teikiant inovatyvias viešąsias ir socialines paslaugas organizavimo aplinkybių įvertinimą, įtraukiant sąlygas ir jungtinės veiklos dalyvių poreikius, o taip pat parengiant jungtinės veiklos organizacinės struktūros, finansavimo ir atskaitomybės modelio ir jo įdiegimo tvarkos projektą.

Projekto eiga

2019/04/30

Ramintojos bažyčios esamos situacijos apžvalga

2019/06/02

Pasirašytas memorandumas dėl jungtinės veiklos Ramintojos bažnyčioje ir Augustijonų kieme tarp 4 ministerijų

2019/06/25

Atlikta bažnyčios netradicinio įveiklinimo bei veiklos modelių užsienio analizė

2019/07/08

Atlikta vidaus sistemos pareigūnų vidaus reikalų sistemos institucijų poreikiai

2019/08/05

Siekiant užtikrinti tvarų švč. mergelės Marijos Ramintojos įveiklinimą, įsteigtas juridinis vienetas (Všį) ir paleista vadovo paieškos kampanija

2019/09/05

Įsteigtas Všį „Bendrystės ir socialinių inovacijų centras“ pradėjo savo veiklą kartu su išrinkta vadove

Projekto failai

Rezultatas

Rezultato aprašymas

Projektas finansuotas:

Programos logo

 

Dalyviai

Panašūs projektai

2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Bendradarbiavimo tarp kultūros ir kūrybinių industrijų bei kitų sektorių didinimas skatinant socialinių inovacijų kūrimąsi

LR kultūros ministerija

Projekto tikslas – skatinti socialinių inovacijų kūrimąsi remiantis bendradarbiavimu tarp KKI ir kitų sektorių.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Žiediškumo link: pastato (ar jo elementų) pakartotinio naudojimo skatinimas reguliacinėmis priemonėmis

LR Aplinkos ministerija

Projekto tikslas – diegti žiedinės ekonomikos praktikas Lietuvos statybos sektoriuje parengiant rekomendacijas, kaip skatinti pakartotinio pastatų (ar jų elementų) naudojimą Lietuvoje. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Tarptautinių partnerysčių vystymas įgyvendinant darnaus vystymosi veiklas

LR užsienio reikalų ministerija

Šio projekto tikslas – vystyti tarptautines ir nacionalines partnerystes siekiant skatinti Lietuvos siūlomų tvarių sprendimų taikymą vystomojo bendradarbiavimo srityje. Šiam tikslui planuojama pasitelkti Lietuvos žaliųjų sprendimų katalogą.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Mažėjančios darbo jėgos kompensavimas naujosiomis technologijomis

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projekto tikslas – pasiūlyti galimus sprendimus, kaip kompensuoti mažėjančią darbo jėgą naujosiomis technologijomis. 
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Technologinės įžvalgos taikymas 2028–2034 m. Sumaniosios specializacijos strategijai

Inovacijų agentūra

Šio projekto tikslas – pateikti gaires ir rekomendacijas dėl technologinių įžvalgų naudojimo Lietuvos S3 planavime 2028–2034 m. cikle. Gairės bus orientuotos į išankstinį mąstymą (ang. Anticipatory thinking) ir planavimą, suderintą su ilgalaikiais Lietuvos ekonomikos ir inovacijų tikslais.
2024 m. rugsėjo 9 d. - 2025 m. vasario 28 d.

Efektyvių reguliacinių priemonių inovacijoms, naujų technologijų sukūrimui ir vystymui skatinti identifikavimas

VšĮ „Investuok Lietuvoje“

Projekto tikslas – nustatyti ir rekomenduoti, kurios ir kokiais būdais reguliavimo priemonės būtų veiksmingiausios skatinant Lietuvos įmones kurti inovatyvius produktus.